Notes - Uncategorized

Bez gaļas jau 4. mēnesis

Jā, un plus vēl dažas dienas. Nevarētu teikt, ka es dzīvē jūtu jebkādas atšķirības. Vakardien ar Noru intereses pēc aizgājām uztaisīt asins analīzes. Tas gan ir atsevišķas rindkopas vērts stāsts.
Ir tādas Gulbja laboratorijas, izmētātas pa visu rīgu, t.sk. ARS medicīnas centrā skolas ielā. Es kā jau tāds, reti dakterus apmeklējošs cilvēks, nedaudz baidos no visādiem medicīnas centriem, bet nu pierunāja mani. Uzeju otrajā stāvā, tur aiz lepnām stikla durvīm Gulbja laboratorija. Nu tik krutu servisu es vēl nebiju redzējis medicīnas iestadē. Neviena cilvēka, nekādu rindu, paņemam numuriņu, uz tablo parādās – kā bankā – tur sieviete apsēdina krēslā. Maksāt var turpat iekšā kabinetā un pat ar kredītkartēm. Tiesa gan teica, ka cash is preferred. Sākumā nobārstija mani ar svešvārdiem, es teicu ka neko nesaprotu, ka man vajag parasto asinsainu plus dzelzi un cukuru. Asinis no vēnas paņēma ar tādu profesionalitāti ka es pat nebūtu pamanījis, ja neskatītos. Viss tika izdarīts ar mehānisku precizitāti un vieglumu, nevis kā parasti visādās poliklīnikās ar duh..kill me now skatienu sejā. Jā, un rezultātus pēc divām stundām es saņēmu emailā (!!!). Noteikti iesaku tur aiziet, tik aiz prikola vien (pun intended). Samaksāju nedaudz virs trim latiem.

Asins analīzes izrādijās perfektas pa visiem punktiem, rezultātu tabula ir visai interesanta, jo tur uzrāda arī pieļaujamos intervalus, tā ka pats vari novērtēt vai ir par ko satraukties vai ne. Ja kas būtu ārpus intervala, ar bultiņu kas norāda “par daudz” vai “par maz”, tad varētu iet pie ārsta.

Nu jā, bet tadu lietu man nebija.

Bet neskatoties uz rezultātiem gribu pamēģināt atteikties no cukura uz 30 dienām. Neiet galējībās, bet vienkārši neēst visādus saldumus un nedzert limonādes. Cukurs kā dabiskā sastāvdaļa ir pieļaujams. Es esmu saldummīlis, tapēc man tas būs grūti, bet lai jau – interesanti būs.

24 Comments on “Bez gaļas jau 4. mēnesis

 1. nu, es jau zinu ko es pats domāju, bet atceros ka cilvēki mani mēģināja pārliecināt ka bez gaļas visādas problēmas būs, trūks dzelzs utt.

 2. nju tas, ka problemas vareetu buut saistaas droshi vairaak ar siichiem, jo tiem vairaak visaadas vielas vajag, lai labi atiistiitos viss. Pieaugusham jau nav tik traki… bet nju katrs gadiijums jau jaaskata atsevishkji…

 3. Saka jau, ka dzelzs trūkstot bez gaļas un vajagot sabalansēt pārējo uzturu, ja iztiec bez gaļas. Nezinu, nekad neesmu pārbaudījis 🙂 Man parasti asinsanalīzes ņem no pirksta, nevis vēnas.

 4. un ko vispār nozīmē “sabalansēt uzturu”? saprotu – ir cilvēki kuru vakariņas sastāv no kautkādā veidā pagatavota gaļas gabala un kartupeļiem (ceptiem/vārītiem). un pārmaiņus makaroniem. nomīnusējot gaļu no tāda ēdiena protams nekas pāri nepaliks.
  es salīdzinoši vienmēr esmu ēdis ļoti daudzveidīgus ēdienus. nav tā ka jebkad gaļai ir bijusi primāra loma.

 5. es rakstu izlasīju, pirms rakstīt komentāru. Tāpēc arī rakstīju, ka “cilvēki saka” nevis ka tā noteikti ir. Sabalansēt uzturu nozīmē ēst tā, lai uzņemtu cilvēkam ikdienā nepieciešamās minerālvielas, vitamīnus etc kas tur vēl nav vajadzīgs. Tava draudzene tak ir biologs, paprasi viņai, ja gribi precīzāku skaidrojumu :PMan prieks, ka tu ēd daudzveidīgus ēdienus.

 6. ir tāda lieta kā “retoriski jautājumi”, protams ka es zinu kas ir sabalansēts uzturs. es tikai runāju par to ka “sabalansēt” to vajag tiem, kam pirms tam tas ir bijis nesabalansēts.

 7. Es ar labpārt iztieku bez gaļas…iedomājoties vien tos pelēkos ķermenīšus tavā šķīvī… 🙂 Vakar sāku domāt par telfona pannām…tās noteikti ar vajadzētu nomainīt pret kaut ko citu… Ko ieteiksiet? 🙂

 8. Ar teflona pannām nav tik slikti ja vien tās ir labas teflona pannas. Man ir bijusi tāda kas lobās nost, plāna un sūdīga. Bet patreizējā ir stokman panna kura ļoti forša, slidena, nepiedeg, viegli mazgājas. Jau ilgi mums viņa ir, vairāk ka gadu.
  Alternatīvas ir visai maz. Čuguna pannu var, ja ir uguns (gāze), bet ar viņu ļoti grūti iet. Mazgāt īsti nevar, jāslauka, jāeļļo. Citādi sāks raut klāt.

  Galvenais lai panna ir ļoti smaga, tas vien ir kvalitātes rādītājs. Tās plānās tik deformējas un sāk nolobīties.

 9. Čuguna jā,,,tajās plānās pankūkas ideālas sanāk… 🙂 Lai nu kā, šitās lietiņas šķiet ikdienišķas un maz pievērš uzmanības…bet ir ļoooti no svara 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.