Travel

Īsta ekspedīcija

Pēdējā laikā, viena no vakara izklaidēm ir skatīties QFilma 1000 jūdzes ekspedīciju raidījumus, kas mūsu televīzijā šķiet ir vienīgais ko esmu spējīgs skatīties. Esam noskatījušies jau visu, izņemot daļēji Argangeļsku un Transilvāniju. QFilma ir fantastiska ar to, ka viņi visas sērijas bez maksas dod ielādēt savā mājas lapā. Vienīgi filmēšanas kvalitāte reizēm pieklibo, būtu pārmaiņas pēc līdzi paņēmuši kādu no Vides Filmu Studijas džekiem. Exposure lock tā arī nav atraduši, un kadram visu laiku raustās gaišums. Bet tas sīkums.
Bet te par citu. Daži paziņas vasarā dosies iekarot Baikālu – ar puslīdz speciāli sagatavotām automašīnām dosies gandrīz 10000km tālā braucienā uz pasaules malu. Iespaidojušies viņi daļēji ir no kāda Krievijas ceļotāju grupējuma, kas nodarbojas ar ekspedīcijām pa nopietno. Piemēram aizbrauc brīvdienās uz Jamalas pussalu, Sibīrijas ziemeļos, ziemeļu ledus okeānā, kur gaisa temperatūra turoties -25 līdz -50C un vējš ir 15m/s. Iesaku noskatīties video, kas atgādina kaut ko no “Day after tomorrow”:

Fantastiskākās bildes atrodamas vienā no blogiem žurnāliem.

Otrā atrodamas ne mazāk iespaidīgas bildes no Baikāla.

Paši ar Noru esam sasapņojušies līdzīgā braucienā (drīzāk Baikālu nekā Jamalu) doties pēc pāris gadiem, kad Olivers piekritīs parakstīties uz ko tamlīdzīgu (mājās palikšanu, vai līdzi braukšanu, viņa izvēle).

P.S.: lai kāds nepārprot virsrakstu – protams, ka Qfilmas sērijas ir domātas televīzijai, un tajās piedalās visādi mīkstie aktierīši, un tām ir ierobežots budžets. Un protams, ka aizbraukt uz Jamalu ir krutāk nekā aizbraukt uz Arhangeļsku, bet aizbraukt ar smago mašīnu uz Āfriku ir vēl krutāk, tur Harijs ieliek visiem. Vai iespējams vēl krutākais Valdis.

12 Comments on “Īsta ekspedīcija

 1. 🙂 Labs! Tur jau pat ar kāpurķēdniekiem brīžiem bija “par īsu”… Nopietna sagatavošanās vajadzīga.
  Bet tāds Baikāla (vai līdzīga terrain-a) brauciens noteikti būtu skaists. Un arī ne tik grūts.

 2. ok, nezinu kur mēs vēl katrs būsim pēc tik gadiem, kad kāds saņemsies to realizēt, bet tad lai kādā pakaļā es būtu, pasauciet, es labprāt piedalīšos…

 3. Kāpēc tajā video visu laiku mašīnas pamestas? Izskatās kā kara zonā.
  Bet visādi citādi izskatās uz mata kā Somijas vidiene vai ziemeļi.

  Es saprotu aizbraukt uz kādu vietu, kaut vai tuksneša vidū, bet vienkārši braukt uz nekurieni pa bezceļu tundras vidū izskatās pilnīgi bezjēdzīgi.

  Ja vienīgais kaifs ir ka tas ir sarežģīti un bīstami, tad tik pat labi var braukt ar auto pa Daugavas dibenu – arī tehniski sarežģīts un bīstams pasākums, turklāt to neviens vēl nav izdarījis un galā vairāk jēgas.

  Qfilmas vismaz ir mērķi, ko viņi apskata – interesantas lietas. Ja viņi 2 nedēļas brauktu pa ledāju ar pārtraukumiem uz gulēšanu un mašīnu nolūšanu, bez apskates objektiem, tad tā būtu garlaicīga filma un garlaicīga ekspedīcija.

  1. Šķiet, ka šiem Jamala bija gana labs apskates objekts. Palas wikipēdijā, kas tur notiek. Krievijas dabasgāzes lielo cerību vieta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.