Notes

Diplomātiski par bandītiem

Vakardien ar Noru bijām ļoti mierīgā veloizbraucienā pa pārdaugavu, izbaudot mierīgo dienu un ripinoties pa šaurām ieliņām. Par pašu pārbaucienu nestāstīšu, bet tikai par vienu konkrētu notikumu, proti, kā man izdevās nokaitināt bandītus melnā bmw 750.
Es neteikšu ka es nebiju vainīgs pie radušās situācijas, tieši pretēji, varētu pat teikt ka es rīkojos vairāk kā muļķīgi, bet fakts paliek fakts, ka, mierīgi ripinoties pa mazajām mārupes ieliņām, konkrēti pa dzīvojamo zonu (ko apzīmē ar 528. zīmi), no aizmugures atskanēja skaļš automašīnas signāls, un ar lielu ātrumu mums garām pabrauca minētais auto, šķērsojot man ceļu un nogriežoties sānu ieliņā.

Jāņem vērā, ka mēs ar Noru esam mierīgi braucēji un vienmēr turamies pie ielas malas. Katrs velosipēdists kas ir izjutis nervozas auto taures uz savas ādas jums pateiks cik tas ir nepatīkami, it īpaši ja tas ir nepelnīti un nevietā.

Protams es sabijos, un dabiski reaģējot parādiju braucējam pelnītu vidējo pirkstu, jo būtībā es viņa ceļu netiku iztraucējis, un viņam šajā vietā neklājās braukt tā kā viņš to darīja.

Kā izrādijās, mana muļķīgā reakcija ļoti aizvainoja braucēju, viņš apstājās un braucot atpakaļgaitā ar kaucošām riepām mēģināja mūs ar Noru nobraukt (vismaz demonstrēja šādu iniciatīvu), tad apmeta auto riņķī, un mēģināja to izdarīt no citas puses. Atvēra logu un sāka krievu matā kautko stāstīt mums par to ko viņš ar savu blakus sēdošo tautieti izradīšot ar mūsu radiniekiem. Tautieši tādi pajauni, nedaudz zem 30, ādas drēbēs, es pat atļaušos iet tik tālu un teikšu – tipiski šādam auto. Neizplūdīšu detaļās, bet teikšu tikai to, ka ar veco ignorēšanas triku izdevās izvairīties no turpmāka konflikta, un turpinājam braukt kā iesākuši. Tiesa, nedomāju ka triks būtu iedarbojies tik veiksmīgi ja es būtu viens, bet tādā situācijā man būtu vairāk pieejamu alternatīvo triku.

Protams mācība no šī gadījuma ir – neraustīt bandītu aiz matiem.

Jebkurā gadījumā secinājums kā parasti, ja šajā valstī ir kāds naudīgs cilvēks kuram ir tieksme uz varu, problēmas ar pašpietiekamību, problēmas galvā un pārāk īss krāniņš, tas noteikti izvēlēsies minētās markas auto. Šis fakts gan protams izraisa neērtības tiem, kuri šos auto izvēlas citu iemeslu dēļ (gan jau ka ne bez pamata, atzīstu ka šīs markas auto ir savas priekšrocības arī citās jomās), bet kopsummā neviens nevar noliegt – bmw braucēji, tas ka jūs nevar ciest – you asked for it.

36 Comments on “Diplomātiski par bandītiem

 1. Sanāk, ka aizmuguriski tu vari uzdirst jebkuram, bet ja “aci pret aci” – tad krāns par īsu 🙂

 2. Kā jau stāv rakstīts – ja man nebūtu sievas blakus, iespējams tas viss būtu savādāk risinājies.
  Ko nozīmē aizmuguriski un aci pret aci? Es parādiju ko es gribēju parādīt un tur tas viss beidzās. Ko tu gribēji, lai es par pīpināšanu viņam logus izsitu? 🙂

 3. Vispār labāk vidējo pirkstu nerādīt urļikiem, pat ja viņi ir bijuši vainīgi. Situācija pretīga protams.

 4. Es gan tādus par urlām gan nesauktu, urlas manā uztverē ir jaunieši treniņtērpos, kas tusē pieturās, grauž saulespuķes un atņem skolniekiem naudu. Kad tādi izaug, viņi brauc ar 1987g. BMW 318, nevis minēto BMW 750 par ~100000Eur

 5. Es par urlām saucu plašāku tamlīdzīgu purniņu klāstu. 🙂 Bet nu tam nav nozīmes. Labi, jau ka relatīvi tik mierīgi viss beidzās.

 6. Neredzu ne mazāko iemeslu, lai neiešautu pa muti katram, kas man rāda vidējo pirkstu.
  Un nesaprotu cilvēkus, kas sāk agresīvi uzvesties, ja viņiem uzpīpina. Vidējā pirksta rādīšana ir agresīva uzvedība – izaicinājums. Pīpināšana savukārt ir vienkārša uzmanības pievēršana – jeb varbūt labāk vēlējies, lai viņs tev uzbrauc?

 7. Fedja – vai Tev maz ir zināms, ka dzīvojamā zonā priekšroka ir gājējiem un velosipēdistiem un maksimālais braukšanas ātrums ir 20 km stundā? Braucot lielā ātrumā šādā zonā viņi ne tikai vidējo pirkstu vien bija pelnījuši. Šādas zīmes izvieto vietās, kur bieži uzturas mazi bērni, māju pagalmos.

 8. nu vispār jau uz to var paskatīties no citas puses: tas braucējs varbūt tiešām negribēja tevi notriekt, tāpēc pīpināja, uzreiz rādīt vidējo pirkstu gan bija parupji, man personīgi arī šofera vietā būtu vēlme tev to pirkstu norautPiekrītu gan, ka urla paliek urla, neatkarīgi no mašīnas/ienākumiem.
  Urla, tas ir dzīvesveids un attieksme pret dzīvi, nevis apģērbs, tā ka ir urlas arī ar BMW, Porche, Mercedes-Benz u.c. mašīnām.

  Patiesībā pēc manas pieredzes dārgu automašīnu vadītāji parasti ir jaukāki pret riteņbraucējiem (ne to mašīnu, kurās treknajos gados brauca mazkvalificētie celtnieki, kas pirkuši uz līzinga 😉 )

 9. lai arī teorijā tā protams varētu būt, es tev ar lielu pārliecību varu teikt – tā nebija 🙂 tas bija tipiskais “ienīstu velosipēdus” braucējs kurš būtu mūs notriecis just for fun ja dzīve būtu GTA un nebūtu saulaina diena

 10. Nu apsveicu, ka nedabūji pa muti. Džekiem acīmredzot bija jautra pēcpusdiena, un tad tu to sabojāji. :)Velosipēds ir ļoti neveselīgs pārvietošanās līdzeklis. Mana pieredze nav neko labāka, vienmēr ir kāds, kas tevi neredz un mēģina uzbraukt. Un es vienmēr skatos apkārt.
  Ir novērojums pa gadiem, ka jaunu un gados jaunāku vadītāju attieksme ir uzlabojusies. Ne to gan, kas brauc ar tumšiem, lieliem auto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.