Crazy Thoughts

Ko ēd “cilvēks”?

Tikko lasīju rakstu par to ka sojā ir vielas kas var izraisīt dažādus vēžus un vēl visādas trakas lietas (nu tā, vienkāršiem vārdiem sakot – patiesībā tur bija vesels pētijums). To pašu esmu lasījis par tomātiem, gaļu, piena produktiem … Un no otras puses – esmu dzirdējis arī pilnīgi pretējus apgalvojumus par tiem pašiem produktiem.

Dīvaini, vai ne? 
Ja agrāk esmu teicis ka man ir divas teorijas – “vai nu visā ir kas kaitīgs, un cilvēks adaptējas, vai nu noņemot visu kaitīgo mēs dzīvosim mūžīgi” – tad nu sāku sliekties uz otro teoriju. 
Iespējams ka visā ko mēs ēdam ir pa savai “kaitīgajai” lietai. Kapēc gan lai visi šie augi būtu optimizēti tieši cilvēkam? Mēs te neesam nekādi bosi, vai radības kroņi. Normālām dzīvām būtnēm parasti ir visai konkrēts ēdiens no kā viņas pārtiek, tas tikai mums vajag miljons dažādus ēdienus lielveikalā. 
Un iespējams ka tieši šis faktors tur mūs pie vidējā vecuma 70 gadi. Kazi, iespējams ja mēs visi optimizētu savus ēšanas paradumus – pēc vairākām paaudzēm varbūt dzīvotu daudz ilgāk? Tikai jautājums – kas tad īsti ir “homo sapiens sapiens” pamata ēdienkarte? 

10 Comments on “Ko ēd “cilvēks”?

 1. Aizmirsi pieminēt ceptus kartpeļus kaitīgo ēdienu sarakstā 🙂
  Ja tava teorija ir patiesa, kāpēc tad lielāka daļa dzīvnieku, kas ēd daudz vienveidīgāku pārtiku, dzīvo mazāk par cilvēku?

  Vēl tāda lieta, ka UV starojums, kas nāk no saules, arī nenāk par labu cilvēka ādai. Tāka jāsēž pagrabā, ja gribi, lai vienveidīga pārtika paildzina dzīvi 🙂

 2. Pag tieši pretēji! Es runāju par to ka cilvēks ēd neatbilstošu, nevis vienveidīgu pārtiku. Ja mēs visi pārietu pie sēnēm un ogām (citēju Piens”) tad …

 3. tad … (tākā, paturpināšu tavu domu) tu neuzņemtu sev svarīgās vielas, kas nepieciešamas tavas dzīvības uzturēšanai, kā rezultātā tava dzīve saīsinātos par dažiem gadiem, ja ne, dekādēm.
  Ir tāda teorija, ja cilvēks ēstu tikai tās lietas, prezīzāk – vielaa, kas tam ir nepieciešamas, tad cilvēks dzīvotu taudz ilgāk, jo tiktu uzņemts tikai vajadzīgais, ko organisms arī patērētu. Pārtika būtu vieveidīga – vajadzīgo vielu bezveidīgs kokteilis. Kā plusus šādai diētai varētu minēt:
  1) cilvēks varētu attīstīties pilnībā, jo tam nekad nekā netrūktu
  2) netiktu uzņemtas sliktās vielas, kas ir dažādos pārtikas produktos

 4. tu ej pretrunās ar vārdu “nepieciešmais” 🙂 manuprāt “nepieciešamais” sevī ietver visu kas tev ir “nepieciešams” jo citādi tas vārds tā nesauktos. ja tiešām nepieciešams ir tikai sēne un oga, tad ar to arī viss tiek nodrošināts, un steiki + čipši ir tikai iegribas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.