Notes - Uncategorized

Karšu giganti

Ja jau runājam par pasaules mēroga interneta kartēm, gribētu nedaudz paskaidrot kādas kartes tad mums ir pieejamas.
Reāli karšu datu ir visai maz. Ir daudz servisu, kas tos visus pasniedz atšķirīgās krāsās, un citiem simboliņiem virsū, bet paši dati ir vienādi – salīdziniet kādas ielas ir dažādās kartēs un sapratīsiet.

Lielie gignanti ir:

  • Navteq: Garmin City Navigator, Bing, Yahoo, Nokia OVI maps, ArcMap
  • Teleatlas: Tomtom, Apple iOS6, ļoti senos laikos Google (vairs ne)
  • Google: Kopš 2008. gada, kad Google pārstāja izmantot Teleatlas, jo bija uzkrājuši pietiekami daudz savu datu
  • Openstreetmap: Šo īsti nevar skaitīt, jo karti veido tauta, taču karšu datu ir daudz, un atšķirīga tā ir

Teleatlas ir tāds vājāks, taču tam ir laba POI (point of interest) datubāze, tikai iOS6 tos neizmanto, tāpēc arī ar tām iOS kartēm tāds murgs. Man vairāk patīk Navteq kartes, tajās ir visvairāk ielu, un tās ir kopumā vislabākās. Google zaudē tām ļoti daudz kur (salīdziniet cik ielu Ikšķilē ir Googlei, cik ir Bing, un cik ir Openstreetmap). Žēl, ka Navteq pieder Nokia, un Apple to nevarēja nopirkt sev.

Vēlreiz norādīšu uz lielisko karšu salīdzinātāju Geofabrik. Nja, izskatās Geofabrikam nobrucis Bing salīdzinātājs. Interesenti rakstā minētās kartes var salīdzināt ar šo rīku.

10 Comments on “Karšu giganti

  1. […] vai kā šobrīd ietu kādreizējam somu tehnoloģiju grandam Nokia, tomēr uz Navteq tehnoloģijām un datiem balstītie karšu produkti ir attīstīti ļoti augstā līmenī. Jaunajā Windows Phone 8 par […]

  2. Ja Google neesot Teleatlas kartes, tad kāpēc piemēram Google web kartēs labajā apakšējā stūrī ir norāde uz Teleatlas?

  3. […] vai kā šobrīd ietu kādreizējam somu tehnoloģiju grandam Nokia, tomēr uzNavteq tehnoloģijām un datiem balstītie karšu produkti ir attīstīti ļoti augstā līmenī. Jaunajā Windows Phone 8 par […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.