Latvia

Pērles Cūkām, jeb Eastcon aizkulisēs!

Stāsts sākās ar to, ka mana māsa kādā no daudzburtu Maksimām aizpildīja loterijas talonu ar cerību laimēt auto, ceļojumu un sazin tur kādas labas lietas. Tas, ko viņa nezināja – loterijas organizators ir slavenā spameru sekta Eastcon. Lai piedod kompānija, bet man bija radies tāds priekštats. Turklāt tas nosaukums! Kā zināms, “East” ir austrumi (austrumeiropa piemēram), un viena no vārda “Con” nozīmēm ir krāpšana.
acon

Pamata asociācijas man bija tādas, ka viņi uz garšīgām vakariņām uzaicina pensionētas sievietes ar uzkrājumiem, un tad pārliecina iekrājumus atdot viņiem, apmaiņā pret šaubīgas lietderības precēm no “Vācijas”. Nekad neesmu bijis lielā sajūsmā par t.s. “slotu tirgotājiem” kuri vai nu nāk uz mājām, vai pārdod tikai īpašās prezentācijās.

Bet stāsts nebūtu interesants, ja mana māsa nebūtu saņēmusi ielūgumu uz bezmaksas pusdienām, “organizētām īpaši jums”, ar iespēju ņemt līdzi radus un draugus.

Sākotnēji protams gribēju atrunāt, bet pēdējā brīdī nolēmu aizbraukt līdzi un izpētīt Eastcon darbības principus. Kazi – varbū arī mani nohipnotizēs. Galu galā kas tā par aprunāšanu, ja nezinu par ko runāju. Jāredz pašam!

Astoņos bijām pie minētās kafejnīcas durvīm, un palūrējām iekšā caur logu – vai tur kādi citi cilvēki būs, vai tur vispār ēdienu dos, vai tikai reklamēs ??? Zāle tukša, galdi tukši, neviena cilvēka. Pārlasīju ielūgumu un ieraudzīju maģisko “īpaši jums” un tapa skaidrs. Saņēmāmies, un devāmies iekšā.

Ieveda blakus telpā, aizslēdza durvis un nosēdināja rindiņā pie galda. Ļoti pieklājīgi ģērbies džeks ar krievisku akcentu sāka neapturamu vārdu straumi par visdažādākajām tēmām, sākot ar loteriju, bezmaksas dāvanām mums kā superklientiem, un beidzot ar to kāda lieliska prezentācija drīz sekos. Atnesa mums sulas, izprašņaja visas kontaktdetaļas, lai turpmāk varētu mūs “informēt” par sazinko, un sāka demonstrēt – PĒRĻU VANNU (īsiem vārdiem – vannā ieliekama burbuļus taisoša masāžierīce kas burbulīšus taisa no ozona un aktīvā skābekļa).

Visu prezentācijas saturu negrasos atstāstīt, bet varu noteikti pateikt sekojošo – prezentēt čalis māk ļoti labi, un uz mutes nav kritis. Vienīgais par ko varu piekasīties, viņa uzrādītais “Vācijā sertificēts kā medicīniska ierīce” bija parasts CE sertifikāts kas nepieciešams visai elektronikai ko pārdod ES teritorijā, līdz ar to nedaudz samelojās. Un protams tā cena – demonstrētais produkts tiešām likās ļoti saistošs un man patika, bet 800Ls par vannas agregātu maksāt es netaisos, ar visu to, ka mani ienākumi ir lielāki nekā lielai daļai viņu klientu – vecāku cilvēku (ticot viņa vārdiem). Viņs jau protams mums teica, ka tantēm sāp mugura un neesot citu variantu kā vien nopirkt 🙂 Protams, sajūta pēc tās burbuļošanās ir fantastiska, bet par kādu cenu!

Galvenais joks ir tajā, ka manai māsai mājās nemaz nav vannas kur tādu ierīci ielikt, lidz ar to visa viņa prezentācija bija priekš kaķiem. Es domāju viņam jau uzreiz bija skaidrs, ka mēs neko nepirksim, bet come-on – neviens to netika apgalvojis, mēs tikai atnācām reģistrēt loterijas biļeti. Cilvēks tāpat pret mums izturējās ļoti pieklājīgi un profesionāli, un visas gandrīz divas stundas, kuras mūs turēja ieslēgtus, norunāja savu stāstāmo bez jebkādas nepatikas vai tamlīdzīgi.

Nu jā, pabarot jau itkā arī pabaroja, un tas, ka mēs ar Noru needam gaļu, jau ir mūsu problēma 🙂

Ko es iemācijos – kā prezentēt produktu, kas īsti notiek Eastcon fanātu pulciņā, cik tas viss maksā, un kā tas viss strādā. Noteikti vecākiem cilvēkiem jebkādu elektroniku veikalā pirkt ir vienkārši neiespējami, jo neviens neko nepaskaidro, bet te viss tiek nodemonstrēts un izmēģināts. Ja es būtu miljonārs pensionārs, noteikti nopirktu to burbuļmasieri.

7 Comments on “Pērles Cūkām, jeb Eastcon aizkulisēs!

  1. Nu bļin! Tik šodien saņēmu zvanu ar uzaicinājumu uz tādām vakariņām, labi ka šis raksts ir ievietots. Par nekādu prezentāciju un ka citi nāks pulciņā pie viena galda uz manis “laimētām” vakariņām telefonsarunā nebija ne vārda. Viltīgie manevri viņiem, bet kāpēc uzspiež savas preces nevis tirgo veikalos un reklāmiņas neieliek pastkastē…

    1. Mēs šodien arī bijām. Piekrītu rakstītajam… :)) Gardas vakariņas, nu nezinu gan… kotletīte un pusotrs kartupelis… DDD

  2. jā, man tika ceļojums uz Turciju ar prikolu ka biļeti pašam jāpērk! prezentācija arī bija ok, bet kopumā viss bija radīts kā "Scam" ar mērķi slēgt lielas naudas līgumu uz vairākiem gadiem. Protams tas ar mani nesanāca, bet sistēma uztaisīta forša ar labiem psiholoģiskajiem elementiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.