Notes

Naudas viltotāji

Aizturējuši cilvēkus par naudas viltošanu:

Vienu no aizturētajiem, 1989.gadā dzimušo vīrieti, kurš jau iepriekš ir tiesāts par narkotisko vielu realizāciju, šā gada 28.janvārī aizturēja vienā no lielveikaliem MAXIMA Rīgas ielā, kad mēģināja norēķināties par pirkumu ar vienu divdesmit latu naudas zīmi ar viltojuma pazīmēm.

Savukārt, veicot sankcionētu kratīšanu vienā no privātmājām 29.janvārī tika aizturēts 1987.gadā dzimis vīrietis. Notikuma vietā tika konstatēta un atsavināta datortehnika, ar kuras palīdzību viltotā nauda tikusi izgatavota.

Tad nu man ir jautājums. Kur tādi sīkie narkomāni dabū tehniku naudas viltošanai, vai arī – ko db.lv un policija uzskata par naudas viltošanu. Printēta naudaszīme? Noželojami. Labi ka zīmētas banknotes neatņēma.

4 Comments on “Naudas viltotāji

  1. Vienmēr atradīsies čaļi, kas mēģinās ar skaneri un krāsu printeri naudu sadrukāt. Ja to mēģina veikalā realizēt, tad tā ir naudas viltošana ar visām izrietošajām sekām. Dažreiz pārdevējas noslinko, nepaskatās un arī pieņem tādu drukātu naudu, līdz ar to problēma ir tīri reāla. Es pieņemu, ka otrais arests ir tieši saistīts ar pirmo šajā gadījumā.

  2. Piekrītu Aigaram, plus vēl pieminēšu mūsdienu nekorekto žurnālistiku (it īpaši tas attiecināms uz interneta resursiem), kur rakstu autori ļoti bieži neizvēlas atbilstošus terminus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.