Environment

Lifehack 2

1. Neslēdz elektriskās iekārtas ārā ar pulti, bet ar pogu. TV tāda poga atrodas uz priekšējā paneļa, un tās iedarbību varēs redzēt pēc izdzisušās Stand-By lampiņas. Stand-by režīms nav tikai lampiņa – visa TV (vai video, pastiprinātāja, datora utt) sistēma paliek ieslēgta, izslēdzas tikai skaņa un ekrāns. Šads Stand-by režīms patērē milzumdaudz elektrības. Esot aprēķināts, ka ja visi pilsetas iedzīvotāji ar lidmašīnu aizlidotu uz ameriku un atpakaļ – vienalga izmešu daudzums atmosfērā būtu mazāks, nekā rada tavs TV kamēr izslēgts ar pulti. Piespied pogu un nodzēs to lampiņu.
2. Samazini istabas temperatūru par vienu grādu. Tas nav daudz! Toties ja tavas mājvietas siltums tiek radīts izmantojot elektrību, gāzi vai jebkādu citu kurināmo – to tu patērēsi mazāk, pieciešot tikai pavisam mazu atšķirību temperatūrā. Ja visi daudzstāvu mājas iedzīvotāji to izdarītu, Rīgas Siltumam nevajadzētu tik daudz sildīt.

3. Sildi tikai tik daudz ūdens, cik tev dotajā brīdī vajadzīgs.  Kāpēc sildīt divreiz?

4.  Izslēdz gaismu istabās kur tu neatrodies! Tik vienkāršs punkts.

5. Aizej kaut kur ar kājām, atstāj mašīnu atpūsties. It īpaši ja tas ir netālu esošs veikals.

Pat piepildot vienu no šiem punktiem, tu piedalies pasaules glābšanā 😉 Nopietni!

44 Comments on “Lifehack 2

 1. 1. Pasakiet, prieksh kam vispar vajadziigs TV?
  2. Nevaru iespaidot radiatora graadus, jo kraans ir aizruuseejis. Veci radiatori.

  3. Vienmeer taa daru.

  4. Automaatiski taa sanaak.

  5. O man nav mashiinas, katru riitu eju kaajaam uz darbu. Pat ja buutu mashiina, turpinaatu iet ar kaajaam. Mashiina vajadziiga tikai tad, ja jaabrauc aaraa no Riigas.

  Par spuldziiteem arii njemshu veeraa. Kad buus kur ieskruuveet taadas spuldziites, noteikti iegaadaashos. Taa jau mans reekjins par elektriibu ir 3Ls, tagad buus 2Ls. 😀

 2. ir tadas lampas kur neder shitaas spuldzes, nopietni un, piemeeram, manas mammas lustraa tadas ekonomiskaas lampas nepakam netiks liktas

 3. un otrs, kameer tu tur taupies knapinies un pasaulei labu dari – jaunais krievs vai neapteestais latvietis gulj ar iesleegtu gaismu, ntajaam elektro ieriiceem un izmet plastmasas pudeli no dzipa gandriiz tieshi mana braucoshaa auto logaa

 4. kameer šī problēma netiks risinaata valstiskaa limenii (kaut vai skirojosho mistkashu ievieshana daudzstavu majaas, rimi, maximas utt celofana ailiegshana), tikmeer gaismas izlegshana ir piliens juuuraa.

 5. Njaa, piekriitu Lienchai, paareejie tavam ietaupiijumam uzspljauj. Zjeel.
  N.R. Lampas ir, bet taas nevar uzskatiit par lampaam… 😉

 6. 1. Nav tadu lampu, ielas mīts! Der visās! 2. Jo vairāk mūs, jo mazāk neaptēsto
  3. EU tiek izstrādāti ierobežojumi Stand-By režīma max patēriņam, vai vispārējai likvidācijai. Austrālija aizliedz “parastās lampas”. Uzstāda kvotas EU valstu rūpnīcam …

 7. hmm, vērtīgi ieteikumi.
  Bet par tiem TV, droši vien ir vērts noskaidrot, cik konkrētais TV standby režīmā tērē, vai ir vērts atteikties no ērtības to ieslēgt ar pulti.

  Jo viņi jau var tērēt visādi, liela daļa droši vien milzum daudz nemaz netērē. Es tikko aizgāju uz Sony lapu, paņēmu pirmo TV kas pagadījās (52″) un apskatījos specifikācijā – standby režīmā 0.3W. Sarēķināju, ka, mēnesi turot to standby režīmā, latvenergo būs jāsamaksā precīzi 1 santīms. Darbībā viņš tērē 290W – noskaties vienu 40 minūšu seriālu un iztērē tikpat cik standby režīmā pa visu mēnesi. Citiem modeļiem patēriņi drošvien citādi un lielāki, nu tur jāskatās. Bet, vismaz šajā piemērā, bezjēdzīgi taupīt tādus enerģijas krikumus un atteikties no ērtībām, ar 2900W fēnu izfēno matus un viss sataupītais vējā.

 8. Lai gan parasti cenšos Normim nepiekrist, šoreiz tā nedarīšu. Attiecībā uz šiem punktiem:
  1. Ievēroju diezgan godprātīgi (ja neskaita, ka datorus no kontakta ārā nerauju, lai gan varbūt arī varētu – patlaban vienīgi laptopu izslēgtā veidā neturu nekad iespraustu).
  2. Apkure nav manā pārziņā.
  3. Ja darbā uzlieku tējkannā vairāk ūdens, to tāpat kāds cits izlietos. Citādi šomēnes ūdeni sildījis neesmu.
  4. Daru godprātīgi.
  5. Vismaz kamēr esmu Ženēvā galvenokārt pārvietojos ar mašīnu, BET tikai gana pilnās mašīnās, kas nozīmē, ka mana braukšana ar riteni tāpat neko šādā situācijā videi nedotu.

 9. paldies par puuleem , bet es zinu, kas ir ekonomiskaas spuldzes 🙂 Vismaz fizikaa mums bija daudz un dazhaadi energoapreekini uttt un viss par un ap shiim spuldzeem

 10. es tad nesaprotu ko tur pirms tam izsakies itkaa pirmo reizi muuzhaa tadu butu redzeejusi 🙂 linki bija lai tu dazhadus modeljus redzi, ne jau lai lasi kas vinjas ir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.