Idejas

Pārdomas autobusā

Braucu autobusā, un domāju dažādas lietas.
Šeit protams jāsāk ar strīdīgākajiem jautājumiem, citādi neviens rakstu nelasīs. Izlasīju 5min pēc ilgiem laikiem. Satura tur pamaz, bet uz vāka liels “Izdzīvojām bez incidentiem” vai kas tādā garā. Baigais sasniegums.Godīgi sakot es to situāciju īsti neizprotu. Labi, ja man būtu vienā teikumā jāpaskaidro kā es izprotu šo leģionāru padarīšanu, es (bez šaubām kļūdaini) teiktu sekojoši – Latvietim tajā brīdī bija vienaldzīga Vācieša politiskā pārliecība, viņš iestājās Leģionāros lai atbrīvotu savu valsti no demolējošās Krievu armijas. Bet tas pat šobrīd nav svarīgi. Vai no kapu svētkiem dzen ārā tos radiniekus, kuri apraud mirušos slepkavniekus un likumpārkāpējus? Kapēc leģionāru radinieki nevarētu nolikt ziedus pie pieminekļa? Nav svarīgi, radi vai ne, galu galā. Nekādas propogandas tur nav, atnāk onkulīši un patusējas kopā. Viņiem vajag tādus klubus kā “Daugavas Vanagi” lai būtu ko darīt. To analoģiju ar likumpārkāpējiem, bez šaubām, es minēju tikai lai nomierinātu tos ekstrēmistus, jo es neko sliktu neredzu Leģionāru būtībā. Karš ir karš.

Tad vēl paskatījos uz E-talona aparāta uzrakstiņu, tur rakstīts “validējiet karti”. Vakar lasīju Financenet komentāros baigās lamas par to, ka tur esot rakstīts “Vaildizējiet karti” un tāda vārda “Vaildizēt” neesot. Nu redz, lasīt tautiešiem jāiemācas. Es jau iepriekš biju redzējis autobusā to uzrakstu, tā ka mainījies nav. Protams “Validēt” arī ir tāds dīvains vārds, bet “iežurnalēties” un “autorizēties” arī ir svešvārdi. Mediji raksta, par iespējamu krāpšanos ap šo E-talona lietu, jo redz to pamatotību esot analizējusi kautkāda šaubīga veča sieva, kura ir bijusi apsūdzēta kukuļdošanā. Nu bet protams tas ir skaidrs ka multimiljonu pasākumos kāds pamatīgi nopelnīs, bet nenoliedzami E-talons padarīs manu dzīvi vienkāršāku. Nav jāstaipās ar paciņu papīrīšu priekš tramvajiem, un atsevišķu biļešu sistēmu autobusiem – iemaksā naudiņas kautkādā kartē un lieto kad ienāk prātā. Konspirācijas var meklēt dažādās nozarēs, sliktos vajag atrast, bet nevajag jau pilnīgi visu progresu Latvijas valstī norakstīt kā mēģinājumu mūs apzagt. Tā jau ir galēja paranoja (pat ja tā tiešām ir).

Uz brīvības ielas ļoti daudz veikalu aizvērušies, “Pārdod vai Izīrē” ir ļoti populārs plakāts Rīgas centra skatlogos. Pamanīju tādu “Sviestmaižu Studiju” netālu no Stabu ielas un pie sevis nospriedu, ka viņiem ir neglītākais skatloga noformējums ko jebkad esmu redzējis. Iekšā tur neietu principa pēc. Fui pē pretīgi.

Vakar vakarā noskatījāmies jau otro Anime multeni pēc kārtas – Mononoke Hime (aizvakar bija fantastiski mīļā “Tonari no Totoro”). Nevarētu teikt, ka esmu redzējis daudz Anime multeņu, tagad tad sākam iepazīties. Pirms tam vienīgi biju redzējis arī Spirited Away un Tombstone for Fireflies, arī abas vienkārši ģeniālas multenes. Dīvaini, bet nespēju iedomāties nevienu līdzvērtīgi saistoša sižeta multeni Rietumu kino pasaulē. Pagaidām manis izvēlētās Anime multenes turas uz visiem 100%, visas ir bijušas vienkārši ģeniālas. Visvairāk fascinē smalki detalizētie foni, skaistie dabas skati, un protams arī netradicionālie sižeti. Plānā ir paredzēts noskatīties vēl arī Castle in the Sky (Tenkū no Shiro Rapyuta) un Akira.

10 Comments on “Pārdomas autobusā

  1. 1) Par leģionāriem pilnīga taisnība – tracina šī attieksme, pie tam no mūsu pašu Valsts puses..2) Vārda `validēt` lietošana gan nav smuka – latviešu valodā ir pietiekami daudz vārdu, lai no tiem piemeklētu kādu derīgu, pat jauns nav jāizdomā.

  2. “valideet” – tas noziimee vaideet ar Validolu mutee? Tieshaam nevareeja labaaku vaardinju izdomaat? Kaut vai uz “apstiprinaashanas” pusi… Starp citu, vienudien trolejbusaa braucot pagadiijaas runaatiiga kontroliere, kas vienam vecam paarim (bet taa, ka dzirdeeja arii visi paareejie) izstaastiija, ka E-talona neveiksmes jau bijushas paredzamas no saakta gala – Shlesers shaa projekta ietvaros esot savaa kabataa iebaazis 14 tkst Ls un Riigas Satiksmei notirgojis/piegaadaajis lietotus tos “terminaaljus”, kas ne vella nestraadaa. Cik shai staastaa taisniibas, ne man spriest. Bet izklausaas tipiski. 🙂
    Arii esmu legjionaaru pusee. Ko var njemties, miera nebuus, kameer shitie dazhi simti veco viiru nebuus nolikushi karotes. Tad mosh visiem buus labi beidzot? Taa teikt – “taisniiba buus uzvareejusi”?

    Bet Totoro bija superjauks! 🙂

  3. Neskatoties uz neglīto “Sviestmaižu studijas” noformējumu, tur taisa tiešām garšīgas maizes un tortillas. Kafija gan tā ne īpaši (automāts)…. Bet žēl, ka neizedevīgas vietas un nepievilcīga noformējuma ilgi diez vai noturēsies.

  4. Principā piekrītu, bet check your sources attiecībā uz hronoloģiju un līdz ar to – cēloņsakarībām. Leģionu izveidoja jau 1943.g., kad nekādas “demolējošās Krievu armijas” Latvijas teritorijā nebija. 1941.g. vasarā sarkanie ņēma kājas pār pleciem tādā ātrumā, ka demolēšanai laika neatlika, bet pretuzbrukumā tā Latvijas teritorijā ienāca tikai 1944.gada vasarā. Uz to laiku jau notika totālā mobilizācija, kas nebija brīvprātīga (lai gan arī iepriekšējās mobilizācijas fāzes tādas bija tikai daļēji) un līdz ar to tur motivācijai vairs nozīmes nebija.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.