Notes

Zīmejam karti

Sākotnēji es iesāku zīmēt savus velo maršrutus tīri intereses pēc – paskatīties kurš no ceļiem ir ātrākais uz darbu, un kā viņi visi izskatās kartē. Galu galā, GPS tāpat ir uzmontēts uz velosipēda stūres, tikpat labi varu arī ieslēgt pēdu zīmēšanu (track log). Kā jau iepriekš esmu rakstījis, tos rezultātus var redzēt šeit.
Jau iepriekš biju dzirdējis par www.openstreetmap.org un biju arī paskatījies uz karšu rediģēšanas iespējām, bet nu šie savākties dati man deva iespēja pamēģināt konkrētāk, jo bez GPX failiņiem OSM karti rediģēt labāk nav ieteicams.

Kas tad ir OpenStreetMap? Īsiem vārdiem sakot tā ir tautas uzturēta karte, bez maksas, un bez saistībām. Ik katrs var izmantot savas zināšanas par savu rajonu un izlabot citu pieļautās kļūdas, pielikt ielu nosaukumus, vai iezīmēt kādu aizmirstu ielu. Vislabākais ir izmantot GPS failus lai salīdzinātu datus ar realitāti. Ja GPS uztveršanas precizitāte ir bijusi 3m (gandrīz labākā), un konkrētā iela ir izbraukta vairākas reizes, droši jau var to zīmēt iekšā OSM kartē izmantojot īpašu JAVA programmu JOSM (Java Open Street Map).

Sākumā ieraudzīju melno ekrānu kas nosēts ar dažādiem punktiņiem un nobijos, bet tad noskatījos šo te ievada video un tas mani iedrošināja.

Tagad jau esmu izlabojis vairākas ielas Zolitūdē un Zasulaukā, pievienojis ielu nosaukumus, objektus un stāvvietas. Karte uzlabojas acīm redzami. Šis process tik ļoti ievelk, ka nu jau esmu gatavs braukāt ar riteni pa ielām, kas nu nekādi neuzlabo darbā nokļūšanas laiku, un braucot dīvaini uzvesties, piemēram stāvlaukumiem izbraukt nevis pa diagonāli, bet pa perimetru. Divreiz.

Katram šādu nodarbi uzsākt neiesaku, bet ja kāds no lasītājiem mēdz jau tāpat veidot GPX Track Log, un ir pārliecināts par sava GPS precizitāti, noteikti var paskatīties uz JOSM.

Par GPS precizitāti runājot, arī mans lielās jūtības Garmin HCx aparāts bieži vien “mēdz aiziet pēc piena” pat labas uztveršanas situācijās. Skaidri kartē redzams ka braucot pa taisnu ielu maršruta zīmējums pēkšņi sāk mest līkumu. Tas bieži ir atkarīgs no mākoņu daduzuma, atstarojumiem, ēkām, un GPS aparāta garastāvokļa. Šī piezīme vairāk tiem kuri akli uzticas GPS, un piemēram meklējot Geocache uzstāj, ka viņu aparāts uzrādija koordināti 15m nostāk, un tapēc kastīti pārvietojuši (nekad, nekad tā nedariet!). Atliek perfekti labos uztveršanas apstākļos (man tas ir maksimums 2m accuracy) atstāt vienā vietā uz 15 minūtēm lai pēc tam Tracklog failā redzētu ka ar visu statisko pozīciju GPS ir “staigājis” ar līdz pat 5m nobīdēm abos virzienos.

12 Comments on “Zīmejam karti

  1. Jā, mans vīrs OSM atklāja jau pirms krietna laika. Sākumā bija pagrūti saprast kādēļ, visam jāiet riņķī ar līkumu, bet ieraugot rezultātu kartē viss top skaidrs un varu arī pati noiet kādu lieku soli, lai tik konkrētais kakts iegūtu maksimāli dabisku izskatu iekš OSM :)Prieks, ka vēl kāds ar to aizrāvies

  2. Neesmu parliecināts par sava GPS aparāta precizitāti, bet man liekas es lēnām kļūstu par Tracklogu fanu, vēlreiz paldies par gpsvizualizer (no turienes dabūju everytrail.com).

  3. Tev jau vispār GPS (Holux) māk baroties no USB, iespraud mašīnas piepīpētājā USB štuku, un tavs GPS strādās visu laiku. Tad nav problēma viņu turēt ieslēgtu kamēr vien atrodies mašīnā, un zīmēt pilnīgi visu. Pēc tam ar GPSvisualizer pārbaudi tracka precizitāti, un ja tā ir sanākusi laba – sūti man un es pielikšu kādus ceļus Openstreetmap 🙂 Vakar paskatījos Saldu un OMAIGĀD tur vispār neviena ceļa nav 🙂

  4. kādu pusgadu atpakaļ es arī papētīju šo lietu, jo īpaši ar skaudību palūkojoties piemēram berlīni vai hamburgu, kura osm izpildījumā ir krietni detalizētaka par gmap, bet lai būtu smuki, vajag laiku, un ne visam laiks sanāk. iespējams, ka kādreiz atkal uznāks vēlēšanās uzzīmēt kādu ielu vai meža taku 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.