Apple

iPhone slepenā taktika

Visi runā par iPhone. Es nerunāšu par iPhone, es runāšu par runātājiem. Jo redz pilna blogosfēra, pilns internets – ar karstām diskusijām “ifõns slikts, ifõns slēgta platforma, ifõnam nav 3G un vēl visādas lietas”. Bet pazīstot apple – viņu mārketings pastāv uz baumām un evanģēlistiem. Galu galā diskusijas taču notiek, brends tiek izplatīts. Un ja es būtu Steve Jobs, es uz ziemassvētkiem anonsētu API, ka tagad ir iespējams būvēt pašiem savas aplikācijas un ka cena tiek samazināta (jau darīts) un bonusā ietilpību paceltu uz 16Gb kā negaidītu triecienu publikai. Un tas atkal būtu pamats pamatīgākajām diskusijām un galu galā – viss nostrādātu tieši kā apple vēlējās. Gluži kā Futuramā kur parodējot Coca Cola (kolai bija tāda pati taktika astoņdesmitajos) tika aprakstīta Slurm stratēģija – tiek izlaists sliktāks produkts, visi kritizē, visi baumo, visi nogaršo un nosauc par nepieņemamu. Un tad tiek izlaists vecais produkts ar nosaukumu Slurm Classic un tie nopelna milionus. Tā pati stratēģija visur.
Es pagaidām palieku neitrāls. Zinu ka Latvijā tāpat kā nav iTunes, tad arī tuvākajos gados nebūs iPhone. Un tāpēc es vēroju. Ja iznāks jauns modelis, un atslēgšana no operatora paliks vieglāka – noteikti nopirkšu. Bet pagaidām jāskatās un jāvēro publikas reakcijas un rīcība. Jo tikai muļķis skrien un nopērk kautko neizlasījis pietiekamu devu svešu cilvēku recenziju.

“Fools you are… who say you like to learn from your mistakes… I prefer to learn from the mistakes of others, and avoid the costs of my own.” – Otto von Bismarck.

18 Comments on “iPhone slepenā taktika

  1. Tā pat kā ar labu mākslu – nav svarīgi vai Tev viņa patīk vai nepatīk, svarīgi vai tā Tevi uzrunā, ja uzrunā un neatstāj Tevi vienaldzīgu tad tā ir laba māksla. Tur jau tā fiška. Stīvais Darbs to ļoti labi saprot un visi runā par iPhone, visur ir hajs. Apple pat ir izdevīga šī cīņa ar hakeriem un to ka iPhone visu laiku ir uzmanības centrā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.