Notes - Uncategorized

Laivā

laiva
Brīvdienas saplānojām visai kompakti – sākumā bija paredzēts tusiņš pie Noras vecmāmiņas, kas visai neatbilstoši paredzamajam, beidzās ar hēlija balonu laišanu stratosfērā (nu ne tik traki, bet 3 diega spoles pa 300m izgāja, ko pēc tam satinām atpakaļ uz uzbmašīnas). Tālāk bija paredzēts nakšņot teltī un doties braucienā ar laivu. Spontānajā pirkumā kādā no kuponu portāliem nopirkām 18Ls kuponu braucienam ar Makars.lv laivām, kas paredzēja braucienu posmā no Līgatnes līdz Siguldai. Ar darbu biju braucis dažos kompānijas braucienos no Cēsīm līdz Līgatnei, tāpēc šis man bija jauns ūdens posms. Paši uz savu galvu vēl nekad ar laivām nebijām braukuši, kur nu vēl trijatā ar Oliveru, tāpēc viss bija diezgan interesanti. Pēdējais laivu brauciens laikam bija kaut kad pirms gadiem 6, kad ar koka laivu tika apbraukāti dažādi latgales ezeri, kāda no biologu projektiem ietvaros.

Pirkums bija tīri labs, jo serviss bija labi noorganizēts. Atšķirībā no citiem dzirdētiem pasākumiem, kur tevi pēc brauciena savāc, un ved atpakaļ uz auto (šoferis ir jāgaida, jo neviens jau nezin, kad tu ieradīsies finišā), šajā pasākumā bija pretēji – auto novietojām pie organizatora kempingā, un tad mūs ar busiņu aizveda līdz starta punktam, lai ierodoties finišā uzreiz varētu kāpt savā auto un doties mājās, nevienu negaidot.

Braukt gribētāju bija padaudz, 11 laivas, taču momentā visi izklīda tā, ka nevienu citu vēlāk arī gandrīz neredzējām.

Braukt ar kanoe ir ļoti vienkārši arī tādiem laivotājiem-amatieriem kā mēs, bērns arī nav nekāda problēma, tik ik pa brīdim jāatgādina pieturēties, un necelties kājās. Laiva ir stabila, viegli slīd, tīrais prieks. Absolūts kontrasts gumijas šausmām (piedod, Andrej!) ar kādām reiz braucām vidusskolas laikos. Protams, brīžiem bija spēcīgs vējš, un brauciens pats bija tomēr savas 5-6 stundas (ieskaitot pauzes ģeoslēpņu atrašanai), un nebija gluži tīrākais plezīrs. Paspējām apdegt saulē, un muskuļus vakarā juta pamatīgi.

Kopumā gribās vēl! Atradu, ka ja uz auto ir veids kā uzlikt laivu, tādu var noīrēt bez konkrēta maršruta un servisa par tikai 11Ls dienā. Gauja tomēr šajā posmā ir ļoti plata un pārapdzīvota, varētu nākamreiz izmēģināt kādu šaurāku un interesantāku upi. Katrā ziņā tests ar bērnu bija veiksmīgs, un ja ir pietiekami gara pauze pa vidu, arī neapnīk tik ļoti.

22 Comments on “Laivā

 1. Kādas nu man laivas bija, tādas bija jāņem par labu! Ja nebūtu to, nebūtu šī (un daudzu citu) laiviņbraucienu. Protams, es kā komfortu mīlošs egoists savu tikko pirkto jauno laivu nemākulīgiem laivotājiem nedevu! 😉 Lai gan vajadzēja.

  1. Nu beidz, atkal visu ņem pie sirds. Neviens tevi nevaino. Runa vispār bija par kanoe. Protams ka “kā bija tā bija”, par to nav runas. Tev izklausījās, ka es kādu vainoju normālas laivas nenopirkšanā speciāli priekš manis? WTF atkal 🙂

 2. Tu drusku pārspīlē – ar pūsli braukšana nav nemaz tik peļama kā tev palicis atmiņā! Tie tomēr bija citi laiki un mums bija cita nīkulības pakāpe :)Protams, ar kanoe vai kajaku braukšana ir ātrāka, bet kopš tā brīža, kad pa upi galvenokārt braucu uz priekšu, nevis zigzagā, ar jebkuru laivu var braukt tīri labi. Katrā ziņā – apsveicu ar pirmo laivu braucienu, lai nebūtu pēdējais un – vajag kādu lielāku kopīgu pasākumu!

  1. Vēl jāatceras, ka tajā pūšļa braucienā es braucu ar to laivu, ar kuru mēs gandrīz noslīkām ņemot “Run Forest” slēpni 🙂 Viņa arī toreiz bija līdzīgā stāvoklī. Citiem straume laivas nesa uz priekšu, mums – uz akaci 😀

 3. 🙂 jāpatur prātā, ka skolas gados mūsu rocība īsti nebija tā, kas šodien, un īrēt laivas, ja ikdienā pārtikatļauties nez vai varējām (bija vispār tolaik tādi servisi?). Bet mūsdienās tas noteikti ir daudz ērtāk – mazāk stresa par caurumiem vai aizmirstiem pumpjiem un ventiļiem 😉 arī jāžāvē un jātīra nav pēc tam.

   1. Jā jā, blame me 🙂 Es teiksim uzskatu, ka esmu palicis tikai tizlāks. Nenoliegsim tagad, ka tajā braucienā man bija sūdīgākā laiva, bet tev, ar piepūšamu grīdu un relatīvi jauna 🙂

  1. Par “īpatnējo” laivu N.R., protams, tiesa (arī es ar to esmu labi pazīstams). Tāpat kā Andrejam par rocību. Par tizluma līmeni gan nepiekritīšu – tajos laikos bija normāli, ka ar riteni, uzsākot jauno sezonu, no manas mājas līdz tavai bez apūtas aizbraukt nebija pa spēkam.

 4. Skaists, ģimenisks izbrauciens! Priecēja, ka mums abiem darbā bija vienādas krāsas apdeguši ceļi :), lai gan braucieni ar laivu bija atsevišķi, kā tāds laivošanas trademark

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.