Review - Technology

Xperia Active

Nu jau pagājis labs laiciņš kopš pazaudēju veco sitamo nokiju, un aizvietoju ar relatīvi modernu Android telefonu. Nopirku to Oktobrī un šķiet ir pienācis laiks lai pastāstītu par reālu lietotāja pieredzi.
Lietoju telefonu ikdienā, tātad telefons ir man līdzi visur – braucot ar velosipēdu, ejot slēpņot, staigājot mežā. Telefons ir kritis neskaitāmi daudz reizes, arī izslīdot no rokas, braucot ar velosipēdu (jā jā, drošība un tā). Telefons ir mērcēts lietū, lietots ar netīrām rokām, un bieži vien nēsāts somas kabatā blakus atslēgām. Fiziski – telefons ir nevainojams. Komplektā tam nāca ekrāna aizsargs, bet es to noplēsu, un arī bez jebkādas plēves vēl šobrīd uz ekrāna nav atrodama neviena skramba (ja pagriež pret gaismu, kaut kādas niecīgas skrambiņas var saskatīt).

Vienīgais bojājums no neskaitāmaniem kritieniem (viens no tiem – cauri ledum uz asfalta peļķē. jā es zinu, esmu ļoti nevīžīgs pret telefoniem), ir saskrāpēts korpusa stūris. Īsi sakot, jā –  es šo telefonu varu ieteikt jebkādu āra aktivitāšu cienītājiem, nevīžīgiem cilvēkiem, un tādiem, kas nav pārliecināti, ka telefonu nenometīs zemē vismaz reizi mēnesī. Arī tādiem, kas bieži lieto telefonu ārpus telpām, īpaši mūsu rudeņos un ziemās, kad temperatūras maiņas nozīmē kondensātu, kad ārā līst, kad ārā ir auksti. Korpuss un ekrāns ir ļoiti izturīgi, aparāts patīkami gumijots un labi guļ rokā, ekrāns strādā arī ar slapjiem pirkstiem, vai pat zem ūdens.

Par tehniskajām iespējām – GPS ierīce šim telefonam ir fantastiski precīza. Nezinu kāpēc, iespējams arī dēļ barometra, kas palīdz koriģēt GPS augstumu. Veicu nelielu testu, izbraucot no darba uz mājām, 10Km garumā, salīdzinot telefonu ar Garmin 62s (viens no labākajiem modeļiem). Kļūdu bija aptuveni tik pat daudz cik Garminam, vietas atšķīrās, bet tas iespējams dēļ atšķirīgā novietojuma testa laikā. Kopumā biju ļoti pārsteigts. Kamera telefonam ir draņķīga fotogrāfijām, taču nezin kāpēc filmē visai labi. Kameras aizsargstikliņš atrodas visai dziļā padziļinājumā, tāpēc to ir ļoti grūti notīrīt, un tāpēc tas vienmēr ir aizmiglojies.

Uz Android ir pieejamas tādas lieliskas programmas kā Locus un Androzic, kurām uz iPhone diemžēl nav analogu (nemaz nerunājot par to, ka iPhone būtu miris jau trīs reizes, ja es viņu mētātu tāpat kā Sony). Ierīce darbojas ātri, izņemot interfeisa nesakārtotību un nelielo haosu Android pasaulē kā tādā, kopumā aparāts ir lietojams un nenožēloju pirkumu. Vienīgais kas nedauz reizēm traucē, ir mazais ekrāns. Ne dēļ tā, ka uz tā būtu par maz informācijas (nē, jo tam izšķirtspēja ir tāda pati kā fiziski lielākajiem konkurentiem Samsung Xcover un Motorola Defy), bet dēļ tā, ka grūti vertikālajā režīmā rakstīt uz QWERTY klaviatūras ar divām rokām.

Kopumā esmu apmierināts, un varu Sony Xperia Active ieteikt arī citiem.

18 Comments on “Xperia Active

 1. Es arī varu ieteikt. Arī jaunajā darbā, kā darba telefonu izvēlējos tieši šo. Bildējot jāatceras ar krekla stūri iztīrīt objektīvu KATRU reizi 🙂

 2. Kā pa šo pusgadu ar baterijas ilgumu un telefona lādēšanu? Cik ilgi tur/cik bieži lādē? Skaidrs, ka tas relatīvs jēdziens, jo “jo vairāk leito, jo biežāk lādē”, bet nu vismaz aptuveni. Sākotnējā rakstā minēji, ka “Baterija dzīvo no vienas līdz divām dienām aktīvi spēlējoties ar GPS un datu pārraidi”. Kā tagad, palietojot trubu ilgāku laiku?

  1. Ja pa ceļam uz darbu ir ieslēgts GPS un 3G, kā arī dienas laikā aktīvi lietoju 3G (Twitter, Foursquare, Internets), tad to vienu dienu līdz vakaram izvelk. Katru vakaru uz nakti iespraužu lādētājā. Ja telefonam lieto tās pašas iespējas ko Nokia (!!! jo šo cilvēki nesaprot, ka bateriju nevar tieši salīdzināt ar Nokia dēļ atšķirīgajām iespējām un to lietojuma!!!), tad baterija velk pāris dienas (t.i. ja ekrāns pārsvarā ir izslēgts, un telefonu izmanto tikai zvaniem).Tātad realistiski skatoties, lietojot normāli, vakaros viņu vajadzētu lādēt, jo nav forši, kad viņš kaut kur nakts vidū nosēžas un tad tev nezvana modinātājs.

     1. Dodoties savos velo izbraucienos Somijā (tā kā Garmin nav līdz), sanāk arī manu sitamās kategorijas Nokia izmantot uz pilnu klapi – turēt ieslēgtu bluetooth (savienojumam ar Holux), ekrānu uz maksimālu spožumu (lai kaut ko kartē arī redzētu), pa reizi uztaisīt kādu fotologu. Šādā režīmā telefona pietiek divām dienām, kas IMHO ir visai normāli. 

     2. Nu tad sanāk, ka papildus dienu Nokija iegūst uz mazākā ekrāna rēķina. Jo cik es skatos Android battery menedžerī, lielākais patēriņš ir tieši dēļ lielā touchscreen. Un viss beigās sanāk loģiski.

     3. Tieši tā. GPS neko dižu neēd. Var kaut vai salīdzināt Endomondo ar Waze patēriņu, Endomondo gadījumā ekrāns ir izslēgts un nekāda vaina, Waze man bateriju izēd stundas laikā.

 3. Es savu xperia arc S noslīcināju pa nopietno. Neko, izvilku, izžāvēju un vēljoprojām strādā. Jāpiebilst, ka mans modelis, nav kā Normim, bet gan visparastākais variants, kas noteikti neatbalsta ūdensnoturību. 😀 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.