Politics

Izmaiņas pirkumos no ārzemēm

Ja ko pasūti no valstīm ārpus Eiropas Savienības, no jaunā gada ir samazināts limits virs kura jāmaksā PVN – agrāk tas bija 150Eur, tagad 10Eur. Par to labi uzrakstījis PBS.lv
Bet ne par to šis stāsts. Amazon.com visu laiku cītīgi pārdeva savus Kindle e-grāmatu lasītājus, arī uz Latviju. Kāds draugs iegādājās šo Kindle, un samaksāja 139$ + 20$ par sūtīšanu līdz durvīm. Šonedēļ Amazon ieviesis izmaiņas, lai Latviešiem nebūtu jābrauc uz UPS biroju lidostas teritorijā atmuitot ierīci – viņi pie preces pieskaita paredzamos muitas/nodokļu izdevumus, ko tas pats UPS pēc tam arī saņem, un netraucēti piegādā preci tev rokās. T.i. cena pieaug jau maksājot uzreiz:

Varbūt patērētājam ērtāk, bet īstenībā tas protams nozīmē, ka interneta pārdevēji sākuši apkarot nodokļu nemaksātājus. Agrāk no Amazon pasūtiju daudz un dažādas preces, un nodokli latvijas pasts pārsvarā aizmirsa paprasīt, vai arī – ja grāmatas reāli nāca no Vācijas noliktavas, tas nebija jāmaksā.Taču tagad nodokli pierēķina jau Amazon.com veikalā (protams DE un UK tas tā vienmēr ir bijis) un tev nav iespējas izvairīties no tā maksāšanas, un tu to esi samaksājis iepriekš, pat ja tiek izmantota noliktava Eiropā.

Atgādināšu gan, ka šis limits attiecas tikai uz precēm kas nav marķētas kā dāvanas, tām limits joprojām ir 45Eur, bet par dāvanu tavu paciņu marķēt riskēs tikai eBay ķīnieši.

38 Comments on “Izmaiņas pirkumos no ārzemēm

 1. njaa, bet kaa Amazon zin cik liels ir nodoklis LV un ja nu tomeer prece netiks piegaadaata no vaacijas noliktavas, bet gan no USA, tad muita/PVN taa pat buus jaamaksaa un veel papildus par tiem 33.60$ piestaadiis muitu, jo kaadaa veidaa vinji zina, ka tas nonaak LV nodokljos…

  1. Nav taisnība. Pats esmu maksājis PVN. Muitas nodoklis ir smieklīgi 8Ls, kas preces cenai 250Ls nav daudz. Toties PVN no tādas summas jau ir labs cipars. Tā vienmēr ir bijis, tas nav nekas jauns. Izmaiņas ir tikai limitos. Skaties manu rakstu par muitu, es maksāju gan PVN gan muitas nodevu.

 2. Mans pēdējās nedēļas atklājums ir shipito.com.
  Viņi piedāvā visādus foršus servisus, tajā skaitā paku apvienošanu vienā, satura pārbaudi (vai viss ir un vai strādā), “assisted shopping” veikalos, kas mums, mauriem, neko nepārdod, un pats galvenais, labas cenas sūtīšanai un iespēju muitas deklarāciju sastādīt pašam.

  Ar “labas cenas” es domāju, to, ka ir izdevīgāk sūtīt caur shipito.com, pat ja tev ir viena paka. Protams, ja var ticēt viņu kalkulatoram, FedEx shippings nelielai iekārtai atšķīrās “tikai” par $150, un USPS pārdevējs nemaz nepiedāvāja.

  Apkalpo sūtījumus sākot ar žurnāliem un beidzot ar jūras konteineriem. Pagaidām neesmu izmēģinājis, bet plānoju to drīzumā darīt.

  Ā, vēl viņi piedāvā sūtīt caur savu Portlendas adresi, tad nav jāmaksā arī ASV nodokļi. Man gan nav info, kas tie tādi un vai mums tie ir jāmaksā.

  Tā kā, ja tev sava ir shipito.com ASV adrese, domājams, ka arī amazons ar LV nodokli liksies mierā.

  1. wow paldies par info. Tūlīt izpētīšu. Amerikā ir tāds pats PVN kā mums (Sales Tax), tikai parasti 7-10% atkarīgs no štata. Amazonā šis nodoklis nav jāmaksā, ja sūti uz citu štatu (nevis to kur ir Amazon).

  2. Beidzot skaidrs par viņu nodokli. Diez, Eiropā nav kāda beznodokļu zona, varētu ierīkot tur saņemšanas bāzi un tālāk ar lēto DPD līdz namdurvīm.

  1. jā bet tas jau neko nedod, sūta viņi ar Fedex (es tikko paskatījos Sample Rates, tikai Fedex tur bija), un Fedex tev latvijā liks iet uz biroju un maksāt PVN + Muitu jebkurā gadījumā. Vienīgais kam tas serviss ir labs, precēm kuras nesūta uz LV un precēm kurām sūtīšana uz LV ir psihi dārga (Adorama vai BH)

  2. No Portlendas jāpārsūta uz Kaliforniju 🙂
   Tā esot izdevīgāk.

   Turklāt, ja deklarāciju sastādi tu pats, vari ierakstīt “Camera lens, broken, for parts – $10” un palūgt šiem izmest oriģinālās pavadzīmes vai atsūtīt tās tev pa pastu aploksnē, līdz ar to FedEx ar savu atmuitošanu var iet pakārties.

 3. amazon.co.uk ?Vait tad arī rēķina TAX iekš EU?!.. tas ir padebīli… Kaut gan no otras puses, ja USA preci sūta uz EU noliktavu, tad šā vai tā ir jāatmuito.. tāpēc tur nekāda sakara ar LV nodokļiem (tiek izmantot EU importa direktīva no 3-ām valstīm!?)

  1. Ja sūta no Amazon.co.uk tad cenā ir iekļauts UK PVN nodoklis un mums šeit nekas nav jāmaksā, paka iet pa taisno uz mājām. Runa ir tikai par amazon.com un ārpus EU veikaliem

 4. “Ja sūta no Amazon.co.uk tad cenā ir iekļauts UK PVN nodoklis un mums šeit nekas nav jāmaksā, paka iet pa taisno uz mājām. Runa ir tikai par amazon.com un ārpus EU veikaliem”
  Te gan jāpiezīmē, ka pie check-out Amazone pārrēķina PVN un piemēro Latvijas PVN, ja sūti uz Latviju. Fiška laikam ir tāda, ka Amazone ir reģistrējusies kā PVN maksātājs visās EU valstīs.
  Atšķirība nav liela, bet fakts.

 5. Nezinu cik sen(man ir saglabājušies daži rēķini no pag. gada pavasara), bet iespējams, ka vienkārši neesi pamanījis, jo atšķirība tur ir ļoti maza.Ja ir saglabājies kāds rēķins no UK vai DE Amazones, vari apskatīties “Total before VAT” un “Total” ailītes un sarēķināt, ka “Total” ir ar mūsu PVN.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.