Idejas

Saloki man kādus proteīnus

img_7615wm-thumb.JPGMājās stāv ieslēgts dators, kautko savā nodabā dara. Vai nebūtu jauki ja viņš tur ieslēgts sēžot varētu darīt arī ko nozīmīgāku par Torrent vilkšanu?
Stenfordas Universitātes projekts Folding@Home strādā apmēram šādi – projektā iesaistītajiem datoriem (tātad arī tavējam) tiek izsūtītas informācijas daļiņas. Šo informāciju nepieciešams apstrādāt un tad aizsūtīt atpakaļ. Tā kā pasaulē ir ļoti daudz dīkā stāvošu datoru, šo var izmantot lieliem mērķiem – piemēram šajā gadījumā Alcheimera slimības ārstēšanai. Datus kurus tev atsūtīs vēlāk publicēs Stenfordas universitātes publikācijās, un tie noderēs lai atrastu zāles pret šo slimību.

Datoram pat nav jāstāv dīkā, man piemēram šī programmiņa strādā fonā kamēr daru ko citu, tā netraucē. Pietiekami daudz datus apstrādājot, tiek veidoti Topi. Piemēram Latvijas lietotāju tops kurā esmu arī es un daži citi.

Kā pieteikties? Vienkārši. Ielādējam programmu no F@H mājas lapas, ierakstam komandas numuru 41587, kādu brīvi izvēlētu lietotājvārdu, un viss. Programma ielādēs datu fragmentu, un sāks eksperimentus ar proteīniem. Pēc pirmā darba nodošanas vari aiziet uz minēto statistikas lapu un apskatīties cik labi tu kotējies starp citiem.

Agrāk bija tāds Seti@home kas meklēja dzīvību kosmosā. Dzīvība varbūt mūs atradīs pati, bet zāles pret slimībām diez vai. Varbūt ir vērts pamēģināt?

Paranoiskos nomierināšu ka gan dati, gan programmas izejas kods ir pieejami lai būtu drošs ka tava datora resursus neizmanto atomsprādzienu simulēšanai 😉

44 Comments on “Saloki man kādus proteīnus

 1. Jā – tas Aigars ir tas pats, ko es domāju, bet viņš patiešām nav īstais A.G. Īstais A.G. ir tāds, kura galvenais hobijs ir visur saskatīt ebreju-geju-masonu sazvērestības

 2. Un kaa tad ar energijas taupishanu un globalo sasilshanu (atdzishanu vai kaa tur vinju sauc), ka datori: “mājās stāv ieslēgts dators, kautko savā nodabā dara.”

 3. Liencha, shis ir domaats tiem, kas tru maajaas datorus iesleegtus, lai “kachaatu” torrentus vai ko citu… Taa kaa vinji jau ir iesleegti, tad lai labaak kautko dara papildus, lai efektiivaak izmantotu taa resursus…

 4. Paldies par ideju. Arī es labprāt iesaistītos šādā projektā, tikai man darbs jau ir saistīts ar proteīniem un peptīdiem, piedalos medikamentu gatavošanā, ko var izmantot dažādu reti riebīgu slimību ārstēšanai.

 5. Zaales razjoshana ir bizness. Kameer taadas zaales veel nav, tikmeer kompja resursus ziedojam labdariibai, tikliidz zaales gatavas, taa no labdariibas viss pagaist un zaales tiek tirgotas pa naudu. Tad jau labaak aarpuszemes dziiviibu mekleet. Bet man kompis taapat izsleegts pa dienu un arii pa nakti.

 6. MA, ka teica Normunds, tas ir latvijas zemes pazime, domat par vissnegativu.MA iedomajies, varbut vini jau tagad izmanto dalju no resursiem uz komercprojektiem, nevis petniecibai, who knows 🙂

 7. Sergej: ar ko nodarbojas tas Aigars, kuru tu pazīsti – viņš ir datoriķis?Leģendārais A.G. ir ekstrēms neonacists no Daugavpils vecumā virs 30.
  Neleģendārais A.G. ir datoriķis vecumā zem 25 (arī no Daugavpils). Nezinu, vai viņi ir radinieki.

 8. Kazhe, Aigars Gedroics ir no Daugavpils, 23.g,cik es zinu skolas laikos, pilseetas limenja vinsh bija pazistams ka piedalijes pasaules matematikas olimpiades. Tagad vinsh man liekas nodarbojas ar PHP programeshanu, cik es zinu vinjam vajadzetu macities LU (varbut pat vien fakultatee)

 9. Nezinu neko par Aigariem. bet šodien pārklasificējos no citplanētiešu signaalu ķeršanas uz shito projektu
  Iemesls? – Baraa jautraak un statistika labāk realizēta

 10. mēs Linux Centrā vienu brīdi uz visiem klases datoriem šos dzenājām, bet kaut kā pēdējā laikā vairs ne. Varbūt arī derētu atjaunot, kaut gan šobrīd tie datori parasti uz nakti tiek slēgti laukā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.