Crazy Thoughts - Review

Kritika

Interesanti pavērot kā Kažes filmu apraksti ar laiku mainās, iespējams tā ir kāda neapzināta konkurences sajūta 🙂 Nu jau tur ir vairāk sižeta apraksta, kautkādas analīzes, iztirzājumi un daudz publikai noderīgas informācijas.
Man ir cita pieeja un mērķis – es pierakstu faktu ka filma ir redzēta, un kādas emocijas tā manī izraisījusi, īpaši sižetu neaprakstot. Daru to es ar mērķi vēlāk atfiltrēt filmu aprakstus un apskatīties piemēram kādas un cik filmas esmu skatījies noteiktā laikā, sižetu reizēm es pats atceros, bet reizēm ne, tāpēc noder arī kāds vārds par to galveno filmas tēmu. Aprakstīt visu sižetu man liekas neforši, jo ja es piemēram filmu neesmu redzējis, tad man nav interesanti lasīt cita aprakstu kur minēts ar ko filma beigsies (uzreiz parādās t.s. ‘paredzamais sižets’. Labi just kidding 😉

Filmu vai mūziku aprakstīt nav viegls darbs, visu cieņu tiem kas to dara tā lai citiem patīk, un lai konkurenti neienīst. Galu galā ja kādu filmu aprakstīsi kā labu, un Lielie to būs ‘nolikuši’, tad jau uzreiz skaities traks.

Ar mani un filmām ir tā – skatos gana atvērtu prātu, un filmā iegrimstu kā tādā otrā pasaulē. Skatoties es pavisam nejūtos kā savā istabā, realitāte aizbrauc citā plānā. Iespējams tāpēc man liela daļa filmu liekas labas, un tikai dažas nepatīk. Jo es skatos tās tā, kā filmu autori tās ir gribējuši redzēt, ieeju filmas pasaulē, un ja es tajā jūtos labi, tad arī filma man patīk.

Es zinu kā tas ir skatīties filmas no malas – reizēm lielākā kompānijā tā sanāk, tas notiek tad ja filmas skatīšanās laikā staigā apkārt, sarunājas vai dara kautko paraleli. Tad savienojums ar filmu pazūd un ieslēdzas kritiskais režīms. Salīdzinājumam es varētu minēt šādu piemēru: Sapņi. Tie reizēm liekas tik realistiski, tik skaidri un loģiski. Vēl īsi pēc pamošanās iespējams sajust sapņos piedzīvotās bailes vai prieku. Un tad paliek gaišs, ieslēdzas realitāte, un viss liekas smieklīgs.

Neesmu es kritiķis, ne man sanāk, ne es vēlos. Esmu baudītājs un skatos uz pasauli pozitīvām acīm, ja vien filma nav konkrēti ārpus maniem morāles/gaumes rāmjiem, tā ir pelnījusi vismaz seši no desmit 🙂

26 Comments on “Kritika

 1. Filmas vislabaak skatiities kompaanijaa. Piemeeram, tajaa reizee N.R. rezidencee skatiijaamies filmu, kas peec buutiibas bija kreps, bet labaa kompaanijaa to vareeja skatiities. Kaut ko veel gribeeju raxtiit, aizmirsaas.

 2. a ko mes skatijamies? protams ka sliktaam filmaam kompaanija ir labaak, ja nav jautriibas no filmas, vismaz ir jautriba no citiem 🙂 labaam filmaam ir otraadi.

 3. es kaa shiis profesijas “licenceets” paarstaavis 🙂 varu piebilst, ka: 1)ar muuziku ir taapat kaa ar filmaam – ja esi pateicis, ka kaut kas ir baigi ok, savukaart 80% pasaules kritikju ir nosaukushi to par meeslu, tu automaatiski esi idiots.

  2)rakstiit savas izjuutas un rakstiit recenziju laikam tomeer ir drusku atshkjiriigas lietas.

  Un 3) – man ljoti patiik viena muuzikas kritikja citaats: “If we disregard one opinion, we must disregard all of them”. Savienojumaa ar fraazi “Your personal canon is rich and wonderful, but so is mine”, es speeju “izdziivot” pat vistrakaako komentaaru dienaas… 🙂

 4. Neatceros nosaukumu. Bet aktieris bija tas sprogainais dzjeks, ar padumju skatienu. Raxtniece raxta graamatu un vinjas galvenais teels izraadaas iists. Starp citu, tajaa dienaa, kad bija striids par filmu bezjeedziibu atcereejos veel paaris filmas, kuras ir labas un ir veerts atcereeties. Bljin, bet atkal neatceros. 😉 Un “bljin” nav nekas rupjsh un cenzeejams. Visparastaakaa pankuuka.

 5. Vot vienu atcereejos, starp citu N.R. ieteiktaa. Nosaukumu baidos uzraxtiit nepareizi, bet taa bija Ala Goora filma par globaalo vormingu. Vaards latviskots mazliet. 😉 Taapat arii par dviinju tornju patieso bojaaeju. Bet taas bija vairaak dokumentaalas. Paareejaas labaas, kuras atcereejos bija tomeer vairaak izkaideejoshas.

 6. nu maaris jau vakar izceelaas ar savu interesanto viedokli par filmaam, bet no otras puses paskatoties – mes abi esam kaa lielie kritikji, un maaris automaatiski ir idiots ja vinjam nepatiik tas kas mums patiik 🙂 tas nav forshi, tapec lai jau skataas kas pasham patiik un miers.

 7. O meeramies, kursh lielaaks idiots! 🙂 Man patiik kaut kas dokumentaalaaks, kur var kaut ko arii ieguut, tur arii visa ideja. Un veel, kad ir extremaali garlaiciigi, tad meegjinu dabuut kaadu filmu no N.R. saita(gandriiz vienmeer neveixmiigi).

 8. man jau arii liekas ka filmu vislabaak skatiities taados apstaakljos kas peec iespeejas mazaak noveersh uzmaniibu. popkorna tuutas un kaitinoshi blakusseedeetaaji ir sliktaakais kas var notikt. (ja neskaita komeedijas)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.