Latvia

Šo jūs nebijāt gaidījuši–Eirovīzija

Ticiet vai nē, bet šī gada viedoklis par Eirovīziju man ir krasi atšķirīgs. Esmu sācis šo pasākumu saprast un izbaudīt. Atnākot uz darbu pēc vakardienas atlases otrās kārtas, protams viss ko es dzirdu ir skaļa kritika un lamas par to cik pretīgs šis pasākums ir pēc būtības, un ka to skatīties vien jau ir noziegums. Bet problēma jau nav pasākumā, tā ir attieksmē. Šis attēls izskaidro galveno problēmu ar Eirovīzijas skatīšanos:

eirovizijas-problema

Protams šis nav top mūzikas balvu pasākums, šis nav koncerts vai muzikālo prasmju izrādīšanās. Šis ir šovs. Manuprāt neviens nekad nav to pasniedzis kā muzikalās kvalitātes baudīšanas vietu.

Ja vispārējais muzikālais un baudāmais līmenis ir tik zems, kāpēc bojāt sev garīgo un censties sagaidīt kaut ko tādu, kam tur nemaz nav jābūt? Pazeminam savu prasību līmeni līdz labākajam ko tas mums spēj sniegt, un pasākums kļūst interesants. Izsmejamies par vieniem, pašausminamies par otriem, un beigās prātā paturam divus vai trīs tīri ciešamos – šāda ir pareizā attieksmes formula.

Par vakardienu – protams, mūsējie zaudēja un visi vai nu raud vai bļaustās told you so, jo streips atlaists.

Pirmkārt es cienu Musiqq, divi jauni džekiņi no liepājas, bet tik daudz atpazīstamu dziesmu. Paturot prātā augstak minēto grafiku, dziesmas ir patiešām labas, galvenokārt jo tās ir lipīgas līdz mielēm. Naudiņas mega uguņiem viņiem neviens neiedeva, un nācās vien pašiem stāvēt uz tumšas skatuves ar defaulto skrīnseiveri uz lielā ekrāna. Nekas. Taču eirovīzijā šovs ir viens no vērtēšanas kritērijiem, un es domāju ka tas arī bija pie vainas izkrišanā. Jo kā jau rakstīju – kurš tad te mūziku vērtē?

Daudz interesantu šovu, daudz interesantu pieeju, protams bija arī klasiskie garlaicīgie gaudu gabali un blondīnes ar estrādes mūziku. No šī pusfināla man atmiņā palika Dānija, Īrija, Igaunija, Moldova. Iespējams vēl kādu piemirsu.

Bet nu klau, vēlreiz – tas nav mūzikas pasākums. Tas ir komēdijšovs.

18 Comments on “Šo jūs nebijāt gaidījuši–Eirovīzija

 1. jā, nu mūzikas pasākums tas nav noteikti, vairāk tāds kā muzikāls cirks. no vakardienas man vislabāk patika, ja nemaldos, tad tie bija moldovas rūķīši ar tām spicajām cepurēm — perfekts eirovīzijas formāts.
  vairākus gadus nebiju šo šovu skatījies, bet te pēkšņi vakar gadījās pie rokas tv 🙂
  no senākiem laikiem atmiņā ir palicis Štefana Rāba uzvedums un tas vecais onka no austrijas, kānu viņu sauca… ar dziesmu par zvēriem.

 2. Kruta bija Kipra vai kam tur bija tie paneļi uz skatuves, kur dziedātāji pēkšņi 45 grādu leņķī varēja sagāzties? Beigas gan nogulēju.

 3. Jā, man ar vislabāk Dānija, Īrija, Moldova un man škiet un vēl kur tas sirmais vecis dziedāja jau aizmirsu, no kuras valsts

 4. Pēc pusfināla uzmetu uz papīra 10 dalībniekus, kam atbilstoši manai izpratnei vajadzēja būt finālā. Ar septiņiem trāpīju, par pārējiem trim varu piekrist, ka viņu iekļūšana finālā bija loģiska (lai arī tas zviedru BSB fans manā izpratnē bija pretīgs). Mans top 5 droši vien būtu šāds:1) Bosnija
  2) Dānija
  3) Moldova
  4) Īrija
  5) Igaunija
  No šova viedokļa favorīti Kipra.

  1. Dīvaini ka jums abiem patika Kipra, jo man viņa neizraisīja nekādas emocijas, un šovu visai neskaidri atceros. Bosnijas onkulis galīgi nepatika. Pārējais piekrītu.

 5. Parasti pusfinālus neskatos, bet vakar tāpat nebija nekā jēdzīgāka, ko darīt. Beigās tas mani reāli šokēja. Būs vien jāpiekrīt, ka tas nav dziedātāju konkurss. Musiqq es dzirdēju pirmo reizi, bet teikšu vienu – viņi ir tīri labi! Es pat būtu garantējis viņiem vismaz 3. vietu, bet…, ja reiz finālā iekļuva tādas grupas kā Īrijai un Moldovai (no offense, kam patika), tad jāsecina, ka viņi netajā konkursā nokļuva.

 6. 1. Tas viens čalis no Musiqq jau nu galīgi nav ‘jauns džekiņš no Liepājas’.2. Ja par dziesmu – lasīju ārzemju pļāpas, un tur cilvēkiem visvairāk nepatika tas, ka dziesmas vidū bija reps (a la white rapper, european rap, yada, yada, yada): kā gan lai viņi zinātu, ka Device radās pirms cik tur gadiem, tā ka zaļš gurķis šajā lauciņā viņš nav!

 7. ar dziesmas tekstiem Latvijai jau kuro gadu neiet, BBC tiešraides komentētāji arī bija diezgan tongue in cheak par mahagonija krāsas dziedātāju, kas par daudz pavadījis laika solārijā un dzied ‘kill me with your luscious tights’ (kaut dziedāja ‘love’, bet tā pat)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.