Politics

Kāpēc Indija ir nabadzīga …

… vai “pārējie holokausti, par kuriem tu iespējams neko nezini”.
Daudzi ar vārdu Holokausts saprot Hitlera vai Staļina masu slepkavības, bet patiesībā ir viena trešā organizācija, kuras nogalināto cilvēku skaits minētos padara par amatieriem. Un tā nav Amerika (kā dažiem gribētos domāt) bet gan Britu Impērija.

Vai tu zināji ka pilnīgi visu Indijā izaudzēto pārtiku eksportēja tikai un vienīgi uz Angliju, un tad kad vietējie sāka masveidā mirt badā, tad Anglija paziņoja ka “nekas nepārtrauks eksportu uz Angliju” un rezultātā nomira gandrīz 30 miljoni Indiešu. Anglijas “paspārnē” esot Indijas ienākumi uz iedzīvotāju neizmainījās no 1757 līdz pat 1947.

Tas protams nav viss, Britu Impērijas sasniegumi nebeidzas. Vairāk lasi The Guardian lieliskajā stāstā par neviena nezināmajiem Holokaustiem, un par to kādēļ tagad tiesās Turku rakstnieku, kas par tiem uzdrošinājās uzrakstīt.

8 Comments on “Kāpēc Indija ir nabadzīga …

  1. interesants raksts. paldies.
    Hitleram nepaveicās. viņš sanāca icils sliktais zēns. kreisais, uz kuru pārējie (pirmkārt, jau PSRS, Lielbritānija un ASV) varēja “velt savus ratus”. Padarot Hitleru par peramo zēnu, viņi novērsa skatus no sevīm.

    ne viens vien vēsturnieks norādījis, ka salīdzinot pēc bojā gājušo skaita, 6 miljoni ir samērā niecīgs skaitlis.

    Nē, es negribu teikt, ka attaisnoju Hitleru uzskatu viņu par upuri. vienkārši Hitleru & komandu vienmēr visi visur piemin, bet pārējos – aizmirst.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.