Idejas

Maltā gaļa veģetāriešiem

 
Lielākā daļa droši vien tikko pie sevis nosmīnēja, un padomāja – “yeah, sure – gaļa”. Protams, tas ir vispārzināms fakts – soju nedrīkst uztvert kā gaļas aizvietotāju, jo tā nav. Soja ir cits ēdiens, un tai ir pavisam cita garša. Toties tiem, kuriem soja asociējas ar ko negaršīgu – iemācīsim to pareizi pagatavot. 

Soja ir ļoti vērtīga, tajā ir pārpilnība organismam svarīgu barības vielu. 

Šodien aprakstīšu kā pagatavot mērci makaroniem, kas sastāvēs no smalkajiem sojas graudiņiem (vizuāli tie atgādina malto gaļu, tapēc nosaukums). Graudiņus var nopirkt Sojas veikaliņā uz Dzirnavu ielas (Starp Skolas un Valdemāra ielām). Lielākus sojas gabaliņus var nopirkt visur citur, pat Neldā. 

soy2

Pirmā un svarīgākā darbība sākot gatavot sojas ēdienus – tiem jādod garša. Ieberu traukā, iemetu tur kādu pusotru kubiku (dārzeņu) buljona, un pārleju ar verdošu ūdeni. Kārtīgi samaisu lai buljons izšķīst. Soja pieņemas izmērā. 

soy1

Sagriežu dažus šampinjonus (tumšie šampinjoni man garšo labāk, var nopirkt Stokmann, nav dārgi), sagriežu vienu tomātu (jo ir palicis pāri no picas), saberu iekšā sojā. Lai garšas samaisās un soja to vēl uzņem. Pieberu klāt kādas papildus garšvielas – es iebēru mazu šķipsnu sarkano aso piparu. 

 

Kamēr soja tur ievelkās, uzlieku vārīt makaronus. Šoreiz tie ir brūnie rupjo miltu (pilngraudu?) makaroni. Baigi interesanti garšo. Starp citu īstiem makaroniem sastāvā jābūt tikai divām lietām – miltiem, un ūdenim. 

 

Kad makaroni jau kādu minūti vārās (kopumā tie vārīsies tuvu desmit minūtēm), sietā nokāšu soju – esmu ielējis nedaudz par daudz ūdens, un liekais ūdens tagad tiek likvidēts. Izveidoto masu pārvietoju uz karstas pannas, un kādu minūti-divas pacepinu. Soju tā īsti uzcept tāpat nevar, tapēc īpaši neiespringstam, galvenais lai sakarst. 

soy3

Pievienojam tomātus gabaliņos. Šitie ir pieejami bundžās kaut vai maksimā – lēti un ļoti labi. Var protams noņemt mizu normālam tomātam un pats sagriezt, bet bundžā ir lētāk un ātrāk. 

 

Karsējam tikmēr kamēr makaroni ir gatavi. Makaronus nokāšam, liekam uz galda. Servējam kopā ar sojas “mērci”. Šeit man blakus ir arī kefīrs pudelē. Pudele no Stokmana, kefīrs oriģināli atradies mīkstajā pakā. Pudelē izskatās stilīgāk un vieglāk uzglabāt. 

soy4

Labu apetīti!

10 Comments on “Maltā gaļa veģetāriešiem

  1. Soja tagad, galvenokārt, ir ģenētiski modificēta! Un vispār tā nav nedz garšīga, nedz veselīga! Visur viņu bāž klāt (gribi vai nē) ! Fui!

  2. Liencha, kad iemaaciisies uzkjiileet kaut ko taadu(kad juus sacienaas), tad arii mani pacienaasi. 🙂 Izklausaas njammiigi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.