Foto

Bezfokuss

Studējot fotoaparātu vēsturi, un iepazīstoties ar dažādām kamerām, uzdūros arī tādām, kurām nav nekādas iespējas pārbaudīt vai subjekts ir fokusā. Ienāca prātā šeit blogā padalīties par tehniku, ar kuru fokusēties nemaz nav vajadzības. Šīs metodes protams nav pielietojamas vienmēr, visbiežāk tās izmanto dabas skatiem un ielu fotogrāfijai.
Par dabas skatiem rakstīju jau iepriekš, tur var izmantot kādu DoF kalkulatoru, špikeri vai tamlīdzīgi, bet ielu fotogrāfijai pilnīgi pietiek ar špikeri kas ir iegravēts objektīvā. Žēl, bet vairumam jauno digitālo objektīvu virsū nekā tamlīdzīga nav.

Daram tā:

Uzstādam diafragmu uz lielāko F ko varam atļauties (atkarīgs no filmas ISO), un tad fokusa bezgalības simbolu noliekam pretī DoF skalas F ciparam ko izvēlējamies! Viss līdz bezgalībai būs fokusā.

Piemēram attēlā fokusā būs viss no 3 metriem līdz bezgalībai. Tāpēc ielu fotogrāfijai ērti izmantot jūtīgu filmu, nav fotoaparāts jāliek pie acs, var izdarīt nemanamus uzņēmumus nevienam nepiesaistot uzmanību.

Vēl viena bilde ar skaidrojumiem:

Stare, Pry, Listen, Eavesdrop

— Walker Evans

Te interesanta lasāmviela ielu fotogrāfiem.

6 Comments on “Bezfokuss

    1. Nu tad beidzot iebraucu :)Kopš nesen salasījos tevis dotos un paša atrastos materiālus par hiperfokālo distanci, šī mīkla mani nodarbināja 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.