Idejas

Nopirkām!

Sākotnēji bija doma pirkt Moulinex par 59Ls iekš PTA, bet pirms pāris dienām RIMI sākās akcija uz maizes cepējiem kur Moulinex tika piedāvāts par 49Ls, un Clatronic par 38Ls. Ņemot vērā ka iepriekš maizes cepējus vispār nekur tā īpaši nebiju manījis, šāda akcija RIMI bija ļoti dīvaina sakritība. Krievu maizes fanātu saitā http://hlebopechka.ru/ kā arī Latviešu maizes fanātu forumā http://www.calis.lv/ izlasīju ka Clatronic, neskatoties uz visai kreiso firmu, ir labs maizes cepējs, tapēc paņēmām lētāko. Viņam ir jēdzīgāks maizes kastītes izņemšanas mehānisms un pilnīgi visas tās pašas funkcijas kas Moulinex. Vienīgais mīnuss ir nesmukākais panelis un lielākais izmērs, bet ar to var sadzīvot. Moulinexam ir ļoti kreisa atvēršanas eņģe, ir sajūta ka kādreiz varētu saplīst, ja neuzmanīgi apieties. Tas tā, par plusiem un mīnusiem visiem jaunajiem pircējiem.
Maize protams abos aparātos iznāk fantastiska, arī mūsu maize, kas mūs no rīta sešos sagaidīja silta, nesen izcepusies.

_dsc2384

22 Comments on “Nopirkām!

 1. esi izrekjinajis cik izmaksaa viens klaipinsh? ticu, ka atmaksajas, bet man tie cipari,cipari interesee :))

 2. Jāņem vērā ka veikala maize sver daudz mazāk.750 gramu klaipā ietilpa (recepte pēc atmiņas, noteikti nav precīza!):

  – aptuveni 500g miltu – 0.19Ls (2Kg paku nopirkām par 0.76Ls)
  – divas tējkarotes eļļas
  – divas tējkarotes sausā piena
  – tējkarote sāls, divas tējkarotes cukura
  – tējkarote sausā rauga
  – ūdens
  – sēkliņas

  Izņemot miltus, tās pārējās vienības nemaksā vairāk par santīmu katra, ja pat tik daudz. Elektrības maksimālais patēriņš cepšanas brīdī esot 600W, bet nezinu kā aprēķināt kopējo izmaksu tam procesam.

  Atzīšos ka šajā maizē iekšā ir arī nedaudz rudzu miltu, bet tas ir jau papildus fīčas. var arī olīvas likt, tomātus, sīpolus, burkānus – visu kas ienāk prātā.

  Nu nedomāju ka tā maize izmaksā vairāk par 25 santīmiem.

  Galvenais jau ir tas, ka pats kontrolē kas tieši ir maizītē iekšā, un tas, ka viņa ir garšīgāka par jeburu veikala maizi!

 3. Fanāti tajos forumos apspriež visādas rupjmaižu receptes, esot uzcepuši kautko līdzīgu ķieģeļrupmaizei. Lāču maizi neuzcepsi, tas jau skaidrs. Tur nekas netiek raudzēts ar raugu un tas process ir visai komplicēts. Es krāsnī mēģināju, nekas man tur nesanāca.

 4. Varu informēt, ka manējie te ir mēģinājuši kaut kādā mulineksā rupjmaizi uzcept. Nesanāk.
  Rupjajai maizei šitā mašīna iespējams nav domāta vai arī rokas līkas. Bet var izspiest kaut kādu miksli starp rudzu un kviešu maizi.

  Manējiem tas rupjmaizes klaips sanāk, bet nu tāds riktīgi ciets un sakņupis. Un miltus nevar rupjos dabūt, pat tirgū ne.

 5. Rapsim – līdz 3.5h atkarīgs no izmēra un receptes.
  Dragoneye – rupjos miltus var daudz kur nopirkt, Prizmā, Lāčos, Ekoveikalā uz Stabu ielas. Bet īsta rupjmaize jau ir sarežģīti taisāma, viņa netiek raudzēta ar raugu, un viņa ir jācep ļoti lielā temperatūrā, tapēc protams tādu aparātā neuzcepsi. Toties kautkādu ķieģeļrupjmaizi Calis.lv foruma dalībnieki tur cep veiksmīgi.

 6. man viens jautājums par šo cepēju:arī nopirku, gan ne Clartonic, bet gan Moulinex.
  Gribēju šodie paprovēt uzcept, bet mani atturēja viena lieta – tur īekšā uz kā liekas virsū tas cepamais trauks, tur ir kautkāda gumija, viņu var tur atstāt vai plēst ārā jo cepjot tak būs karsts un sakusīs. Vai jūsējā aparātā arī ir tāda jeb nav?

 7. Intar, es tikko paskatījos, jā mums arī ap to griešanas mehānismu uz pamatnes ir tāda kā gumija apkārt (riņķītis plakans). Acīmredzot tas ir normāli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.