Latvia

Cigaretes

Vienu salīdzinoši priecīgu vēsti pagājušonedēļ izlasīju veikalā – šomēnes cigaretes kļūs par aptuveni 50% dārgākas (uz visiem laikiem). Par piemēru tika minēta cenas izmaiņa konkrētai markai no 0.96Ls uz 1.70Ls. Es jau tikai priecājos, naivi cerot ka tas kādu motivēs izsmēķēt kaut nedaudz mazāk cigarešu dienā/mēnesī/gadā/mūžā.

58 Comments on “Cigaretes

 1. Nesaprotu, kas Jums liek tā “rūpēties” par smēķējošajiem cilvēkiem tādā veidā, zināmā mērā, mācot kā citiem dzīvot. Jums taču neviens nemāca kādu maizi pirkt un, cik bieži…

 2. Cone, kas liek? Tas ka man atrodoties autobusa pieturās, pie luksoforiem, pie ieejām veikalos un galu galā pat automašīnās nākas elpot cigarešu dūmus.
  Un piemēram – ja tev kursabiedrs durtos, tu nemēģinātu viņam pateikt ka tas ir stulbi? Vai arī ja viņš stāvētu uz jumta malas un gribētu lekt? Kas liek “rūpēties”?

  Cilvēcība un Paša diskomforts.

 3. A vinji, smeekjeetaaji, liidz tam neaizdomaajas. Ir protams reti iznjeemumi, kas ciena apkaarteejos un nesmeekjee publiskaas vietaas, bet reti gadaas redzeet taadus, kas nevis izsmeekjees cigareti un pagaidiis naakamo autobusu, bet ievilks ievilks veelreiz ievilks, tad iekaaps autobusaa un smirdees pa visu busu… Taa ka mani arii iepriecina cenas pieaugums 🙂

 4. Es runāju par sevi. Man nepatīk, ka kāds man pārmet, kāpēc es bojāju savu veselību un izrēķina manā vietā, cik daudz naudas es par to atdodu. Kāda, velns parāvis, kuram daļa gar manu veselību un manis pelnītu naudu? Nesmēķētāju viedokli cienu un saprotu – sejā nevienam nepūšu. Nevajag jau arī pārspīlēt un visas pasaules nelaimes novelt uz smēķētājiem.

 5. forši un arī baigi neforši.
  Prieks, ka cenās kāpj un tā ietekmē kāds smēķētājs varbūt beidzot arī atmetīs šo ieradumu.

  Mani, kā nesmēķētāju, tik un tā nepatīkami skars šīs izmaiņas. Ar cigaretēm vai nu pilnībā, vai arī daļēji biju sedzis dažus savus pēdējos lidojumus uz Latviju. Respektīvi – atlidoju uz Latviju (uz pāris dienām), iepērku cigaretes, aizvedu uz UK un pārdodu par šejienes (uk) 1/2 cenu un tādējādi uz vienu bloku nopelnu ~15£. Tā nu arī sanāk atpelnīt ceļa izdevumus. Tagad jau vairs nebūs nekāda jēga riskēt lidostā vest vairāk blokus kā atļauts. Risks pārāk liels un iespējamais ieguvums pārāk mazs.

  Tikai, lūdzu, nepārprotiet mani, neesmu es nekāds kontrobandists, tikai praktiskais latvietis 🙂

 6. “sejā nevienam nepūšu” – pietiek vien ka 2m radiusaa kads kupina, lai nesmeketajam butu diskomforts, tapat arii piesmeketas telpas utt. Shodien vien gaju caur apakshzemes tuneli, kur 3 nervozie pirms darba ik pa paris metriem vilka duumu celjaa uz darbu.

 7. Protams, man pajaat, uz tiem , kas smekee, lai jau bendee savu veselibu (iznjemot radiniekus un Zin ), bet, ludzu to nedariet publiskaas vietaas: pieturaas, darba vietu virtuvees, uz ielas, kapnju telpaas, stumjot bernu ratus vai jebkuraa vietaa ejot kopaa ar savaam atvaseem, pludmalees utt.

 8. lai cone un citi smēķētāji saprot par ko iet runa, mēģināšu uztaisīt salīdzinājumu, tātad:staigāju un dedzinu plastmasu, baigi labi deg, man patīk skatities uz to nelielo liesmiņu un skatīties kā plastmasa pil zemē, un tie biezie melnie dūmi, vienkārši super, mierīgi, eju pa ielu un dedzinu, nevienam takš netraucē, stāvu pieturā, dedzinu, busā lecu pēdējā bridī, lai ilgāk deg un tikai lecot iešša nodzēšu liesmu, lai ilgāk deg. Citi saka lai beidzu dedzināt, bet kāda viņiem daļa, kā es tērēju savu naudu, pats pelnīju pats tērēju.

  p.s. kāpņutelpā arī redzinu, tur takš neviens nedzīvo.
  p.s.s. tagad vairāk pirks nekvalitativu tabaku un smirdēs vēl vairāk.

 9. osis, parasti, cilvēki iet un paiet garām to tik vien izdarot kā noskatoties 🙂 ja jau neviens, parasti, nelien klāt kad kādu dauza vai apzog Rīgas ielās, tad kāda kuram daļa par to, ka tu dedzini plastmasu vai lipini no plastalīna rozā begemotiņus 🙂 un vispār, kas tad Jums, cilvēki, neļauj iet klāt un smēķētājam aizrādīt? 🙂

 10. Cone, vai tavupraat taa ir normaala sabiedriiba, ja man jaaiet kaadam klaat un jaaluudz vinju nesmeekjeet kaapnjutelpaa? Vai taa nebuutu tikai elementaara pieklaajiiba no smeekjeetaaju puses to nedariit? Neuztver to personiski. Ja tu to nedari un esi OK smeekjeetaajs un kaitee tikai sev, kaapeec tu cepies?

 11. rapsis: Tāpēc, ka nesmēķētāju attieksme pret _visiem_ smēķētājiem ir vienāda, gluži kā sabiedrības stereotips attiecībā pret visiem čigāniem.
  Liencha: A Tu neesi domājusi, ka var būt kādam dzīvot traucē arī kādi tavi trūkumi?

 12. Citi trūkumi ir cits temats, runa nav par to. Pret visiem smēķētājiem attieksme ir vienāda jo viņi visi smēķē, kā tad tu domāji. Protams ka man /personīgi/ netraucē smēķētājs Vasja no Preiļiem, jo es tur bieži neuzturos, bet ideja kā tāda ir – ja to kopumā būs mazāk, statistiski mazāka būs iespēja pieturā un lielveikala durvīs sarīties dūmus.

 13. Nu sākās aprobežotība. Tu uzprasies uz apvainojumiem. Nevar izvairīties no tā ka lielveikalam, stacijai, pastam durvīs stāv ~10 smēķētāji, vai ka pirms iekāpšanas autobusā visi vēl aktīvi mēģina izspiest pēdējo no cigaretes, turpat to nometot, un pēc tam piedūmojot autobusu.

 14. “Pēc statistikas datiem, Latvijā pērn smēķēja 47,3 procenti jeb gandrīz puse”, “Rezultāti rāda, ka katru dienu cigaretes, cigārus vai pīpi smēķē 32,7 procenti Latvijas iedzīvotāju” CSB. In your face, fucktard!

 15. Mani ar tas priecē – cilvēki sāk pirkt kontrabandas cigaretes, un sāk pirkt pa MANU cenu. Tādā veidā iegūstu vairāk klientus, pie tam vēl paaugstinot cenu par katru paciņu… 🙂 Vispār, ja aizliegtu latvijā tirgot cigaretes, es būtu priecīgs – BMW X5 un personīgā fazenda garantēta (man… 🙂 )

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.