Design

Corel goes boom

Agrāk bija tāda krievu anekdote, ka Corel logotipā esošajos gaisa balonos ir ūdeņradis – “Korel ruhnul, I pol Windi sneslo”. Tapēc tāds nosaukums.
Tā kā ir vajadzība pēc viena layout izveidošanas vektoru programmā, nācās uzlikt Adobe Illustrator CS3 trial. Un tad sākās problēmas. Izrādās jaunākajā updeitā ir konflikts ar jaunāko MacOS updeitu, un nekas nestrādā. Tiklīdz mēģinu atvērt “open/save” lodziņu, programma aizveras. Patiesībā es nemaz neesmu drošs kas tieši neiet, jo forumos ir tikai palīdzības saucieni. Darbā viss iet ar šo programmu uz tās pašas OS. Crazy.

Žēl, jo Illustrator es zinu visai labi. OK, nācās likt citu programmu – uzlikām Inkscape. Inkscape ir bezmaksas OpenSource produkts, kas gan diemžēl balstās uz X11 apakšsistēmu, padarot to visu par šausmonīgu bremzi, tiklīdz fails aizņem vairāk nekā 1Mb. Nu labi, arī tas nesanāk. Domāju uzlikt Corel Draw trial. Liels bija mans pārsteigums, kad viņu mājslapā izlasīju ka Corel pārtrauc ražot softu priekš Mac platformas jo viņiem ir pārāk grūti portēt Corel uz Intel platformu. Āksti.

Beigās gan laika taupīšanas nolūkā tika izveidots vienkārši superkreiss risinājums. Uz Parallels virtuālās mašīnas esošajā Windows tika uzlikts tas pats Corel. Parallels strādā pietiekami ātri lai Corel tur varētu lietot (Daudz labāk nekā slavenais Andreja Astotais Corelis uz i486 mašīnas). Tagad lielāko laiku aizņem Corel apgūšana, bet nu to var pieciest. Es ātri mācos, tā teikt, lai arī daži sīkumi brīžiem dzen izmisumā.

4 Comments on “Corel goes boom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.