Idejas

Foto

Es izklausīšos nīgrs un aizvainots, bet tā nepavisam nav. Skatos bildes dažādos bilžu portālos, un nesaprotu – vai daudzās bildes man ir izlaidušas, vai arī kvalitatīva fotogrāfija ir izzudusi un iejukusi pārblīvētajā fotogrāfiju kaudzē, kur kontributē katrs kam ir vismaz telefons ar fotokameru. Īpaši tas manāms Latvijas fotoportālos, jo man ir ilgi jāmeklē pa labāko fotogrāfiju kolekcijām lai atrastu kaut vienu kas aicina palūkoties  tuvāk. Varbūt Latviešu gaume ir krasi atšķirīga, jo es piemēram nekādi neredzu kaut vienu iemeslu lai šo bildi nosauktu labāko starp nedēļas tūkstošiem. Plats leņķis, plūstošas līnijas, pareizs kadrējums (pārāk pareizs, sekots visiem noteikumiem) un zilas debesis. Bet nekā īpaša. Man ir vairākas tādas bildes, un es tās nevienam nerādus jo viņas ir pārāk garlaicīgas. Vai piemēram: šī skaitās viena no labi novērtētām populāra fotogrāfa bildēm. I mean, visu cieņu, bet what the fuck? Es saprotu tusiņa bildes, bet man liekas Latvijai ir problēmas ar fotogrāfiju. Pat šis te vai šis lietotājs spēj labāk, un tas nav nekāds valsts mēroga fotogrāfs. Manas bildes paldies Dievam tur vērtē labi, tāpēc aizvainojuma nav. Es tikai nesaprotu visu to “labāko fotogrāfiju” sarakstu zemo kvalitāti, un Latviskumu. Pats es sevi uzskatu par zema līmeņa amatieri/brīvdienu fotogrāfu, bet prasības pret citu bildēm man acīmredzot ir pārāk lielas.

30 Comments on “Foto

 1. Liekas, ka tā nav tikai Latvijas problēma tā ir visu homo sapiens problēma. Pagadījies vien tā, ka sakarīgi domājoši cilvēki skaitliski Latvijā ir pamaz. Tāpēc baigi jāmāk lielajai tizleņu masai cauri redzēt.
  Bet man, personīgi, fotoblog.lv nepatīk. Pirmkārt – neatbilstošais nosaukums, otrkārt – turienes tauta.

  Esmu sapratis, ka kritikas meklējumos the ultimate vieta ir Flickr.com. Tikai jāprot izsisties.

 2. Piekrītu. Fotoblog ir laba vieta lai salīdzinātu dažādi domājošu sabiedrību atšķirīgos viedokļus par bildēm. Lai arī labi, tomēr pilnīgi atšķirīgi tur manas bildes vērtē, salīdzinot ar Flickr.

 3. Nezinu, bet taa pirmaa man patika 🙂 Taa otraa gan bij nekas iipash. Droshi vien tapeec, ka var nojaust puskailu beibi tapeec arii taads vertejums

 4. Pirmaa man arii patika, otrajaa nav nekaa, tikai puskaila meicha, kuru es vareetu nobileet ar savu 3 gadus veco telefonu(ar fotokameru), uztaisiit bildi melnbaltu un cilveeki iespeejams veel labaak to veerteetu. Nu jaa, tajaa pirmajaa it kaa nekaa interesanta nav, bet latvieshiem ir no kaut kaa jaaizaug liidz taadam flickr.

 5. nju,jaa pirmaas bildes gadijumaa 7/8 es vinjai ielikt 10 balju sistemaa, bet varbuut parejaa konkurencee bij sudiigakas

 6. Tajaa latviesha bildee-fotografija nav ietverts nekaads meesage, bet skaists dabas skats un kraasas. ja mees vertejam fotografiju peec message, tad tai tieshi taa butu ljoti zems vertejums. Bet kaa dabas skats ir ok

 7. tā kā eju vēl skolā, personīgi mani kretinē tādi jaunieši, kas dabūjuši pro kameras un nu bildē visu, izliekoties par māksliniekiem…piemēram:
  http://www.draugiem.lv/friend/?78381&aid=7364708
  kur no tās (šķiet, tur savāktas, meitenesprāt, labākās bildes) galerijas man AR emocijām šķita esam tikai laikam 2 bildes (ļoti patika 15ā, bet pārējās… nezinu)
  http://www.draugiem.lv/friend/?1304556&aid=9096378&apg=1
  pēdējā ir varena, bet pārējās…?

  es jau nesaku, ka pati baigi kruti fotografēju, bet es vismaz neizliekos ar to, kas neesmu…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.