Idejas

Tūrisms latvijā

Kādēļ gan latvijā lauku tūrisms ir tik neattīstīts? Visur pasaulē katrā lauku miestiņā ir kādas tantes kas pie sevis izīrē istabiņu (t.s. Zimmer Frei vai Guesthouse). Es lasu par Laosu un skatos ka tur, zemē kur tūrisms vēl esot gandrīz sveša lieta, visniecīgākajā lauku mikromiestā esot vismaz pāris guesthouse kas maksā 1-4$. Protams šādu cenu nekur eiropā nesagaidīsi, bet ideja ir tāda ka māju jau nav jābūvē vai jāuztur īpaši hoteļa stilā, vienkārši piedāvā kādu gultas vietu vai verandu nejaušam viesim par pieņemamu cenu un neuztur to kā pamatbiznesu, bet gadījuma peļņas variantu. Ja latvijas lauku cilvēkiem tas būtu ienācis prātā, tas veicinātu lauku apceļošanu, kas savukārt atkal jau veicinātu šādu naktsmītņu rašanos. Esmu daudz ceļojis pa latviju, un ja arī ir kur nakšņot, tad tur ir ļoti dārgi (20Ls+). Piemēram tādā lielā pilsētā kā cesvaine vispār nav iespējams pārnakšņot, vienīgā vieta ir dārgs hotelis ārpus pilsētas (virs 30Ls). Es esmu tipisks budžeta cilvēks, nākas gulēt teltī. Toreiz nācās palikt pie paziņas vecvecākiem, jo nedz vietējie ne arī izziņu dienesti par naktsmītnēm tur neko nebija dzirdējuši. Varbūt kas mainījies divu gadu laikā. Bet tas nekas, es vismaz neesmu ārzemju tūrists kam latvijā būtu lielākas problēmas, ja viņš vēlētos tikt nost no iemītās tūristu takas (off the beaten track). Man kā tūristam citās valstīs rādās problēmu nebūs. Lētāk kā te trīsstūrmaize pusdienās es Laosā varēšu pārnakšņot un vēl brokastis komplektā.

26 Comments on “Tūrisms latvijā

  1. man gan liekas, ka tagad situācija ir uzlabojusies. Nav mums vēl viņu līmenis, bet, piemēram, piejūras ciemos, Engure, Ķesterciems ir vismaz kādi 3-4 viesu nami. piejurasnams.lv, villaelizabete.lv un vēl citi. Spriežot pēc viss.lv datiem (http://viss.lv/index.php?Rez=p&act=ProdKat&lang=lat&VirsNozID=309&Skats=kat) Latvijā varētu būt ap 300 viesu nami un 300 viesu mājas. Cipars augošs.
    Manu radu un draugu lokā es zinu 4, kas nodarbojas ar viesu namu biznesu. Problēmas ir ar ziemas mēnešiem, bet citādi viss iet no rokas un bizness tikai paplašinās. Nezinu, vai joprojām ir iesaistīt eiropas naudas, bet tie kas paspēja tagad ceļ par savu naudu.

  2. Nu jā, pie jūras ir vairāk. Bet joprojām dārgi, jo tūristus uzņem tikai tie kuri reāli ir būvējuši ēku šim mērķim. Toties trūkst tantes kas ņem vienkārši savā mājelē gulēt uz viesu dīvāna. Laikam par daudz baidās tie Latvieši.

  3. taapeec ka sanjeemushies krediitus bankaas un apguvushi ES Sapard naudu un tagad vnk speizh 20 ls no cilveeka lai vareetu nomaksaat bankaam.Kolkaa piedaavaaja pirms 2 gadiem pa 25 ls no viena cilveeka viesu namaa,atteicaamies un guleejaam vnk guljammaisos ;D

  4. Ir jau veel taada lieta kaa coachserfers, kas pie mums pamazaam ienjem savu vietu. tas gan vairaak izplatiits jaunieshu viduu…

  5. Pieljauju domu, ka, ja grib legaalu viesu namu jeb istabu, nepiecieshams to kaut kaa juridiski noformeet, un cilveeki negrib chakareeties to paaris viesu deelj, kas vinjiem vasaras sezonaa vareetu buut. Bet nu tas ir tikai mineejums. Es pat nezinu, vai to viesu istabu ir nepiecieshams kaut kaa juridiski nokaartot vai ne.

  6. – kāpēc cilvēki, kas dzīvo laukos nepiedava savas iztabas lai izmitinātu ārzemniekus? (mans redzējums)1)dzīve laukos nav tik vienkāršā un parasti šos cilvēkus daudz vairāk uztrauc citas būtiskākas problēmas;
    2)nedomāju ka Cesvaini bieži apmeklē tūristi, tāpāt Latvijā ir citas līdzīgas vietas, kur tūristus var redzēt netik bieži, nodarboties ar to izmitināšanu var nonākt mīnusos.
    3)jebkurai peļņai ir jābūt legālai, ir jāsadarbojās ar VID’u un Komercreģistru, celvēki negrib iesaistīties šādās lietās jo iespējams nav pietiekamas zināšanas par šiem procesiem un nav vēlēšanas tajās iesaistīties, tas vienkārši var būt neizdevīgi;
    5)valodas barjers.
    6)mentalitāte (Lietuvas Palangā piemēram katra 3 māja piedāvā pārnākšņot ceļotājam, gan lietuvietim, gan ārzemniekam, pie mums nekur neesmu to redzējusi).

    Pirms doties ceļojumā manuprāt ceļotājam būtu jānoskaidro visu par pilsētām kas tiek apmeklēti, vizmaz cik lielas tās ir un vai ir reāli tur atrast vietu (zem jumtas)kur pārnakšņot, ideālā variantā norezervēt vai vismaz dabūt hosteļu, māju (u.tt.)adreses.Jūs taču rakstījāt par savu ceļojumu, ka neviemēr uzreiz varēja atrast kādu nakstmītni, tātad ārzemēs šīs lietas arī nav uz katra stūra. Ir arī hospitality club un couchsurfing, kas veiksmīgi darbojas.

  7. Jenny:
    1. Ja reizi menesii arzemnieks samaksaas tos 5ls, dzive uzlabosies
    2. Tapec arii neapmeklee, jo nav kur palikt. Cesvaine ir smuka pilseeta. Ja butu iespeja tur nakshnot, tieshi plusos nonaktu. Lieki 5ls bez gatavoshanaas ir labaaki par 0Ls
    3. Protams, bet neticu ka visas tantes kur palikaam Eiropaa to darija legaali. Driizaak mazaakaa dalja.
    4. nav tada punkta 😀
    5. Visas tantes kur palikaam nerunaaja angliski, barjera nav – viens grib guleeet un dot naudu, otrs grib to sanjemt. Vienkarshi
    6. Shii ir vieniigaa probleema

    Kazhem taisniba – vienmer bija kur palikt, bet mees tachu esam no nabadziigaas latvijas. 100Eur ir par dargu mums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.