Foto

Nikon F3 un pārdomas par filmu

Vakardien skatījos dažādas bildes un uznāca lielā vēlme pamēģināt fotografēt ar filmu aparātu. Sensenos laikos tētis mani mācija bildēt ar Zenit, pēc tam es pats filmas attīstiju un bildes taisīju. Tas viss bija tik sen ka neviens no mums abiem vairs neatceras kā īsti tas viss notiek, turklāt attīstīšanas komplekts ir kautkur izzudis, un zenītam samaitājies mehānisms.
Bija man iespēja aizņemties Zenit, bet tad es uzdūros pozitīvām atsauksmēm par šo aparātu, Nikon F3:

Nikonam par labu nāk tas, ka man jau ir daži objektīvi kas ar šo ies kopā, turklāt tas tomēr ir Nikon nevis aprūsējis Zenit ar saskrēpētu stiklu. Kā jau minēju, es filmu lietojis neesmu ļoti sen, līdz ar to jutīšos visai neveikli kad vajadzēs nest filmiņu uz laboratoriju un dumji smaidīt kad nevarēšu atbildēt uz kautkādiem primitīviem jautājumiem. Papildus vēl nāk fakts ka jāizvēlas filmiņa, jāizdomā kā bildi pēc iespējas neskartāku dabūt iekšā kompī un visādas tādas lietas. Pats aparāts ir salīdzinoši visai lēts, bet tas process kas ap viņu grozās vēl liek man nedaud šaubīties.

Varbūt kādam ir kādi ieteikumi, vai komentāri lai palīdzētu man izlemt par šādu potenciālo pirkumu 🙂 ?

8 Comments on “Nikon F3 un pārdomas par filmu

  1. “bildi pēc iespējas neskartāku dabūt iekšā kompī” var ar saneri, kam ir speciālais adapters filmu skanēšanai, bet tādu modeļu ir aizvien mazāk un mazāk….

  2. Es jau atradu, bet tur grūti saprast kāda būs kvalitāte, un vai labāk nav iedot filmiņu ieskenēt par 3.4Ls. Ja šī “aizraušanās” būs īslaicīga, droši vien izdevīgāk ietaupīt skenera naudu un darīt tieši tā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.