Review

JetLag un Shure

Šo te es rakstīšu divās daļās. Pirmkārt par austiņām – kopš jūnija sākuma atvilktnē mētājās tā arī īsti nenotestēta mantiņa: Shure E2c ausīs ieliekamās austiņas. Iegādājos es tās pirmkārt jau tāpēc ka manas otras austiņas – Sennheiser PX100 (starp citu labākās portatīvās austiņas ko Latvijā var nopirkt, par pieņemamu cenu) gandrīz nav lietojamas ļoti skaļās vietās – lidmašīnās blakus dzinējiem, piemēram. Nu redz, notestēju es toreiz jaunās E2c deviņu stundu lidojumā, un secināju ka skaņu izolē tās ļoti labi. Šodien braucu uz darbu, un izdomāju beidzot atkal paklausīties mūziku un pie reizes pārbaudīt kā ar viņām var braukt ar velosipēdu. Pirmkārt, jā – skaņu tās izolē uz kādiem 95%. Sajūtas kā tumšā klusā telpā. Braucot protams jāuzmanās, jo nedzirdod pilnīgi neko no apkārtnes iespējams nepamanīt kādu auto, vai vienkārši aizdomājoties aizmirst ka esi uz ielas. Bet kā viņas skan … lieliski! Tiešām labākais ko esmu dzirdējis no kompaktajām earphones. Es gan nestādos priekšā kā skan labākie modeļi pa pārsimt latiem, bet es arī īpaši nevēlos.  Tas par plusiem – mīnuss numur viens savukārt ir tas, ka pie viņām ļoti jāpierod.  Ielikšana ausī ir nedaudz sarežģīta un pirmās klausīšanās minūtes var būt neertas, īpaši cilvēkiem ar mazām ausu atverēm. Līdzi gan nāk vesels lērums dažādu krāsu un izmēru uzliekamo spilventiņu, no kuriem mani apmierināja tikai švammveidīgais pats mazākais. Nedaudz treniņa, un esmu pieradis. Un ir tā vērts! Īsi sakot, cilvēkiem ar visādiem iPodiem, gribat novērtēt patieso playera potenciālu, noteikti iegādājaties labas austiņas, piemērām šīs.
Bet ko tad es klausījos – nu to pašu subjektā minēto JetLag, ko izpilda cilvēks pazīstams kā GoranGora (nedomāju ka tas ir viņa vārds). Īsi sakot – nu ejiet un nopērciet šo albumu, jo cilvēks, neskatoties uz neforšo un egoistisko marketinga kampaņu, tiešām to ir pelnījis. Droši varu apgalvot ka beidzot ir latviešu albums, kurā praktiski nav neviena (piesienoties – divi) albumfiller, jeb tukšās dziesmas. Patiešām saku – es biju šokēts, un ne par albumfilleriem, bet par to ka šis albums tiešam ir labs, sen nebiju klausījies disku no viena gala līdz otram, tiešām izbaudot melodijas un izpildījumu. Pat teksti un vokāls ir labi, ja galīgi piekasās, nedaudz varētu pielabot lietoto gramatiku, bet principā tas ir sīkums. Pēc Hospitāļu Ielas, šis beidzot ir vēl viens Latviešu izpildītājs kurš ir pelnījis manis, piekasīgā skeptiķa, lielo balvu.

20 Comments on “JetLag un Shure

 1. es arī metu acis uz tām šei šei ausīm tik tās, ko tu minēji, man pēc skata liekas neērtas un tizlas. vēl es teikšu, ka neesmu mazo ausu fans. katraa zinjaa par 100$ nepirktu taadus mazus spokus jo nav uzticiibas. (bez loggiska pamatojuma)
  Ko tu saki par šādu modeli? http://www.sennheiserusa.com/newsite/productdetail.asp?transid=500094

  esmu itkaa pachamdiijis un liekas ok, it kaa jau nekaadiem zemuudens akmenjiem nevajadzeetu buut. Es kaut kur redzeeju šādas līdz 50 Ls tepat LV.

 2. Neteikšu ka tās ir portatīvas ausis, bet headroom apgalvo ka esot tīri okei ja klausies rap vai rock (daudz basu). protams ka shure ear canal austiņas nav katram, man viņas bija vajadzīgas lai būtu kautkas ko klausīties lidmašīnās un zem ziemas cepures. ar tādām lielām (clumsy) ausīm droši vien otrā problēma atkrīt. citos gadījumos PX100 ir labākais ko tu dzirdēsi. Vēl ļoti labas (ļoti) skaitas Grado ausis, bet viņas ir grūti dabūt, pat amerikā.

 3. par sony jebkas būs labāks, ja tev patīk lielas ausis – droši ņem. tās PX100 maksā ap 28ls, un manuprāt ir labākas par jebko ko šeit var dabūt no pārnēsājamām ausīm. mājās man ir HD580, bet ar tām pa ielu staigāt būtu sviests. kautvai dēļ trīsmetrīgā vada, atvērtā dizaina, un cenas 🙂

 4. Savukārt ja ir jādzīvo vidē ar lielu fona troksni, kuru griba izslēgt, un ausīs bāzt neko negribas, tad var tīri labi dzīvot ar Sennheiser HD280. Elkor Plazā ir šad tad dabonamas, bet mēdz izķert. Skaitās no DJ/studiju sērijas. Slēgtās un ir mazliet jāpierod pie piespiediena spēka ar kādu jamās spiež uz galvu (krietni spēcīgāks kā atvērtajām).

 5. man no Sony ir MDR-EX81SL – skaņu izolē labi un skan arī labi. Gada laikā biju nomainījis 2-3 austiņas, ar šīm nu esmu pilnībā mierā. Vienīgi tieši šīm ir problēmas ar vada izolācijas materiālu (gumiju), tas ir pārāk mīksts un 1/2 gada laikā “nolobās”, nācās skaļruņus pārlodēt uz citu vadu. Savukārt MDR-EX71SL ir principā tādas pašas tikai bez ausu turekļiem, tomēr šīm tas nemaz nav tik būtiski, jo ausī iespiežas labi (līdzi nāk 3 izmēru aizbāžņi), šīm tā gumija ir cietāka un esmu redzējis vairāk kā gadu lietotas, kurām nav ne mazāko pazīmju par problēmām ar vada izolāciju. Mūsu veikalos pieejamas abas divas ~30Ls, iesaku vismaz apsvērt šādu variantu (Shure un tamlīdzīgas neesmu gan klausījies). Btw, idejas var pasmelties store.apple.com pie iPod headphones, tur interesanti eksemplāri figurē (vismaz pēc bildēm un aprakstiem spriežot).

 6. Komentārs mazliet vēlu, bet māc ziņkāre. Kur Jūs iegādājāties Shure E2c? Pats gribu iegādāties SE210, bet Amazon uz Latviju nesūta un vietējais 01pro.lv uzticību nevieš.

 7. Iegādājos esot amerikā, veikalā BestBuy. Amazons uz latviju neko nekad nesūta izņemot filmas/mūziku/grāmatas, tapēc labākais variants ir Ebay.com

 8. Man jau bija aizdoma, ka ne Latvijā. 🙂
  Ebay uzticību nevieš. Jādomā kaut kas cits.

  Paldies par atbildi.

 9. Esmu iegādājies AKG K81DJ.
  Nav ddikti ērtas lietošanā, jo vads nav paredzēts priekš mp3, pārāk garš, toties skan perfeki. Nopirku Upīša pasāžas veikalā, tur izmēģināju arī to scheinkāviņtursauca, nu, ne tik labi turējās uz ausīm u nebūt ne tik laba izolācija. Un tiešām forši skan midbasi, pat no diezgan crapy mp3 pleijera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.