..

Vienpadsmitā dimensija

Parasti reliģija šeit ir tabu topiks, bet es tomēr gribēju apkopot savas domas un pierakstīt. Vakar braucot mājās domāju par šo tēmu, un mēģināju saprast kam tieši es pats ticu un kam ne. Galu galā mēs šai pasaulē dzīvojam, un ir taču jānovienojas ar sevi par kādu pasaules konceptu kurš mūsu galvā izveidojies, dzīvot lai ēstu un nomirtu tas jau ir zems līmenis.

Pirmkārt, kā jau nu jau jebkurš, atmetu variantus par radītāju kā konkrētu būtni, vienību vai tēlu un kas manā uztverē ir galējs absurds.

Kas savukārt man liekas pilnībā ticama teorija, ir ka Dievs patiesībā ir tāds kā visuresošais lauks, informatīvā sistēma kurā visi esam iesaistīti. Tas ietekmējas no enerģijām (eg. domām), saista cilvēkus, tam ir tāda kā atmiņas sistēma uz kā bāzējas tas ko daži sauc par likteni vai karmu, un tas līdzīgi kā akmens uz ūdens virsmas – veido viļņa efektu, ietekmējot vairākas citas apakšsistēmas. Iedomāsimies to kā neredzamu, vispārāku nervu sistēmu, kas, gluži kā neredzams pārvalks, klāj pilnīgi visu esamību.

neurons.jpg

Tas savukārt izskaidrotu vairākas ticību un neticību pamatdomas, piemēram: ticības sev nozīmi, neapzināto saikni ar citiem cilvēkiem, lūgšanas, domas spēku, īpašību pārmantojamību, vides ietekmi uz lietām un cilvēkiem, pozitīvas/negatīvas attieksmes ietekmi.

Ejot tālāk, un pieņemot ka šī sarežģītā sistēma ietekmējas ne tikai no domām, bet arī vibrācijām (veca teorija, dažādu skolu), tas izskaidro arī mūzikas, meditācijas ietekmi. Interesanti bet tas arī saistas ar slavenajām “dievs ir visur, dievs ir manī” idejām.

Protams tas viss ir parastā cilvēka uztveres un ietekmes līmenī, visticamāk šī sistēma saista pilnīgi visas parādības un tās ietekme man vienkārši nav aptverama.

T.i. protams reliģijās un filozofijās šī tēma ir pasniegta ļoti zemā līmenī, saucot to par augstākajām debesīm kurās top visa radība, kas paredz tavu nākotni utt. Indieši to sauc par Akāšu, grieķi to sauca par Ēteri. Bet papētot dažas kvantu teorijas idejas, un piemēram String Theory, tas viss sāk likties arvien ticamāks. Kāpēc gan ne?