Movie - Review

Divas filmas par ko vērts uzrakstīt

Pirmkārt kārtējā datormultene pēc grāmatas, arī šai neiespējami garš nosaukums, kuru nevar atcerēties: “Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hool”. Interesanti, ka angliski nav atšķirības starp ūpjiem un pūcēm. Viņiem vienkārši ir lielās pūces, mazās pūces (apogi), ausainās pūces (ūpji) utt. Pūčveidīgo vispār ir visai daudz, un Latviešiem katram ir savs nosaukums. Skatīt LatvijasDaba.

Multene atšķirīga no standarta piedāvājuma. Nesen skatījāmies Disnejisko “Entangled” kur visi dzied, viss ir multenisks, un visiem varoņiem ir milzīgas acis un mutes. Šī multene par pūču pasauli ir krasi atšķirīga, jo tai ir teju vai fotorealistiska datorgrafika, un kopējā atmosfēra vairāk atgādina Lord of the Rings. Kvalitatīvi nostrādāts, skati ir patiesi iespaidīgi, un pašai multenei nebija diži nekādas vainas, neskatoties uz sieraino nosakumu un maldinošo DVD vāciņu. Principā droši vien var ieteikt, ja patīk datormultenes vai vismaz LOTR stila filmas.

gahoole

Otrkārt vakar skatījāmies filmu “Mr. Nobody”. Sākotnēji filma likās nenormāli šīzīga (mindfuck ad nauseum) bet tad sāku iebraukt idejā, izfiltrēju ārā nesimpātisko nākotnes daļu, un filma sāka patikt arvien vairāk. Filma uzdod daudz jautājumu par mūsu dzīvi, par pasauli, par to kā mēs izvēlamies nodzīvot šeit atvēlēto laiku, un cik svarīgi ir lēmumi kurus mēs pieņemam. Tiek attēlots kāda cilvēka dzīves stāsts ar svarīgākajiem lēmumu pieņemšanas brīžiem viņa mūžā, un no tā izrietošajiem paralelajiem dzīvju variantiem. Filma nav lineāra, tā jaucas turpu un šurpu visu laiku attēlojot kādu citu dzīves fragmentu, pa vidu vēl iejaucot mistiskas starppasaules un beigās saputrojot galvu ar variantu “neizvēlēties neko”. Atgādināja ko līdzīgu Butterfly Effect un Inception, bet bez briesmīgiem specefektiem un tīņu action. Filma ir ļoti masīva, var redzēt ka tajā ir ieguldīts milzīgs darbs, un cepuri nost aktieriem un filmētājiem par šīs informācijas gūzmas iedabūšanu kaut kādā gala produktā. Īsti nezinu kāpēc, bet filmai bija kaut kāda lētuma sajūta, laikam man nepatika ainas no “nākotnes” kuras atgādināja kautkādas franču B līmeņa video filmas, jo kopumā filma bija visai laba un iespaidīga.

mr_nobody20

16 Comments on “Divas filmas par ko vērts uzrakstīt

  1. ō, Mr. Nobody bija lieliska. Mazliet gan “atsita” The Butterfly Effect, bet tas netraucēja. Iesaku visiem.
    Paldies par multenes ieteikšanu. Noskatīšos. 🙂

  2. njamm, bet es līdz šim brīdim, nesaprotu, kapēc Guradianus izņēma no forumcinemas plānotā repertuāra! vairakus mēnešus rādija fantastiski skaitu 3D treileri ar skudrinošu skaņuceliņu un tad čusšsss! nācās novilkt un skatities mājās 🙁

  3. hek, aizmirsu piebilst, ka pūču multeni man ieteica noskatīties vīrs, viņam tā ļoti patika…. un viņš šad tad mēdz dzert uz špalām, blogu neraksta un skatās arī action filmas 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.