Technology

xorg

Nu esmu nonācis nelielā strupceļā – uz laptopa uzlikts jaunākais ubuntu 7.10, viss iet, bet loģiski ka ir problēmas ar sekundāro monitoru (projektoru). Liekas ka ubuntu nekādi nespēj saprast ka eksistē izšķirtspējas 1280×720, jo ne ar jauno Screen configuration, ne Xorg editēšanu, ne dpkg-reconfigure nekas nesanāk, labākais ko dabūju ir lielāka, bet cita (ne widescreen) izšķirtspēja, vai arī kāda izšķirspēja kas sajāj bildi (sašķiebjas viss). Ar visu to ka dpkg-reconfigure pat norādiju korektas H/V frekvences. Interesanti, bet tajā x720 nebija listēts, tāpat kā nekur citur. Ir idejas? 

34 Comments on “xorg

 1. manam windowzotajam ACERam ar sekundāro monitoru attiecības bija gaužām vienkāršas – piespraud projektoru pirms laptopa ieslēgšanas un viss funkcionē, ja piespraud jau ieslēgtam – ir problēmas.

 2. īsi sakot ubuntu fails. Lai ko nemēģinātu, visu laiku iestartējās vide VESA režīmā 800×600, un kad piedabūju šo izmantot grafisko karti, tad parādās arī vairāki citi resolutions, bet vienmēr ne tādi kādus vajag – un vajag tikai vienu – natīvo. Liekas viņam ir pretenzijas pret 16:9 vai kautkas tāds. Īsi sakot Ubuntu nav lietojams, iedomājieties kas notiks ja ar šo laptopu vajadzēs pieslēgties pie kāda cita projektora, lai parādītu prezentāciju? Neiešu es Xorg pārkonfigurēt katru reizi. Sorry linux, you fail

 3. Labs riits, Ubuntu ir taads toolis xrandr ar vinju var manuaalinoraadiit kaadam outputam ko raadiit no taa kas vispaar tiek supporteets.
  Otra iespeeja ir pie bootoshanaas (tiko iesleedzot) laptopam ar pogu palidziibu pateikt ka outputs ir CRT un tad visam vajadzeetu autodetekteeties vismaz man taa ir ka ubuntu screena settingos raada 1024×768, bet uz aareejaa lcd tiek nodetekteeta adekvaata 1280×1024 mode.
  Ja kas nesanaak zinjo, ir gadiijies paciiniities ar shiem “jokiem” 🙂

 4. Interesanti, lai gan pamēģināšu, tomēr šis pasākums ir nositis apetīti no linux, un kārtējo reizi zudušas cerības par vienu lietotājam draudzīgu distribūciju kur nebūtu jāčikājas pa konfig failiem lai kautkas strādātu. Protams rūdīti fani vainos hardwari, sagadīšanos, vai sliktākajā gadījumā roku liekuma leņķi – bet īsi sakot viens – ubuntu nav gatavs lietošanai ‘out of the box’

 5. Windowsā jau arī nekad nav vienkārši projektoru pieslēgt. Tā kā es vadu ļoti daudz pasākumus kur cilvēki nāk ar laptopiem un prezentē ar projektoru, zini – vairāk kā pusei ir problēmas piedabūt laptopu kautko rādīt uz sekundārā displeja.

 6. atrodam Option “DPMS” “yes” un nomainam uz “no” vai ari “1” uz “0” vai kas tamliidziigs.
  DPMS informāciju parasti māk nolasit tikai pa DVI vadu, ja izmnato VGA vai arī pārveidotāju – rodas probemas.

 7. kā ūber leitotājs (sudo su enter , ivadam paroli un komandrindaa dabujam nost $ un taa vietaa dabuujam #)
  daram ko liidziigu mcedit (ja ir uzinstaleets, ja nav, un gan jau ka nav, lietojam nano) /etc/X11/xorg.conf

  tākā tur ir baisais blāķis izmantojam meklēšanas f-ju F7 mcedit Ctrl+W nano un mekleejam to DPMS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.