Uncategorized

Nogalināt cūku

Ja ar ‘nogalināt’ domā apturēt, un ar ‘cūka’ domā idiotu kas savu čipsu paku met zemē. Kā jau rakstīju bijām Kazugravā apskatīt ūdenskritumu, un nekāds jaunums – tāpat kā jebkura cita vieta Latvijā, arī tā bija piemēslota ar pamestām pudelēm, papīriem, čipšupakām un čībām.
Nav īsti skaidrs ar kādu domu cilvēks tur atstāj atkritumus – ar cerību ka tie sadalīsies, vai kāds tos aizvāks? Nu tad man “tev” ir lielie jaunumi – neviens to nedarīs, un papildus tam es tevi nosaukšu par cūku, un kāds ekstrēmāks cilvēks salauzīs tev kājas.

Tautieši, man vajag idejas projektam ko varētu pieteikt vides sakopšanai. Tie kas idejas vēlas nozagt – droši, man personīgi interesē lai tiek sakopta vide, un izskausti cūkmeni.

Man nekas nebūtu pretī apbraukāt vismaz latvijas smukākās vietas un apskates objektus, tur savākt mēslus melnajos maisos, un aizgādāt uz kādām atkritumu šķirošanas vietām, bet lai tas notiktu operatīvāk, var to organizēt plašākā līmenī, gūt valsts atbalstu, publicitāti un galu galā, ja tiešām to vajag, maksāt naudu tiem kas to darīs. Es iedomājos ka daudzi vēlētos savākt pudeles maisā un par to saņemt piecīti.

Protams izklausās vieglāk nekā varētu būt – kas stāvēs klāt un kontrolēs vākšanu, kas garantēs ka mēsli netiek vietā ‘sagādāti’ lai savāktu un nodotu, kas nodrošinās lai problēma neatkārtojas un izvietos izvedamas miskastes? utt.

Pirmais variants ir ceļojošā talka, kad tiek izreklamēts pasākums konkrētā vietā un dienā, tur tad arī notiek lielā uzkopšana pietiekami lielā teritorijā, ko atbalsta arī apskates vietas apsaimniekotājs, pašvaldība, whatever, galu galā lai ir rezultāts un katrs talkas dalībnieks kautko saņem, jo, būsim realistiski – pionieru mūsu valstī nav un neviens par brīvu neko nedarīs.

Es zinu, mēs visi par to nepārtraukti sūkstamies un žēlojamies, kā jau īsti Latvieši, bet vai tiešām nav laiks sākt kautko darīt? Ar Noru esam gatavi pieteikt projektu un to arī realizēt.

38 Comments on “Nogalināt cūku

 1. Juglas mežš pavasarī izskatījās tā, ka es vairs tur negāju. Pēc talkas – cepuri nost, tur atkal var aiziet. Tās organizācijas izdarītais ir ļoti jauks. Un vispār Tu pacēli iemeslu kāpēc daudziem pie-ūdeņu zemes īpašniekiem ir pajāt par tauvas joslas eksistenci. Cita starpā tā sanāk arī ar mani. Es jau labprāt, lai iet, lai makšķerē, lai pasēž, kaut vai kārtīgi nosekso. Bet savus fucking izlietotos prežus lūdzu iemācieties aizvākt, un galu galā – būtu tā kā laiks uzlabot Latvijas demogrāfisko situāciju. Apenes ar “strīpiņu” un citas “trofejas” arī jau vairs neskaitu. Lai nu kā, rezultāts ir tāds, ka dzenu prom visus, kurus nepazīstu. Tie, kas paziņas – tie parasti māk uzvesties. Man pajāt par 50Ls naudas sodu par tauvas joslas neievērošanu, jo visu to atkritumu savākšana teritorijā izmaksā dārgāk. Šitā prom-dzīšanas/neielaišanas problēma ne tikai pie ūdeņiem izpaužas (lai arī tur vissmagāk), tāpat ir ar mežiem, pļavām un tur tauvas joslas nav. Ko no tā secinām – protams, ka viss ir slikti! 🙂 Tādi esam…

 2. Ak, vēl viena lieta. Manā apkārtnē ir viens tāds sanitārs, saukts par “staigātāju”. Viņš vairākas reizes nedēļā veic savu staigājamo maršrutu, maršrutā savāktā stikla tara tiek nodota pilsētā, atpakaļ cilvēks nāk ar pārtiku. Skumji no vienas puses, žēl cilvēka. No otras puses labi ka viņš tāds ir, citādi atceros pāris sagrieztas pēdas peldvietās un gandrīz-noasiņojušus bērnus 5min laikā, un tas tikai tāpēc, ka kāds iepriekš atrada pudeli un likās jautri pa to mest ar akmeņiem

 3. Bet es isti nesaprotu vienu lietu vai to jau kaads nedara, jo vairakkaartigi esmu sanjemusi dazhadus uzaicinajumus uz talkaam utt., piemeram, zalajosta.lv un kaa redzams tas viss ir laikam nesekmiigi vai aridzan, ka garbidza ir tik daudz, ka tas pildaas atraak nekaa tiek savaakts

 4. nevienā no saitiem neatradu kādas reālas darbības ja neskaita marketing bullshit. starp citu liene, nevienam saitam www priekšā nav jāraksta 🙂 arī manam ne.

 5. veel viens variants, ko pat muusu baalelinji igauniishi sen ir realizeejushi – arii plastmasas tara ir nododama. kaapeec aarzemju muuzikas festivaalos, kameer tu skaties koncertu, tev zem kaajaam lodaa mazi, nosmuleejushies puikas ar milziigiem maisiem? taapeec, ka par katru plastmasas glaazi, pudeli vai taliidziigu ne-ekologjisku meeslu vinjsh var sanjemt konkreetu santiimu. Tiesa, tas neatrisinaas piedirstaas gravas un mezhus, tomeer tas ir viens no buutiskaakajiem un shobriid aktuaalaakajiem leemumiem. Jaapiekriit Lienchai – dazhaadas vides sakopshanas talkas notiek aizvien biezhaak, bet meeslotaaju ir krietni vairaak nekaa vaaceeju, vismaz shobriid. Liidz ar to briidii, kad kaut vai par plastmasas kolas pudeliiti varees kaut ko dabuut pretim, bariem bomzhu (es vismaz savaa naivumaa taa ceru) saaks leenaa garaa tiiriit pieriigas mezhus. vai vismaz riigas centru. savukaart shauraas pieres – autovadiitaaji, kas met visu aaraa pa logu, mosh iedomaasies aizbraukt liidz benziintankam un tuksho pudeli (ideaalajaa gadiijumaa arii chipsu paku vai jebkaadu iepakojumu) atdos tur, pretim sanjemot naakamo pudeli leetaak.
  tachu tas viss nekad nenotiks. ja LV pat visi tiesas leemumi tiek sarunaati, tad shaads te leemums noteikti kaadam nebuus izdeviigs, liidz ar to – ko pashi savaaksim, tas arii buus. varu tikai ieteikt visos braucienos pie dabas kruuts liidzi njemt buuvnieciibas veikalos nopeerkamus maisus un cimdus, un maajupceljaa bagaazhnieku piekraut ar labiem darbiem. 🙂

 6. Tavs pēdējais ieteikums pagaidām ir ātrāk realizējamais. Es arī saprotu ka “Pfand” sistēma labi strādātu, bet tur būtu jakontaktējas ar kādu augstāk stāvošu lai saprastu kur ir problēma.

 7. re kur veel pedas.lv. Tie ieprieksh minetie saiti, protams, pilni ar marketing bullshit, bet kaut ko jau vinji darija ja pat man atnaca uzaicinjums no VAK uz Juglas mezha sakopshanu un citas talkas ko izsuta piergistretajiem biedriem utt

 8. Ak un vēl, ko ar to visu gribēju teikt – tieši tās kapeikas par taru ir tas kas rada sanitāra interesi. Ja tāda pat kapeiciņa tiktu maksāta par PET pudelēm un tetrapakām, tad kādi 50% izmesto atkritumu jautājums jau risinātos. Un jā. SITIET CŪKU, bet galināt nevajag, labāk sist, regulāri! Esmu ekstrēmais pacifists laikam 🙂

 9. Starp citu – šodien Delfos (kuri gan šīs lapas īpašniekam ir noliegti) ir Igo raksts ar pamatdomu, ka vajag mēģināt panākt, lai Latvijā varētu nodot PET pudeles.

 10. Iesniegumu un sūzdību izskatīšanas terminsh 15 dienas, ko var paildzināt uz mēnesi un tad veeel uz 4, bet uz e-pastiem reti, kura institūcija atbildees :))).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.