Movie - Review

Oskari 11

Noskatījāmies vairākas Oskaru filmas, pagaidām ļoti not impressed. Vai man gaume mainās, vai piedāvājuma līmenis krītas ar katru gadu. Nepārprotiet, Oskaru filmas gandrīz vienmēr ir tīri labas un skatāmas, bet ar katru gadu uz labāko filmu tiek nominētas arvien blāvākas filmas. Noskaties un pēc mēneša jau īsti neatceries par ko tur vispār bija.

Kings Speech interesanta, tīri jauka filma. Patika kripata vēstures ko uzzināju, patika uzzināt arī par stostīšanos kā tādu. Lomas atveidotājs perfekti piemeklēts, arī tajā pašā Bridžetā jau viņš ir tāds stīvs un noslēdzies sevī, knapi vārdus pār lūpām var dabūt. Laba izvēle.

Black Swan tika man pasniegta kā šausmīga un briesmīga mindfuck filma kuru labāk vispār neskatīties, tāpēc visu laiku gaidīju kad sāks notikt kaut kādi murgi, bet tā arī nesagaidīju. Filma par Natālijas Portmenas atveidotu balerīnu, kas saņemot galveno lomu gulbju ezerā iziet iekšēju cīņu ar savu tumšo pusi, cilvēku valodā – nedaudz aizbrauc jumts. Cik esmu dzirdējis no Operas insaideriem, filma ir tuva patiesībai, un baleta aizkulises ir līdzīgas kā savulaik gladiatoru laikos, un tur uz lomu cīnās ne sliktākām metodēm. Filma patika, un tik tiešām vietām pavīdēja arī Requiem for a dream, bet tas jau labi.

Inception jau šķiet aprakstīju iepriekš (varbūt nē?), filma ar ļoti interesantu koncepciju, taču šķita saraustīta un nenoslīpēta. Tāds kā garš treileris. Patika jau protams.

Exit Through the Gift Shop ir filma ko veidojis slavenais Banksy, un man ļoti patika ieskats šajā man svešajā (ielu mākslas) pasaulē. Interesanti, ka daudzi uzskata, ka šī filma un tajā attēlotais Banksy bijušais kolēģis ir joks un spļāviens sejā biezajiem mākslas kolekcionāriem, kas gatavi pirkt dajebko, ka tik pareizi pasniedz. Nav īsti saprotams, bet lai arī viss ir attēlots daudz maz ticami, un pieminēti ir arī lieli vārdi (slavenību piemēram), vietām jau tomēr sāk likties, ka stāsts ir “too good to be true”. Dokumentālā filma ir fantastiski noformēta un ievelk sevī, tā nav kārtējais pilnmetrāžas discovery raidījums. Iesaku noteikti.

6 Comments on “Oskari 11

  1. Black Swan man patika pat par spīti lielajai neieinteresētībai baletā.Inception un Exit.. gaida savu kārtu, kad saņemšos noskatīties. Iespējams, būs jānovelk un jānoskatās arī Kings Speech.

  2. Tagad vēl joprojām domāju – tad ir vērts skatīties to “Black Swan” vai nē? (: Esmu joprojām izvēles priekšā…
    Jā, kas uz “Inception” attiecināms – izcila filma ar tikpat izciliem efektiem. Iesaku. Laba. Skatīts uz lielā kino ekrāna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.