Apple

iPhone 3GS manās rokās

Nenoturējos, roka noraustījās, nospieda ‘Buy it now’ pogu, un nu – būtībā četras dienas vēlāk esmu kļuvis par laimīgo iPhone3GS lietotāju.
Kapēc tikai tagad? Vai tad es neesmu fanātisks Apple atbalstītājs līdz mielēm, un man jau vajadzētu tā kā lietot iPhone pirmās inkarnācijas alfa prototipu, iegādātu ebay dažas dienas pirms tā nonākšanas veikalos jau daudzus gadus atpakaļ (cik ilgi tad šis vispār eksistē)?

Būtībā telefonu kā telefonu es lietoju gaužām maz, esmu tipisks interneta lietotājs. Kad uzzināju ka pirmais iPhone saprot tikai GPRS, tad man lika pamatīgi vilties, un atliku iegādi uz ilgāku laiku. Tomēr – ja man viņš nav vajadzīgs lai runātu, un tur nav mobilā interneta (ir Wifi) tad priekš kam tērēt naudu?

Jūtu, ka ja šādi turpināšu, tad raksts būs bezjēdzīgi garš.

Īsi sakot, 3GS bija tas modelis, uz kuru beidzot bija vērts skatīties. Uzlabota kamera, magnētiskais kompass, laba ātrdarbība, video ieraksts, MMS, copy/paste un visi tie nejēdzīgie sīkumi kuri pirms tam neeksistēja, vai eksistēja tādā kā pusveidolā. Apple jau vienmēr izceļas ar to, ka tehnoloģijām nepieiet no tehnokrātiskā gīku viedokļa, bet no sava appliskā – jā, GPS jums būs, bet redziet tikai uz Google maps un tikai ar interneta palīdzību. Turpretim visādos Windows Mobile noteikti jau ir miljons programmu kas izmanto GPS, visādi Ozi explorer, Smartcom, Tomtom utt. Apple ir vienalga – viņi taisa tā lai ir maz, bet labi strādājošu iespēju (var pastrīdēties, bet priekš kam, runa ir par ideju). Gluži tāpēc nekur īsti netiek publicēta tehniskā specifikācija, par procesora ātrumu vēl joprojām tikai baumo, un uz kastes nav milzīgs saraksts ar gīkiskiem parametriem. Apple zin kas ir smuks un vienkāršs produkts.

Beidzot AppStore programmu veikals ir nonācis līdz Latvijai, beidzot tur ir tik daudz programmu lai man nebūtu vēlmes lauzt un instalēt pirātiskos mēslus no Cydia un tamlīdzīgi. Visbeidzot – man ir pašam savs iPhone.

Ko es jaunu varu pateikt par iPhone? To kādas jaunas iespējas tam ir atšķirībā no 3G modeļa jau visi tāpat zin, to kas vispār ir iPhone arī visi zin. To ka katrs tādu vēlas, pat tad ja to noliedz – arī zin. Beigās es pievienoju dažas testa bildes, kas – man par pārsteigumu! – ir labākas nekā varēja domāt, un varbū tuvākajās dienās ielikšu kādu sausu atskaiti par baterijas dzīves laiku un atbildēšu uz konkrētiem jautājumiem, ja jums tādi radīsies.

Ņemot vērā, ka šī tēma mēdz izcelties ar agresīviem komentētājiem, topiet brīdināti, komentāros nekādu Flame lūdzu nevajag.

34 Comments on “iPhone 3GS manās rokās

 1. Kādi pravietiski komentāri! Kas tāds nebija redzēts. Neizlasot jūsu komentārus paklausīju kolēģiem uzlikt xGPS. Programmai nāca komplektā kautkāds skins, kuru izdomāju neizmantot, un palaidu uninstall. Telefona restarta brīdī Cydia uninstall process (acīmredzot) uzkārās un nu telefons iziet Recovery->Restore->Jailbreak->Unlock procedūru 🙂
  Tā ka droši vien varēšu pastāstīt arī par atlaušanu.

  Vot bļin jums Cydia xGPS laime 🙂

 2. Ieraksti cik izmaksāja un vai tas ir bijis piesaistīts operatoram un atlauzts (unlocked) vai jau kopš dzimšanas viņš pieņem jebkādu sim karti.

 3. man gan mazliet škrobe uz Latvijas AppStore. Ne tikai nepiedāva mūsu bodē ne Shazaam, ne Google maps – piedevām no Touch netieku (protams) arī iTunes iekšā.

 4. Pārdevējam paprasīju lai uzliek vērtību 50$, ko viņi arī izdarīja. Biju nobijies jo izrādijās sūtija ar DHL (neteica man to) un kurjerpasti ir piekasīgāki, bet izgāja cauri muitai normāli. T.i. samaksāju tikai pārdevēja prasītos ~740$ kopā ar sūtīšanu. Lēti tas nav, ir arī lētaki, bet es gribēju pirkt no respektabla pārdevēja kas piedāvā garantiju un kuram ir normāls skaits atsauču.
  Šis telefons jau man tika piegādāts atbloķēts ar softwarisko metodi. t.i. nekādi “turbosim” adapteri nav jāliek iekšā, viss uzreiz strādāja ar BITE_LV provaideri.

  Pirku te: http://stores.shop.ebay.com/RES-Imports_Apple_W0QQ_fsubZ19707373QQ_sidZ44851973QQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em322

  bet ja paši vēlaties atbloķēt (nav grūti) tad var dabūt arī lētāk.

 5. Hmm…es gan nesaprotu vienu – kāpēc jāpērk tāds, kas pēc tam jālauž? Manējais 3G nāk no Itālijas, kur Vodafone (laikam) oficiāli tirgo bez līguma, bez piesaistes pie operatora – just phone. Tālāk liec iekšā jebkuru SIM karti un izmanto kā patīk. Visi Apple atjauninājumi strādā, AppStore strādā, nekādu ņemšanos ar laušanu. Un cena aptuveni tāda pati, pat šķiet, ka nedaudz lētāk bija.
  Un kā šādiem lauztajiem notiek atjaunināšana? Jāgaida kaut kāda jauna “unlocker” versija?

 6. Pirkts 2008. gada decembrī. Itālijā, Vodafone veikalā, 350Ls, nē eBay nepirku, draugi atveda. Bet skatījos, ka mac.tunt.lv pa 380-400 piedāvāja no Itālijas atvest. Nekādu kontraktu, nekādu atlockošanu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.