Bicycle

Sporta statistikas sistēmas

Es katru dienu braucu uz darbu ar velosipēdu. Nu labi, varbūt jau vairs ne katru dienu, esmu kļuvis slinks. Katrā ziņā vasarā ar velosipēdu pārvietojos visai daudz. Reizēm gribas paskatīties cik tieši daudz un uz kurieni, bet mans velo dators ir noplīsis, turklāt jebkurā gadījumā tas rāda tikai attālumus. Tad nu palīgā nāk vai nu GPS ierīce, vai gudrais telefons. Gudrajiem telefoniem ir ļoti daudz sporta uzskaites sistēmu, izmēģināju vairākas.
Interesanti, ka manam Xperia Active, gluži kā manam Garmin 62s GPS aparātam, abiem ir ANT+ sensoru atbalsts. Tas nozīmē, ka bez vadiem var pieslēgt velo mīšanās sensoru, ātruma sensoru, sirds ritma sensoru, un daudzus citus. Man gan tādu nav, taču jāpiemin, ka šīs interneta uzskaites sistēmas šos datus prot interpretēt.

Kas gan bija liela vilšanās, ir fakts, ka nodedzināto kaloriju aprēķinā neviena no zemāk apskatītajām sistēmām šos sensorus neņem vērā, bet tas vēl nav viss. Aprēķins ir tik triviāls, ka tā lietderība nesniedzas tālāk par ziņkārīgu interesi. Proti, Endomondo ņem vērā tikai distanci, cilvēka svaru un sporta veidu (Calorie consumption in kcal = 0.8 kcal * 75 kg * 5 km). Runkeeper vismaz ņem vērā arī laiku un augstuma izmaiņas (kalni), taču ne visai jēdzīgā veidā – ja patērē mazāk laika, tātad esi sadedzinājis mazāk kaloriju.

Taču kā tas var būt jēdzīgi? Pārbaudei es 10km nobraucu 30 minūtēs, un nākamajā dienā 45 minūtēs – visas no testētajām sistēmām domā, ka 45 minūšu brauciens nodedzināja vairāk kaloriju, jo es braucu par 15 minūtēm ilgāk. Nemaz neņemot vērā faktu, ka es iepriekš braucu kā plēsts, bet nākamajā dienā praktiski ripinājos un nepielietoju nekādas pūles.

Garmin Connect vispār neveic nekādus aprēķinus, jo viņiem aprēķinus veic pašas ierīces. Nav obligāti jālieto viņu ierīce, pietiek ielādēt GPX failu no jebkuras ierīces , taču tad calories lauciņš būs tukšs. Ja no kādas citas sistēmas importē TCX failu, tad kaloriju vērtība ienesīsies līdzi (TCX ir tādi kā GPX tikai ar fitnesa datiem papildus), piemēram noderīgi migrējot no Endomondo. Mans Garmin aparāts kaloriju aprēķinus neveic, tāpēc viņu aprēķinu jēdzīgumu nevarēju pārbaudīt.

Papildināts: Izrādās Garmin pirms dažām dienām publicējis arī savu Android programmu, taču tā maksā 51 santīmu (nav bezmaksas). Nepatīk man maksāt par to, ko citi dod bez maksas, taču pārbaudīšu šo programmu jebkurā gadījumā.

Īsi sakot, visas sistēmas ir interesanti realizētas vizuāli, taču praktiska jēga ir maza. Tie ir tikai uzskaites dati, to vai tava sirdsdarbības izmaiņa, vai papildus slodze, tiešām ko deva organismam treniņa nolūkos – to tev atliek izdomāt pašam. Interesants arī fakts, ka katrai no sistēmām ir sava triviālā formula, jo uz vienu un to pašu GPX failu, un vienu un to pašu norādīto svaru, katra sistēma deva city kaloriju skaitli. Endomondo bija konservatīvākais no visiem.

Vizuāli man visvairāk patīk Garmin, visai labs ir arī Endomondo, taču Endomondo vinnē dēļ iespējas treniņus no Android/iPhone pa taisno ielādēt sistēmā, brauciena laikā. Garmin gadījumā vajadzīgs dators un vads.

Te pārskats ar bildītēm:

sportypal

31 Comments on “Sporta statistikas sistēmas

 1. Ja gribi varu tev iešārēt pulsometru, kas kaloriju patēriņu mēra ņemot vērā svaru un pulsu. Šķiet ka šiem parametriem vajadzētu būt ievērojami precīzākiem, ja gribi kādu atskaites punktu.

 2. Iesaku izmēģināt STRAVA esot domāts nopietniem velo braucējiem (strava.com). Sadarbojas ar visiem Garmin, ANT+ un kadences sensoriem, ir arī telefoniem programmas utt. Viņiem esot gudrākas formulas un viņi kā reiz specializējas uz to, ka prot tikt galā ar braukšanu kalnā un lejā no kalna. Viņu lapā var atrast arī algoritma aprakstu.

  1. Izskatās baigi forši, saits man vizuāli arī patīk labāk par tiem citiem. Vienīgi maksas produkts, power un suffer cipari ir tikai maksas variantā.

   1. Jā, maksa nav forši, bet piemirsu, ka viņiem ir akcija, ja tu kādu uzaicini uz servisu, tad saņem vienu mēnesi premium fīčas bez maksas, pat ja tas uzaicinātais turpina lietot free kontu.

    1. Vēl saskāros ar riebīgu gļuku. Viņš kaut kādas fīčas piedāvā arī bez maksas izanalizēt, bet prasa ievadīt svaru. Kad ievada, pasaka – refrešo lapu. Izdaru, un viss no jauna, liek ievadīt svaru. Izskatas pēc buga.

     1. Jebkurā gadījumā tas būs stipri aptuvens cipars un bez zināšanām arī neko daudz nedos. To izmanto nopietnie sportisti.
      Paskatījos tās fīčas – sportistiem treniņu analīzei tiešām izskatās labāk par Endomondo.

 3. Piekomentēšu par 2 labām fīčām Endomondo:
  * Live view – ieslēdz uz telefona datu pārraidi un tavi mājinieki var sekot līdzi tavam treniņam/braucienam. Sieva zinās, kad jāliek tēja vārīties 🙂
  * Peptalk – tiem pašiem mājiniekiem iespējams nodot īsu ziņojumu. Vislabāk tas sanāks angļu valodā. Telefons to nolasīs tādā pašā balsī, kā apļa laikus.

   1. Tu par Endomondo? Tur nav premium kontu, ir tikai premium aplikācijas. Šīs fīčas ir pieejamas bezmaksas variantā.

     1. Dari tā:1) Sāc jaunu workout Android aplikācijā (ieslēgts GPS + datu pārraide)
      2) Sākuma lapā zem “News feed” jābūt jaunam ierakstam, ka tu šobrīd brauc ar velo vai tamlīdzīgi, spiežam uz linka un redzam Live karti, tur ir arī Peptalk links.

      Bonusam varam ieiet sadaļā “People” un spiest uz “People out now”, lai redzētu uz kartes citus Endomondo lietotājus, kuri tagad kaut ko dara.

     2. 1. ok2. sākuma lapā nav newsfeed, tāds man ir tikai history sadaļā, un tur nerādās ko es šobrīd daru, tikai ko visi citi ir pabeiguši darīt. karte man ir, bet kartē esmu tikai es, un nekādu share iespēju nav. nav sadaļas people, ir sadaļa “friends” bet tur nav nekādu “out now” opciju. piespiežot android menu pogu, parādās “upgrade to endomondo PRO”

     3. tu gribi teikt, ka tā fīča ir defaultā, un to nevar izslēgt? 🙂 izskatās pēc security risk. ja vien tā neslepjas zem tā paša peptalk čekša, tāds man ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.