Notes

Vilto pat tinti!

Nesen DB.lv izlasīju visai sašutušu rakstu kurš saucās “Vilto pat tintes kārtridžus“. Rakstu protams bija apmaksājis HP, tas tur pat bija rakstīts. Bet sašutums visai dīvains.
Man mājās ir printeris ar piecām krāsu kasetēm. Piecas, tapēc ka foto printeris. CMYK+K. Printeris nav nekāds dārgais, visai standartīgs lētā gala fotoprinteris. Nesen, kad divu no kasešu krāsu līmeņi sasniedza 10%, printeris atteicās drukāt jebkādās krāsās. Atceros agrākos laikos, pat tad, kad pilnīgi visa melnā tinte bija izbeigusies, varēja drukāt zilu tekstu un dzīvot ilgi. Godīgi sakot atceros kā izspiedu sausu to melno kaseti, drukājot knapi salasāmu strīpainu tekstu.

Mūsdienās tas protams nav pieņemami, jānodrošina klients ar absolūti labākajām izdrukām, un tiklīdz pastāv neliela iespēja sačakarēt izdruku, labāk nomainīt tintes uzreiz. Lai gan īstenībā tas viss ir tikai pamatīga klientu čakarēšana. Man beidzās TIKAI zilā tinte, kapēc es nevaru drukāt Greyscale melnbaltu teksta lapu? Man joprojām bija gandrīz pilna Teksta Melnā un Bilžu melnās kasetes.

Lielveikalā ejot apgaitā pa tehnikas viekaliem protams biju nelielā šokā, jo krāsu kasetes cena ir deviņi lati, bet lielā melnā maksā padsmit latus. Rupji rēķinot 50+Ls par tinšu nomaiņu printerim, kas maksā tikai nedauz vairāk.

Un tad es vērsos pie drauga eBay.

Izrādās, ka mūsdienās printeru ražotāji ir tik paranojiski, ka tinšu kasetes aizsargā ar īpašiem čipiem, un pa lēto kasetes nopirkt nav tik viegli, bet – kā rādās čipus var noņemt, un uzlikt Ķīniešu kasetēm.

Pasūtiju jaunu komplektu, visas piecas kasetes, kopā ar sūtīšanu par 7.5Ls (grand total, nekādu papildus izmaksu!).

Vakardien atgriezies no pasta nodaļas, secināju ka čipu nomainīt ir ļoti viegli, vienīgi protams printeris secināja ka vairs nevar nolasīt atlikušo tintes daudzumu, un atteicās drukāt pavisam. Viņam bija parādijušās aizdomas ka tas esot slikts pirātiskais kārtridžš un ka to esot jāmet ārā. Izrādās ka pieturot “Paper Feed” pogu šo domu no printera gudrās galvas var izdzēst, un cik sapratu kādu laiku viņs mani liks mierā.

Izdruka tāda kā parasti, un tas viss izmaksāja mazāk nekā viena kasete tepat lielveikalā.

Un vēl brīnās, ka “vilto pat printeru tinti“.

14 Comments on “Vilto pat tinti!

  1. HP liela daļa biznesa ir balstīta uz tintes tirgošanu. Printeri pa lēto, varka uz tintes maiņu. Liela varka. Tad nu loģiski, ka baigi nepatīk kreisās tintes utt.Agrāk nebija nekādu čipu. Varēja vai nu pirkt oriģinālo kartidžu pa Ls 8 vai arī par Ls 12 nopirkt uzpildāmo pudelīti + tukšu uzpildāmu kartidžu kādām 10 vai vairāk reizēm.. 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.