Books - Review

Starp citu

Pavisam aizmirsu pieminēt ka sestdien pabeidzu Harija Potera heptoloģiju. Ko nu lai saka par šo masīvo darbu? Veiksmīgi izvēlēts temats, ļoti vieglā valodā lasāms, plašai auditorijai uztverams un piesātināts ar aktuālām problēmām, aizraujošs darbs. Man nav īsti skaidrs kas pēc definīcijas ir literatūras ģēnijs, bet droši vien ar to parasti saprot kādu kas uzraksta pārmērīgi komplicētu darbu kas nevienam līdz galam nav saprotams. Bet patiesībā ģenialitāte ir spēja sarežģītas lietas izklāstīt vienkārši un saprotami. Viss ģeniālais ir vienkāršs. Šajā gadījumā vienkāršs man jo es nedomāju ka septiņpadsmit gadu garš projekts tā autorei bija vienkāršs. Lieliski!
Par citu tēmu – noskaidoju ka mūsu ar Kaži priekšstats par literatūras pasauli ir blāvs un ignorants, uzskatot ka HP un Davinci Kods ir jelkur tuvu kādu rekordu uzstādīšanai pārdošanas ziņā. Te būs saraksts ar visu laiku pārdotākajām grāmatām (aptuvens). Poters ir devītais un Kods ir četrpadsmitais!

24 Comments on “Starp citu

  1. sanak ka HP ienjem otru vietu (pirma vieta ir Mao m… stastiem un par Mao izplatishinu nav pilnigi objektivi), jo visas parejas gramatas ir cieshi saistitas ar “baznicas” temu.

  2. un…tas ka lietas izklashana vienkarsha un saprotama veida padarija HP par izplatitako gramati pasauli, jo parejie HP gramatas ari ir ljoti tuvu (20-nieka).

  3. es vakar paspeju izlasiit tikai pirmo nodalju, jo visu dienu bija jaskraida pakalj sunim, kuram vakar bij nezheligi slikti (kamer bijaam prom bij saedies plastmasu)

  4. 6dienas naktī pa Discovery Science gāja raidījums par Hariju Poteru. Par to, kas tai grāmatā ir patiess, kas nē. ja nenāktu miegs, būtu interesanti paskatīties

  5. Es šodien piecos no rīta izlasīju, divās vietās sirsnīgi apraudājos (jā, jā, esmu emocionāla). Jāteic tā, ka grāmatas sākums diezko interesants man nešķita, bet, sākot no ‘The Silver Doe’, nespēju apstāties… Mani pārņēma apmātība, biju pilnīgi tās grāmatas varā. Šķita, ka lasu latviski (nu ok, apmēram 10% nesapratu). Bet nu grāmata bija varena. 🙂 Tikai tagad sirdī tāds tukšums, ka vairāk nebūs nekā… Galu galā, esmu zvērināta Potera fane… 😉

  6. njaa Ievs, nu tev tempi 🙂 tagad tik jaatgaadaa graamata man, jo es savu Murakamii ar vakarnakt ap pusdiviem pabeidzu, starpcitu ar iesaku izlasiit!

  7. Tas, māsīc, ir fanātisms 🙂 Man mamma piektdien brauks uz ģevčatņiku Rīgā, tad uz Saldu laikam brauks, kaut kā mēģināšu viņu pierunāt, lai ieved to grāmatu jums 🙂 Vai lai atstāj kaut kur, ja viņa pa nakti Rīgā paliks 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.