Technology

Switch to *nix

Pagadiām migrēšana uz Ubuntu ir apstājusies, dēļ problēmas kas Linux community ir nomākusi jau kopš pirmsākumiem.
Vektor grafikas editoru NIXiem nav, ir tikai KOffice kurš knapi saprot SVG failus, un Inkscape kurš failu atver un krešo, vai apēd pāri gigam atmiņas un krešo pēc tam. Ar šiem var tikai zīmēt bērnu zīmējumus un aplīšus.

Tas pats ar bilžu softiem – Gimps nesaprot CMYK, EPS un 16Bit (tas man reklāmai vajadzīgs), Koffice nesaprot nekādus failu formātus (in development) un Pixel krešo pie PSD atvēršanas. Ir vienīgi LightZone, kas editē RAW, bet neko nesaprot par layeriem, maskām vai citu poligrāfijai vajadzīgu staffu (jo ir organaizeris, RAW editors).

Nu lūk, es varu uzlikt VMware un turēt tur Adobe famīliju, bet ‘it would defy the purpose‘ 🙂 Switch to open source kā rādās ir piedāvājums sekretārēm, aplīšu zīmētājiem, koderiem un plānā galdiņa urbējiem, jo darbam nepieciešamu programmu, kā arī spēļu tur nav, un tad vēl brīnās kāpēc tie cilvēki turpina lietot komerciālus risinājumus 🙂

28 Comments on “Switch to *nix

 1. Es neteikshu, ka visam ir alternatiivas, visdrizak manas prasiibas nav tik augstas. Tomeer salidzinot Windos darbiibu (it ipashi Vista) par kuru jaamaksa naudu (pie mums neviens protams nemaksa, bet tas jau cits story) un ‘Linux’ (parsvara bezmaksas), vini ir ljoti lidzveertiigi, atskiriba tikai specifisks software un games (kurus es nespeleeju), bet tas produkts parsvara ir free, ko lai tad gribeetu.

  P.S. Pajauta Normim, kadelj vinsh MACam neizmanto piratiskas software 😀

 2. tapec ka esmu ljoti apmierinaats ar softu, un man roka neceljas chakareet izstradataju. uz windows man vienmer ir bijusi sajuuta, ka viss ir temporaars – stadijaa starp parinstaleeshanam. nekad nav tadas sajuutas ka dati un programmas sheit paliks uz ilgu laiku, nekad nav velmes kautko kompii sakaartot, organizeet, strukturizeet. uz Mac man ir cita sajuuta – ja saliidzina, tad teiksim taa … windows ir kaa istabinja kuru iiree pie shaubiigas tantes, un no kuras iespejams driiz bus jaizvaacas, a Mac ir personiga maaja. otrs protams ir daargaaks, bet ir sajuuta ka tas ir TAVS un paliks tavs uz ilgu laiku. Linux ir kaa kojas 🙂 pilns ar studentiem, nekaadas organizeetiibas vai atbildiibas (ja neskaita Mozilla un tamlidzigus, kas ir kaa Koju uzraugs 🙂

 3. MACu veel diemzhel neesmu lietojis tik daudz. Par Windows varu piekrist, par Linux ja tur nav tik daudz organizacijas, bet tas ir free produkts un tas daudz ko izskaidro.

 4. Nu vo un tagad tu N.R. vareetu paskaitiit, cik cilveekiem tipiskaa ofisaa ir nepiecieshams kaut kas aarpus office saimes. Es zinu ka patiesi nepiecieshams ir LJOOOOTI maz, tajaa pat iestaadiijumaa, kur tu straadaa, ja kravadu vareetu palaist uz Linuxa,
  tad visas Pakotavas/Sales var moovot uz Linuxi, paskaiti cik ietaupaas naudas licenzees.
  Tu esi advanceets useris, tev ir specifiskas vajadziibas FACE IT! Tas arii iemesls kaapeec es veel karaajos windowsaa – paarsvaraa adobes produktu deelj, kurus man tomeer gana biezhi vajag.

 5. Jurim: Protams openoffice un Mozilla saimes tiek galaa ar visu kas vajadziigs papiiru rakstiitaajiem un sekretaareem. BET (c) … neeksistee nekaadi normali gramatvediibas softi, kravvadiibas softs vispaar var aizmirsties, nekadi bilzhu editori, vektoru editori, poligraafijas softi, maketeeshanas softi, fotograafu tuulji, patiesiibaa neeksistee nekaadi profesionaali softi. Teiksim var pateikti – O! mums ir vektoru softs un CAD softs (ir jau), bet shie softi ir tik aprobezhoti, un bez jebkaadam import/export iespeejaam … nu sorry, es nesaprotu kas vinjus izmanto.
  Flash redaktors kautkaads 0.2.1 eksistee, google teica.

 6. Par Flash redaktoru draudzīgs teksts: “F4L is in such early stages of design that it is not recommended for use by people without knowlege of C , QT, Ming, etc.” 🙂

 7. … see what I mean ? 🙂 tas pats bija pie dazhiem no manis nosauktajiem vektoru editoriem. Un es pie shaada secinaajuma nonaacu pirms ~3 gadiem, un noleemu dot linuxam vel kaadu briidi. Pagaaja 3 gadi un it’s all the same 🙂

 8. Patiesībā, manuprāt, Linuxveidīgo OSu problēma ir tajā, ka to entuziasti nespēj normāli atzīties, ka viņu risinājumi nav derīgi visām dzīves situācijām. Ja Linux tiktu pozicionēts kā OS, kas piemērots: 1) serveriem
  2) biroja datoriem, uz kuriem nepieciešama darbošanās ar Ofisa dokumentiem un internetu;
  viss būtu ok, bet vairums Juniksoīdu taču tev teiks: tas ir labāks it visās dzīves situācijās, visām programmām eksistē lieliskas Unix alternatīvas utt.

 9. tā tai dzīvē ir linux un Ubuntu tajā skaitā ir lielisks visām dzīves situācijām, ja neskaita: #spēles
  #grafikas, rasēšanas utml. programmas
  #citi specifiski brīnumsofti
  ja raušanās notiek ikdienas un ofisa līmenī, tad gan var domāt par linux, citādi nā ni

 10. normi, zini kas ir gnucash? google tev var pastaastiit 😛
  bet par speeleem ir jaapiekriit nav, arii nekaa taada nopietnaaka bildeem nav 😉

  kaut gan Quake ir

  UFO:Aftermath bez problēmām palaidās win32 API emulatorā izmantojot liidzi dotaas libas, ko opensaucisti ir sarakstijushi.

  un BTW, macOSX ir lētāks pat par WinXP HE. starpiiba ir 40Ls ja gribi nopirkt ar smuku kastiiti.

  kvalitatiivs tjapļaps x86 arii maksā apmēram tik pat cik āboļu ražojuma.

  un vispār macOSX ir ļoti nostrādāts *nix jo bāzējas tas uz BSD.

 11. nekomenteeshu par gnucash, bet paredzu ka ir liidziigi kaa ar parejam manis mekletajam progaam – google atrod, speficikaacijas ir okei, ieinstaleejam un atklaajas ka truukst daudz svariiga staffa.
  un ka jau vienreiz teicu – izmantot emulatorus ir perversi 🙂 ja ir runa par alternatiivu widnowsam, tad emulatorus lietot nedriist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.