Šīs divas takas var apvienot tādā kā kopējā aplītī no Rīgas. Valguma taka ir maksas, taču lēta (4Eur pieaugušajam, maziem bērniem bez maksas, skolniekiem 2Eur) un pavisam noteikti tās cenas vērta. Taka ir ap 2km garumā, un tajā drīkst iet tikai basām kājām. Takā ir dažādi interesanti segumi, tā ka pēdu masāža sanāks ne sliktāk kā pie masiera. Ir pat posms caur baltajiem māliem, pa upes gultni un pa akmens šķembām. Ļoti interesanti un noteikti iesaku visiem, kas vēlas jautrību un ko nebijušu. Ar Lāčupītes taku ir tā pavisam interesanti. Taka saucas “Lāčupītes dendroloģiskā taka” un šeit bijām bijuši vairākkārt, taču tā arī nebijām redzējuši tos dendroloģiskos stādijumus, un iemesls tam, ir ka pie stenda sākas izbūvēta koka laipa, kas pa taisno dodas uz jūru. Šī nav nosaukumā minētā taka, vienkārši maršruts uz jūru, un lai nokļūtu uz pašu dendroloģisko taku, kas bez šaubām ir daudz interesantāka un garāka, ir jādodas pa kreisi no Latvijas Valsts Mežu zīmes, un pa nemarķētu taku jādodas uz meža pusi. Taka sākas pie Dabas Parka simbola (Ozola lapa), kartē norādīts takas sākums:
Te arī dažas bildes no abiem pasākumiem. Tehnikas ekspertiem – šīs bildes ir apstrādājis imagemagick convert skripts pēc saviem ieskatījumiem, tāpēc bildes nav kā parasti “manā stilā”.
Tad kad liec šos objektu aprakstus, ieliec saiti uz karti tā, lai atverot karti redzētos konkrētā objekta popup. Citadi aizeju uz karti, tur tikai marķieri un ej nu kliko tagad pa visiem aptuvenā apvidū lai atrastu. Vai arī ja ne popup, tad tuvāk iezumots konkrētais objekts, lai var saprast kur tas īsti ir.
Your wish is my command (darīts!)
Biju lasījusi par baskāju taku izklausās/izskatās forši, būs kaut kad jāapciemo
Viss ir labs kas ar mēru… Baskāju taka ir vēl viens veids kā palikt dabiskākiem. Tikai valgumiešiem vajadzētu necelt degunus par augstu – PIRMĀ šāda veida taka bija oi, oi cik sen. Pie Jelgavas.
Nu pie Valmieras arī ir 😉 Es gan nebiju dzirdējis, ka kāds ceļ degunu.