Politics

Burma

Ja nu kāds nav pamanījis, tad pēdējos mēnešos ziņās bieži figurē Mjanmas (Birmas) vārds, saistībā ar kādu tur apspiešanu, revolūciju un to ka amerikāņi neko nedarot lai glābtu šo valsti no masveida slaktiņiem. Dažādi aktieri pat parakstīja petīciju, un ir saradušies visādi saiti kā piemēram šis te.
Protams tas viss ir iespējams un ticams, but get this:

Behind the recent CNN news pictures of streams of saffron-robed Buddhist Monks marching in the streets of the former capital city Rangoon (Yangon) in Myanmar—the US government still prefers to call it by the British colonial name, Burma—calling for more democracy, is a battle of major geopolitical consequence

–raksts

Iesaku izlasīt un iedziļināties. Ļoti interesanti. Pasaules vēsture veidojas mūsu acu priekšā.

10 Comments on “Burma

  1. Nosaukums ir nosaukums. Runa ir par to ka ASV mākslīgi veido revolūciju lai pārņemtu šo naftas pārpilno, ģeogrāfiski izdevīgo valsti, kas atrodas pie vienīgās vietas kur no ASV puses piekļūt Indijas okeānam.

  2. Viss plūst, viss mainās…Arī Birma mainījās uz Mjanmu, Zaira mainījās uz Kongo Demokrātisko republiku, Ceilona uz Šrilanku, Siāma uz Taizemi. Latviešiem vēl Islande uz Īslandi…

  3. nezinu. man grūti spriest par notikumiem tur. no malas vienmēr viss izskatās savādāk. bet nedomāju, ka birmieši/mjanmieši ir stāvā sajūsmā par tur pastāvošo militāro režīmum.
    bet vienmēr jau būs apmierinātie un būs arī neapmierinātie. mēs varam raudzīties tā un šitā. viena pareizā risinājuma nav un nebūs. vieni brēc, ka iejaucas viņu iekšējās lietās un uzspiež savus noteikumus, citi – ka demokrātiskās valstis neko nedara un neiejaucas.

    un, galu galā – ja kāds kaut ko dara, tad viņam ir interese to darīt. šāda vai citāda (ekonomiskās, ārpolitiskās, iekšpolitiskās, ideoloģiskās utt.). turklāt ASV jau nav tikai Dž.Bušs – tur ir pāris simti miljoni ļaužu katrs ar savām interesēm. un tās ir visnotaļ pretrunīgas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.