Idejas

Cilveeks un vinja vaards

Jau kadreiz to esmu pieminējis, bet nu padomāju vēl un ideja man iepatikās vēl vairāk. Pazīstu 3 ģirtus – visiem patīk īsi mati, slikti pārzin svešvalodas, ir tendence uz karjerismu, parasti labi materiāli nodrošināti, nedaudz iedomīgi kā arī strauji. Divas Noras, abām patīk ceļot, iesaistīties trakās avantūrās, iet pārgājienos, līst mežos un purvos, gērbjas nedaudz līdzīgi. Divus Kārļus, abi nedaudz lēnīgi, staigā rokām kabatās, gērbjas līdzīgi, drausmīgi patīk visu kritizēt un lamāties. Trīs Raivjus, visi tādi `nerdiš`, var just ka bērnībā bijuši tādi klusie un ignorētie, bet tagad cenšas atspēlēties pasaulei un mēģina to darīt ar zināšanām. ģērbjas visi, pēc manām domām, bezgaumīgi, neesaa brilles. Divus Gatus, abi klusi, maz runā (ja vispār), ģērbjas pieticīgi, patīk stilīgas sīklietiņas (kruti telefoni), mēdz lamāties (tad kad runā). Trīs Jāņus, visi sportiskais tips, nodarbojas ar sportu, cenšas uzturēt formu, citādi lielu līdzību nav. Vairākus Normundus (bez sevis vēl vismaz 2), samērā iedomīgi, patīk paņirgāties par cilvēkiem (man grūti sevi analizēt, bet nācās atzīt savus mīnusus). Ir vēl daži ļoti trāpīgi salīdzinājumi, bet baidos tos te rakstīt, jo man vēl gribas dzīvot 🙂
Protams ļoti daudz īpašību ir atkarīgas no vides kurā uzturas, vairakas sliktās īpašības katram ir iespēja vai nu apslāpēt, vai labās izcelt. Tomēr kopumā uzskatu ka cilvēka vārds spēcīgi nosaka to kāds viņš ir, turklāt tas ir atkarīgs no tā kā vārds Skan (izklausās). Iedomāsimies ka mēs nezinam Latviešu valodu, un vienkārši centīsimies vārdu saklausīt kā skaņu. Ir tāau atšķirība starp Nora un Rita. Jānis un Zigis? Pirmie abos gadījumos izklausas miermīlīgāki, otrie ašāki, straujāki. Protams tas ir subjektīvi un es daudz spekulēju un pieņemu, tomēr man doma sāk aizvien vairāk iepatikties. Protams sakarības droši vien iespējams atrast starp jebko, bet jauztversim pasauli ar tādu attieksmi, tad vienkārši nebūs interesanti dzīvot.

38 Comments on “Cilveeks un vinja vaards

 1. vispaar boring, kad nav Siicha – esam atlikushi divi striideklji vien. tev vajadzeetu veel kaadus nepiekaapiigus cilveekus pielikt pie sava saita apmekleeshanas, citaadi taa neinteresanti izveershas…. btw, pie linkiem uz citiem kaapeec Lienes saita nava?

 2. Siicis ir laivu braucienaa… vareeji gan to ieveerot…. Anyhow, paziistu laikam vienu Lauru, kas nav dailja peec velna (patiesiibaa vinju driizaak Buu paziist, es esmu redzeejis).
  Tagad veel paaris gadiijumi ar vienaadu vaardu cilveekiem:
  MKP/Bormanis/Otrs MT Maartinsh ?
  Siicis / Zingis ?
  Bubliks / Filja ?
  Veel viens Kaarlis ir MKP choms, vai tad tas ir leeniigs? Un vispaar – kurus Kaarljus tu apskati? Viens droshi vien ir Kabucis, a ko teiksi par Veerpi un Ciiruli?
  Toties es zinu divas Lienes – zinaama liidziiba ir. Daudzas Daces – visdazhaadaakajaas gaumees.
  Citus Raimondus gan iipashi nepaziistu un, iespeejams, nemaz neveelos paziit.
  Manupraat, vaards varbuut kaut ko par cilveeku arii izsaka, tachu buutiskaakais ir tas, kaads shii vaarda iipashnieks tev ir primaars. Proti, vai izdzirdot vaardu “Nora”, tu iedomaajies par riekstiem vai par kabuchiem. Atkariibaa no taa, kaads ir shis cilveeks, ar kuru tev asocieejas konkreetais vaards, taads arii tev shkjitiis shis vaards, un, iespeejams, tu citos shii vaarda iipashniekos mekleesi taa iipashiibas.

 3. es ljoti centos nenjemt vera savas izjutas, bet faktus. aa un par verpi un ciruli – tiesham ari vinji ir lidzigi manis njemtajiem (no darba). vai tad vinji nav tadi kas medz lamaties, ir taadi iigni tipaashi, bet patiesiba ir labsirdiigi?
  tev ari ir taisniba, bet man tomer arvien vairak liekas ka vardam ir nozime. cik liela, tur mes vel varam strideties. kas gan nav ieteicams, jo no ta nav nekadas jegas 🙂

 4. Nu, ko NR zheel, ka nepaziisti vairaakas Lienes – gribeetos dzirdeet aprakstu :)). Runaajot par valodaam un skanjaam. Kad es esmu aarzemees (cik nu biezhi tas gadiijies) un ieklausos sveshaas meelees kaa runaa, ir diivaini. Dazhas valodas izklausaas taadas snaacoshas, citas “r” izmanto, citas pavisam skaniigas un taados briizhos es veelos buut citautiete un paklausiities kaa izklausos, ja es nesaprastu latviski. Diezgan gruuti ir iziet no sevis dzirdeet valodu kaa skanju, nemeeginot uztvert taas jeegu. Parasti, lai speetu uztvert skanju bez jeegas – valodu nedriikst saprast. Shajaa braucienaa meeginaaju uztvert shaadi, teikshu latvieshu val. arii ir diezgan snaacosha.

 5. Taa padomaasim veel Jaanji, visus 4 ko paziistu, pirmais ir vienkaarshi sportisks, otrais speelee basketbolu, treshais fano par formulu, ceturtais ir nodzeeries geimeris (nezinu vai tas ir sports). Pirmais Kaarlis – klasee bija dorks, bet ljoti gudrs, tiiri interesants. Otrais Kaarlis- krutaks ar drediem, kursh man beerniibaa bija draugs, tagad vairs pat nesveicina :). AAa, 2 Girti. Tas, kursh nav Millers ir beidzis Zviedru ekonomistus, straadaa Juurmalas Domee un kad gaaju gimnaazijaa man uzmaacaas hm. Ir liidziibas un ir atshkiriibas. Manupraat savam vaardam esmu atbilstosha

 6. Nu, pastaasti, buu, ar ko tev Agneses liekas liidziigas 😛 :)) Pastaastiishu savu versiju- Uldi visi ir nuu…nu taadi , kas ljauj sev
  makaronus uz ausiim kaart :))) Raimondi ir pashapziniigi augstpraashi 🙂 taapat kaa Normundi 🙂 un visi Andreji ir tieshi preteeji, Lienes ir klusas, jaukas, latviskas, paarsvaraa gaishmates. Noras zinu divas – tieshaam liidziigas, peec izskata :))) Lauras…hmm..divas klasesbiedrenes, kuraam liidz skaituleem ir ljoti taalu :))), par citaam nenjemos spriest, nezinu.
  Bet varbuut tiem, kas ir savaadaaki, vnk tas vaards neder, jo no taa kaa tas skan, rodaas konflikts ar pasha raksturu.

 7. Pieljauju ka man tas ir paveicies ar Lauraam ko paziistu :))) Btw veel te iedomaajos par paaris vaardiem zinu kaadus 3 Kasparus ja piedomaatu varbuut pat vairaak un visi ir taadi sabiedriski draudziigi. Juri hmm ko nu es par sevi :)) MT Maartinji ir mazliet liidziigi, bet tad ir atkal kaadi 2 kuri ir pilniigs pretstats Maartinjiem. Man personiigais viedoklis ir taads ka vaards nebuut nenosaka visu, tachu tam ir ljoti liela loma personiibas izveidee. Nekad gan nepiekritiishu viedoklim ka luuk ja tevi sauc taa un shitaa tad tu obligaati buusi miiljsh jauks utt.
  Bez tam ir veel medaljas otra puse vide kaadaa mees augam. Domaaju ka nezvai kaads no mums paziist daudz cilveekus kas ir augushi ljoti truuciigos apstaakljos, lai kaa vinjus arii sauktu tur pieljauju ka buutu pilniigi cits personiigo iipashiibu komplekts.

 8. es jau rakstiiju, ka lielu lomu spele vide kuraa cilveks attiistas, un taas ietekmeetais cilveka raksturs. tas ir kaa panjemt divus vienaadus teiksim beerza kluciishus un dazhaadi apsliipeet. pamataa tie bus berza kluciishi, bet tomer dazhaadi. mums tachu itkaa esot `briva griba`

 9. buutiiba te jau juus visu esat nokomenteejushi un domaaju, ka savaa zinjaa vaards speej kaut kaadaa veidaa ieteikmeet to kaads ir cilveeks. ir asaaki un maigaaki vaardi. nu piemeeram, vaards Sanita – visas kuras zinu ir taadas bosiskas, speeciigu raksturu un vienmeer ar taisniibu savaa pusee; Liigas – nedaudz beernishkhiigas, ar savu iipashu domu gaajienu, reizeem neprognozeejamas. bet es te taa rakstu un iedomaajos, tas taa pat kaa ar horoskopu – tu to vakaraa izlasi un saki, o, tik tieshaam notika kaut kas taads, kas bija horoskopaa paredzeets, bet manupraat ja visiem cilveekiem iedotu vienu un to pashu horoskopu – ta vinji tur kaut ko prieksh sevis atrastu. taa pat ir arii ar lielajiem horoskopiem – tur ir lietas, kas tieshaam raksturo tevi un ir pilniigi atshkhiriigas tev, jo cilveeki ir tik dazhaadi, bet tomeer visiem dviinjiem, ziviim utt. ir kas kopiigs. taapat ir arii ar vaardiem 🙂

 10. Ko tu N. runaa, kaa var saliidzinaat sveshus cilveekus, kurus nepaziistu? Tikai paziistamiem tu zini vinju raksturu un iipatniibas, lai vareetu saliidzinaat ar citu pazinju, kuram ir taads pats vaards. Taapeec arii saliidzinaaju sev zinaamus cilveekus, bet vispaar jau tas bij joks, ceru, ka neviens nenjema ljaunaa…P:)

 11. da ne tak. man personigi likaas ka tu vienkarshi aprakstiiji konkreetus cilveeklus, un nesaliidzinaaji vinjus ar citiem ar tadiem pashiem vardiem. tas ir pret noteikumiem 🙂 bet nu ja joks, ta joks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.