Environment

Sasilšanas pretinieki

Ir zināms ka tauta iedalās četrās daļās – tie kas uzskata ka cilvēka ietekmē mainās klimats, tie kas to noliedz, tie kam ir vienalga, kā arī tie kas par to neko nezin. Gribēju parunāt par pirmajiem diviem. Aizstāvji veido filmas un bezgalīgas tabulas kur cenšas Noliedzējiem pierādīt ka viņiem tomēr ir taisnība, tie otrie savukārt raksta grāmatas kur atspēko tabulas un cenšas pierādīt ka Aizstāvju dati ir kļūdaini un cilvēka iespaids uz dabu ir par 1.2% (tikai piemērs) mazāks kā Aizstāvji apgalvo utt. utjp.
Bet …

Tas viss ir tikai šovs lai mēs pārējie paliktu izklaidēti un novirzītos no galvenā. Proti – kāda atšķirība kuram ir taisnība, galvenais uzdevums mums kā cilvēkiem ir samazināt savu ietekmi uz vidi un dzīvot tīrāk, taupīgāk un izturēties pret pārējiem ar cieņu. Pat ja tomēr globālās klimata maiņas nav, un ledāju kušana ir traku fanātiķu izdomājums – vai tiešām izmešu samazināšana un alternatīvās enerģijas nāks Zemei par sliktu? Es nerunāju par Chevron (naftas megakompānija), bet par Zemi, Vidi un Mums.

Īsi sakot, strīdi ap šo tematu ir tik stulbi cik vien var būt.

18 Comments on “Sasilšanas pretinieki

  1. Strīds ir par naudu. Izmešu samazināšana maksātu lielai daļai ietekmīgāko industriju triljonus dollaru jaunu tehnologiju izstrādē un ieviesšanā, bez jebkādas atguves (izņemot klimata ietekmēšanas samazināšanu). Līdz ar to nav nekāds brīnums, ka viņiem ir izdevīgi pamest pāris miljardu dollāru Noliedzējiem, lai pēc iespējas novilcinātu šos izdevumus.

  2. nu vēl dažus gadus atpkaļ ķīnā pārkausēja dzelzi izmantojot ogles, kā to eiropā darija gadsimtus atpakaļ, kas bija, ir un buus ļoti neefektivi metālapstrades ziņā, bet gluži pretēji gaisa piesārņojuma ziņā. Un parastkīt ir viens, izpildīt un veincāt ir pavisam cita lieta.

  3. šodien ķīna būvē pa vienai ogļu elektrostacijai dienā (!), bet viņi argumentē ka viņu iedzīvotāju daudzumam tas ir normāli. t.i. procentuāli uz skaitu viņu izmeši ir normā.

  4. tas protams, tāpēc arī pieminēju Chevron bez simtiem citu iestāžu. bet kāda piemēram ideja ir vienkāršajiem Noliedzējiem, kas tusē latviešu mailinglistēs un blogu komentāros, es ceru ka tie nav uzpirkti 🙂 ? vai arī tiešām vienkārši aprobežoti.

  5. Piekriitu NR par: “Tas viss ir tikai šovs lai mēs pārējie paliktu izklaidēti un novirzītos no galvenā”.

  6. nu tad uz priekshu! cik zinu, gana daudzi no klaatesoshajiem ir papuuleejushies sev maajaa saskruuveet taupiigaas spuldzes, aizejot izsleedz gaismu, neatstaaj stand-by rezhiimaa elektroieriices, nopako logus un durvis, lai nav siltuma zudumi un, galu galaa – shkjiro atkritumus.
    ja tu to veel nedari – saac! 🙂

  7. Es jau to daru, vieniigi taupiigaas spuldzes man nav. 🙂 Atkritumus ne tikai shkjiroju, bet arii pats vaacu… Sanaaca atbriivot savu uudens ieguves vietu no cuukmeniibas. Starp citu, pirms kaada laika sheit paraadiijaas ideja braukt kaut kur un sakopt kaadu vietu, kur paviesojushies cuukmeni. Es labpraat taadaa talkaa piedaliitos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.