Notes

Maizes cepējs

Vakar Andrejs un Zane nopirka maizes krāsni. Tā ir tāda kaste, nedaudz mazāka par mikroviļņu krāsni. Kad es pirmo reizi izdzirdēju par šādu aparātu, pirmā reakcija bija skepse. Vēl viens lieks aparāts mājās, kapēc gan nevar cept krāsnī kā es to mēdzu darīt utt. Bet pēc izmēģināšanas, man pilnīgi rokas nolaidās.
Negribu vairs mīcīt mīklu pats, un riskēt ar nepareizu akmens temperatūru krāsnī! Maizes cepējā ieber miltus, raugu, sāli, cukuru, sauso pienu, ielej ūdeni un piespiež podziņu. Pēc trim stundām tevi sagaida karsta, ļoti garšīga maize. Visas sastāvdaļas ir norādītas grāmatiņā, kļūdīties pat pavārs-idiots tur nevarētu. Recepšu tur ir daudz un dažādas, ir iespējams cept visādas burkānu maizes, graudu maizes, olīvmaizes un tomātmaizes.

Aparāts pats samīca mīklu, uzraudzē, izcep. Tu tikai ieber visu iekšā un pasaki, lai rīt no rīta tev būtu maize, un vairāk nekas nav jādara. Pārsteidzošā kārtā tādu aparātu var nopirkt par aptuveni 50ls, kas nav īpaši daudz. Un galvenais – tu vienmēr zināsi kādas sastāvdaļas esi ielicis iekšā. Maize iznāca fantastiski garšīga, un godīgi sakot – ņemšanās ar mīcīšanu un krāsni man jau nedaudz ir apnikusi. Arī gribu tādu brīnumu!

12 Comments on “Maizes cepējs

  1. Uzrakstot šādu rakstu tu nākamajos ievērības cienījamajos svētkos riskē saņemt vairākus šādus aparātus 🙂

  2. Man sieva ar mazāko dēlu (6)cep jau vairākus mēnešus. Es jau vairs neatceros veikala maizes garšu 🙂 Melnu nepiedāvā, bet visejošākā tiešām ir pelēkā ar visādiem graudiem, sēklām, kaltētiem burkāniem, sīpoliem utt
    Ķēpa nav nekāda – cepamais trauks tikai viegli jāizslauka ar mitru lupatu. Teflons …
    Mazliet grūtāk ar to mīklas maisītāju, kas iecepās iekšā. Kad to izķimerē, maize no apakšas vairs nav ļoti skaista, bet garša no tā nemainās 🙂

    Finansiāli, salīdzinot ar veikalu, ir nelielos plusos. Protams, miltus un citas sastāvdaļas nevar ķert pirmos, ko redz – tāpat cena un kvalitāte jāpapēta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.