Travel

Ventspils

Kad pagājušonedēļ domājam kad pēdējo reizi bijām Ventspilī, beigās secinājām ka tur nav būts vairāk kā piecus gadus, kas joprojām liekas visai dīvaini. Jebkurā gadījumā nedēļas nogalē izdomājām aizbraukt un apskatīties visu kas palaists garām.
Šoseja līdz Ventspilij ir visai drausmīga, vietām absolūts Latvijas ceļu meistarības paraugs (sliktākais posms ir Sloka-Ķemeri, bet arī tālāk mēdz būt līdzīgi).

Pa ceļam apmeklējām arī jaukās Kandavu un Sabili, kurās arī bija atrodamas dažas patīkamas vietas, kas iepriekš nebija manītas – tās atradām protams pateicoties Ģeoslēpņošanai.

Ventspils pati mūs patīkami pārsteidza. Savās atmiņās nespējām atrast nevienu redzētu vietu, acīmredzot tik tiešām te sen nebija būts. Pilsēta ir tīra, sakopta un ļoti draudzīga tūristiem – visur ir bezmaksas stāvvietas, pie katra objekta un pat pie paša mola. Dažās vietās ir pilsētas sponsorēts bezmaksas WiFi internets. Un tie parki! Visās malās ir dažādi tematiskie parki, tik tīri un sakopti, ka sajutāmies kā svešā valstī. Bērnu parks ar dažādām rotaļu uzpariktēm un atrakcijām, parks ar interesantām skulptūrām, pa kurām droši var arī parāpelēties, enkuru parks, kurā var apskatīt visdažādāko izmēru kuģu enkurus, atpūsties pie smukiem dīķīšiem, vai pavingrot trenažieru laukumā kur nekas nav salauzts vai apzīmēts. Bijām arī piejūras brīvdabas muzejā, kurā ir apskatāmas dažādas laivas, ēkas un dzirvnavas – gluži kā mūsu pašu etnogrāfiskajā muzejā.

Izbraucām ar mazbānīti, kas maksāja nieka 50 santīmus. Izbraucām arī ar kuģīti pa Ventas upi, 45 minūšu brauciens maksāja smieklīgus 40 santīmus (pieminot ka esi students, bet apliecība nebija nepieciešama. Pārejiem 80 santīmi). Paēdām pavisam mājīgā un garšīgā vietā, kas saucas Don Basil, un atrodas Annas ielā. Kad sapratām, ka pilsētu vēlamies apskatīt vairāk – nolēmām palikt pa nakti. Ar hoteļu meklēšanu sākumā negāja diez ko labi, iespējams dēļ nesezonas, beigās par pieņemamu 21 latu palikām Olimpiskā centra viesnīcā, kur ir jauni un pieklājīgi numuriņi lielā skaitā.

Pārsteigumi vēl nebija beigušies, jo nākamajā dienā atklājām Ventspils piedzīvojumu parku, kur vasarā ir visādas gumijlekšanas un sportiskas aktivitātes, bet ziemā tur ir pašiem savs slēpošanas kalns. Un beigās trumpis pāri visam – Ventspilī ir Latvijas lielākā alpīnisma siena.

Izklausās protams pēc apmaksātas reklāmas, un es gribētu lai tā būtu (nav), bet nu Ventspils noteikti ierindojas manā Latvijas pilsētu top3 – Cēsis, Liepāja, Ventspils. Noteikti iesaku aizbraukt ar bērniem, darīt tur būs daudz ko.

8 Comments on “Ventspils

  1. jā- nav maksas stāvvietu un par to sienu – Man šķiet, ka viņa ir, ja ne lielākā, tad viena no lielākajām Baltijā…Man arī tur patīk uzturēties.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.