Notes

Laukumu mērvienības

Pirms kāda laika lasīju interesantu rakstu kādā ārzemju blogā, un man ļoti patika tajā izteiktā doma. Diemžēl avots ir aizmirsies, bet doma ir tik vienkārša, ka nedomāju ka ir nepieciešamības linkot uz idejas “autoru”.
Bieži vien ir nepieciešams lietot dažādas laukumu mērvienības, piemēram – pārdod māju ar 1200kvm zemes, nodedzis krūmājs 4000kvm platībā utt, bet parastam cilvēkam galvā nekas netiek rēķināts kvadrātā, daudz vienkāršāk ir iztēloties aprakstītā laukuma malu garumus.

Tas nozīmētu teikt nevis 1200 kvadrātmetri, bet piemēram 34 metri kvadrātā. Uzreiz spēju iztēloties cik ir 34 metri katras malas garums. Neslēpšu ka akri, hektāri un āri manā saprātā ir visai blāvas mērvienības, daudz vienkāršāk iztēloties cik simtu metru ir gara katra no malām, jo tās tomēr ir vairāk “taustāmas” mērvienības.

10 Comments on “Laukumu mērvienības

  1. 1200m2 skan vairāk nekā 34metri kvadrātā. Gan sludinājumos (pārdod māju ar 1200kvm zemes), gan ziņās (nodedzis krūmājs 4000kvm platībā) iespaidīgāk izklausās lieli cipari. Tur varētu būt tā sāls- ar lielu ciparu iespaidot cilvēku, jo pateiktais laukums 30x40m nekas dižs neliekas, bet 1200 jau skan varenāk 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.