Idejas

Windows7

Šis ieraksts visticamāk interesēs tikai ļoti ierobežotu lasītāju skaitu, bet tāpat – gribēju pastāstīt par savu Windows 7, VMware un citām lietām.
Jau kādu laiciņu lietoju W7 un godīgi sakot – esmu pavisam apmierināts. Beidzot viena Windows versija, kas man patīk. Izskatās jau līdzīgs Windows Vista, bet nu tur ir tomēr daudz atšķirību. Ja kāds atceras astoņsdesmito gadu filmu Twins, tad Vista ir neglītais mazais DeVito, un 7 ir simpātiskais muskuļotais Švarcenegers.

Un viņš pārsvarā strādā ļoti labi. Pirmo reizi starp Windows versijām lietoju System Restore, jo beidzot esmu sapratis tā lietderību, un to lietot ir ļoti viegli. Kapēc piemēram?

Uzinstalēju tādu jaunu VMware Server. Legāls produkts, tāpat kā mans Windows7. Vienīgi diezgan gļukains. Izrādas jaunajai VMwarei ir tikai web-based interfeiss, kuru nodrošina kāds ļoti arhaisks Tomcat serveris, kas nāk komplektā. Protams tur ir mudžeklis problēmu, jo Tomcat nāk kopā ar kreisu drošības sertifikātu, kuram ir tik liels aizdomības koeficients, ka Firefox mani pasūtija bez iespējām taisīt “izņēmumu” un citi browseri vienkārši atteicās pieslēgties Tomcatam, jo redz Tomcat ir paredzēts tikai XP un vecākām sistēmām – Windows Compatibility ziņojumi par to pavēstija. Serveris itkā strādā, bet īsti nestrādā jo browsweris neko prātīgu neatgriež. Un vēl tas līkais sertifikāts.

Beigās izdomāju viņu aizvākt, bet izrādijās ka Tomcat serveris nevēlas uninstalēties, un tapēc VMware uninstalleris ziņo ka neko nevarot izdarīt. Bāc! Tāds murgs, izvākt viņu arī neizdodas. Turklāt tas VMware izveido jaunu sistēmas lietotāju “VMware user” kuram man nav zināms ne login/pass ne arī jēga kā tāda.

Un tad nāca palīgā mans draugs “System Restore”, jo pretēji biedējošajam nosaukumam, viņš ir paredzēts tieši šādiem gadījumiem. Izrādās, viņš seko līdzi katras programmas instalācijai, un es varu izvēlēties punktu, kas saucas “Before installing VMware server” un sistēma atgriežas stadijā pirms tā murga, turklāt visi mani faili paliek kā bijuši (nekas netiek dzēsts).

Jaunākie W7 buildi ir pat vēl jaukāki, un iekļauj nedaudz modificētu vizuālo tēlu, smukākus fona attēlus utt.

Un viņš ir visai ātrs, MS pat apgalvo, ka vismaz tik pat ātrs kā XP. Baigais reklāmraksts, teiksiet? Es protams sirdī joprojām esmu Mac lietotājs, bet W7 noteikti liks Apple saņemties un jauno OS 10.6 pieslīpēt vairāk kā sākotnēji plānots. Kas mani priecē, jo bezšaubām MacOS ir papilno sīkumu, kurus es vēlētos izlabotus vai pārstrādātus. Gluži kā jebkurai sistēmai.

Bet kopsummā – ja tev ir Windows, droši ielādē jaunāko W7 buildu no kāda torentu servera, un lieto līdz augustam ar pilnīgi legālu Microsoft atslēgu. Beta programma ir bezmaksas, un ir vērts paskatīties.Man patīk!

16 Comments on “Windows7

  1. Vo vo, es par jauno VMWare Server arī neesmu iepriecināts. Tāpēc lietoju vienu versiju vecāku, kur nav nekādas javas un webbrowseri vajadzīgi. Vai arī alternatīvi lietoju Virtual PC no MS. Arī bezmaksas.

  2. win7 ir uzstādīts uz abiem maniem datoriem (vaio un acer one). Iet lieliski.Vista jau uz mana vaio lidoja un nekad nekādas problēmas nebija bijušas, tad win7 ir tāds “līdzenāks” un foršāk kustas. Restartējis pa šo visu laiku (kādi 2 men drošvien) esmu tik 2 reizes (un tad pat itunes bija pie vainas ar savu update) (pie reizes ar arī win7 update tātad ieinstalējās). Žēl būs augusta beigās atvadīties no win7, bet cerams, ka internets sniegs atbildi kā paildzināt betas lietošanu.
    par acer one, win7 iet daudz veiklāk kā xp (viņam native os bija linux)

  3. Kā Linux lietotājs varu droši teikt – Win7 ir pagaidām labkais Win, ko esmu redzējis. Pietiekoši problēmu, protams paliek, bet uzlabojums ir pamanāms.

  4. Ierobežotu lasītāju skaits vai nē… bet ļoti patīkami kaut ko palasīt sirdij tuvu un stipri triviālu šad tad. Apkārt plivinātie raksti par krīzi, devalvācijām, naudām un esvēefiem jau sāk stipri nomākt iekšējo koliekavu.

  5. Par to system restore – tas tā jau strādāja uz XP windas. Pāris reizes ir nācies draiverus nočakarēt, tā, ka winda tikai safemodē lādējas. Tad nu systemrestore nāk talkā un atgriež visu atpakaļ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.