Apple - Computers - Movie

Kas ir Plex

Kādu laiku atpakaļ jūsminājos par Plex, un pretim saņēmu neizpratni, jo vai nu cilvēki nezināja kas tas ir, vai arī nesaprata priekš kam tādu vajag.
Jā, jāatzīst, ka tomēr tas nav paredzēts visiem. Tā ir media centra programma, paredzēta ļoti konkrētam lietotājam.

Ja tev ir daudz filmu un seriālu, kurus skaties neregulāri, un galvenais paradums ir – tos iegūt, un noskatīties kaut kad vēlāk.Ja tev ir vairākas ierīces, un reizēm iesāc skatīties uz vienas, un vēlies turpināt uz citas. Ja tev ir nepieciešamība skatīties attālināti, filmas un seriālus kas atrodas mājās. Ja tu to visu skaties no dīvāna uz televizora, un vēlies kontrolēt ar pulti. Ja tev patīk automātiska subtitru ielāde, un sižeta pārskats ar plakātu un mūziku. Tikai tad tu izbaudīsi visu ko dod Plex.

Plex automātiski meklēs norādītajos folderos failus, un identificēs tos pēc nosaukumiem. Nekas nav jāpārsauc, viņš labi pazīst arī šizofrēniskos relīsu nosaukumus (webdl.1080p.matrix.crackerzzzz.mkv). Tas ir balstīts uz Mplayer jaudīgo dzini, tāpēc spēlē visu ko vien kāds ir radījis, un dara to ar hw akselerāciju (lasi – spēlē ātri arī lielos failus). Māk spēlēt pa taisno par filmas kas saarhivētas 79 RAR failos, tās neatarhivējot.

Plex ir pieejams gan uz Windows, gan uz Mac. Mobilie klienti eksistē gan Android gan iOS. Uz Linux laikam pieejams tikai pliks media serveris (ne spēlētājs). Zinātāji pamanīs, ka Plex ir t.s. fork no XMBC, tikai Plex ir daudz nopulētāks, pēc noklusējuma smukāks, un draudzīgāks. XMBC var uztaisīt tādu pašu, tikai jāpieliek vairāk pūļu.

Tas arī īsumā galvenais plex lietotāja apraksts. Tālāk sekos dažas ilustrācijas.

Galvenais plex logs:

Izvēloties Movies, tiek parādīts neredzēto filmu saraksts ar plakātiem, aprakstiem, un indikatoru vai filma ir iesākta, vai nē:

Pat neieejot TV shows sadaļā, uzreiz ir redzami svaigākās sērijas, kā arī iesāktās sērijas. Ja tev ir ļoti daudz seriālu, un teiksim neskaties jaunāko, bet esi ielādējis visas sezonas – lielisks pārvaldnieks. Pirms Plex es turēju teksta dokumentu, kur bija rakstīts kura sērija jāskatās tālāk. Var jau protams nodzēst, bet ja lādē pa vienai, var apmaldīties.

Izvēloties apskatīt visus pieejamos seriālus, par katru seriālu ir apraksts, fonā skan tēmas mūzika no seriāla, ir atbilstošs dizains, un katrai sērijai ir apraksts. Ja ir sanācis, ka folderī atrastas divas vienādas sērijas, tad tiek piedāvāts izvēlēties labākās kvalitātes failu.

Tad iedomājies, ka iesāki skatīties filmu uz dīvāna viesistabā, bet tad izdomāji pārvākties uz guļamistabu, un turpināt skatīties laptopā (vai iPad). Visi Plex klienti slēdzas pie centrālā Plex media servera (kurš šajā gadījumā ir mans galvenais mājas dators) un tur jau ir informācija, kur es pārtraucu skatīties. Piedāvā turpināt precīzi no tās pašas vietas.

Plex ir ne tikai labs media centrs, tas ir arī labs spēlētājs kā tāds. Tam ir lērums visādu opciju, iespējams resinhronizēt subtitrus, visādi regulēt bildi, mainīt audio celiņus, izvēlēties citas izejas skaņai utt.

Protams atkārtošu – lielākā bauda lietot plex ir ar iMac pulti (vai bluetooth klavieri) un uz televizora/projektora. Datorā īsti to izbaudīt nevar, jo tāpat jau sēdi pie peles, un uz faila uzklikšķināt nav tik grūti. Iesaku izmēģināt! Ja tavi skatīšanās paradumi sakrīt ar manējiem, domāju tev patiks. Galvenais – bezmaksas.

46 Comments on “Kas ir Plex

 1. Jā, ja es to frickino pleksu varētu iedabūt iekšā savā Popcorn Hour, būtu laimīgs! Jo šobrīd man ir tikai tāda izvēle – skatīties pleksu visos mājas datoros (ipad ieskaitot), bet neredzēt televizorā (jo katru reizi pirms skatīšanās spraust portatīvo pie TV ir sviests, un ne vienmēr tas ir pieejams), VAI arī kā tagad – turēt failus pie Airport rūtera, varu strīmot no visām mājas iekārtām, bet neērti un ar nesmuku Popcorn hour interfeisu.

    1. Vienīgi uz AppleTV nevar uzlikt Plex, un AppleTV darbojas tikai ar legālu iTunes saturu. Ja gribi turēt tur 350 filmas un 18 seriālus, sālīti sanāk.

     1. Neesmu lietotājs, bet zinu ka var. http://wiki.plexapp.com/index.php/Apple_TV_Plex_Client_InstallBūs gan jātaisa JailBreak, bet bez tā Apple TV mūsu platuma grādiem nav īsti piemērots.

     2. Iedziļinājos. Uz AppleTV2 var uzlikt tādu invalīdu-klientu (izskatās vairāk līdzīgs tizlajam AppleTV interfeisam), kurš slēgsies pie tīklā esoša Plex servera. T.i. kaut kāds dators tāpat būs jādarbina, ja vien tas nebūs NAS ar Plex Serveri (arī tādi ir iespējami).Tātad minimālais setups būtu AppleTV pieslēgts pie TV un pie tīkla, un tīklā dzīvojošs NAS disks ar Plex serveri virsū.

 2. Jā, Plex ir labs, bet tam ir arī dažas problēmas. Piemēram, kopš pēdējās versija (3 mēneši) nav salabots vienkāršs gļuks – atskaņojot mūziku nevar ne pārslēgt dziesmas, ne pieregulēt skaņu. Googlējot atradu, ka vienkārši vienā XML failā jāizdzēš nejauši iezagusies atstarpe (http://forums.plexapp.com/index.php/topic/31423-cant-pause-skip-change-volume-when-playing-song/), varbūt kādam noderēs. Bet lieta, kas mani tracina visvairāk, ir tas, ka skaņa tiek regulēta Plex, nevis visai sistēmai un to pagriezt var tikai klusāk. Respektīvi, ja neesi pietiekami skaļi uzregulējis datora ‘main’ skaņu, tad tāpat būs jāceļās un jādodas līdz datoram, lai pagrieztu skaļāk kaut ko varētu saklausīt. Nu un vēl, protams, tas, ka Plex pārņem visu kontroli pār pulti, t.i., kad Plex vairs neiet, tad es nevaru datoru ar pulti aizmidzināt. Ja uzliek tikai ‘half’ kontroli pār pulti, tad ar to savukārt vairs nevar palaist pašu Plex. Varbūt kāds zin risinājumus skaņas un pults kontroles problēmām? Labprāt uzklausītu.

  1. Nav bijusi tāda problēma ar mūziku, un par to skaņu – plex settingos ieķeksē “link system audio” un viss būs okei. Kopš bērns pulti “apzelēja” lietoju tikai BT klaviatūru, tāpēc par jaunākajām pults problēmām neesmu kursā.

   1. Problēma ar mūziku arī ir tikai ar pulti. Ar klaviatūru viss strādā. Kāds XML failā nejauš ielika atstarpi starp Apple un Remote… Par skaņu būs vakarā jāpamēģina, paldies par padomu.

  1. Viss kas te ir redzams, ir defaultā plex instalācija. Visas bildes, fonus, plakātus un mūzikas Plex pats ievelk no interneta bez jautāšanas.

 3. Nu nez. Visādi izmēģinājos, bet zem Win7 64bit sistēmas man neizdevās to Plex palaist. Visu laiku pie palaišanas nokrešo. Un nekas nepalīdz.

   1.  Pārskrēju pāri. Izskatās, ka tur cilvēki cīnās ar «čerez žo» paņēmieniem. Man kaut kā pietrūkst iniciatīvas ar to ņemties. Palikšu pie VLC un noskatīto video dzēšanas algoritma, kas pagaidām nav pievīlis (ar seriāliem neaizraujos) un gaidīšu kādu stabilāku versiju.

     1. Pamēģināju uzlikt Plex uz win kastes. Tas ir kaut kāds murgs. Puse no no izvēlēm nestrādā, uzkaras un bremzē. Uz win jālieto xbmc PUNKTS.Salīdzinājuma pēc uzliku uz MAC. Tur vis glīti izskatās un strādā. 
      Video man atrodas uz kopējā win kompja xbmc rāda uz TV kurš pieslēgts pie kompja kā otrs monitors. Xbmc strādā bez problēmām, kā pulti caur wifi izmantojam katrs savus iPhone vai Android telefonus.  Plugini instalējas utt. 

     2.  Izmēģināju to XBMC. Neko nesapratu, ko ar to zvēru lai dara. Folderus man neskanē, noskanēja vienīgi audio, sāka spēlēt un nevarēja izslēgt ārā. Neko vairāk nevarēju atkost, kā sākt lietot. Uninstall un aizmirsu.

  1. Ak jā, nu bet pēc pults un TV vajadzību neizjūtu – 27″ SyncMaster 275T ar burvīgu S-PVA matricu + bezvadu klaviere kā pults.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.