Technology

the Windows Vista story

Stāsts sākas ar to, ka Windows XP man pateica “there has been a problem in the file /system/drivers and you must run chkdsk”, chekdisks protams neko nepalīdzēja un vajadzēja kaut ko darīt. Nu ko, sadabūjām Vista 30 dienu trial versiju un mēģinājām uzlikt. Instalācija bija diezgan vienkārša, neko neiznīcināja un viss notikās kā vajag. Pirmais iespaids – startējoties nesaka neko par windows, tikai `microsoft corporation` – likās jocīgi. Iestartējās bez slavenā Aero (caurspīdīgajiem logiem), jo liekas videokarte par sliktu (sistēma man ir PentiumD 2.8, 2Gb RAM un kautkāds nvidia 6200).
Sākumā nospriedām – uzliksim jaunākus draiverus. Nvidia saitā smuki var izvēlēties Windows Vista approved drivers, tos arī uzinstalēju un pēc pieprasījuma restartējos (huh? kur palika solītie no restarts?). Nu sākās. Windows negribēja pacelties un rebūtējās pats no sevis. Last known good opcijas nav. Iegāju Safe Mode – windows 98 bez dižām izmaiņām. Tā jau likās ka Vista ir tikai skins. Izravēju draiverus ar saknēm – mēģinu vēlreiz – nekā. Nestartējas. Nomainījām videokarti uz ATI kautkādu. Nu gan aizgāja, pat ar visu Aero.

Pirmie pārējie iespaidi. Desktopam sānā tas Gadgets panelis – tas pats kas macos, nu tur – pulkstenis, kalendārs, notes, weather (kurš joprojām nestrādā, jo esot “can’t connect to service”?). Starta menu palicis savāds, programmas tā jocīgi kārtojas.

Animācijas un logi smuki, ne vainas. Dažas lietas īpašī pārsteidz, piemēram šis lodziņš kas simbolizē solījumu “rebuilt from scratch”:

untitled.png

Networkings IR palicis ātrāks, kaimiņu datori ļoti ātri uzradās. Kopēšana pa tīklu ļoti jocīga, baigi ilgi bremzē pirms reāli sāk kopēt. Kopēšanas logs palicis informatīvāks. Secināju ka mans printeris vairs neiet. Pieliku pa jaunu, printeru sarakstā modelis atradās, piekonektēja, visu ielika – test page nedrukā. Izvācu, ieliku pa jaunu – tas pats. HP saitā rakstīts ka Vista draiveri būs jūnijā!? Beigās atradu kautkādā forumā kā uzlikt XP draiverus. Nu gan aizgāja.

Īsi sakot – izmaiņas ir pārsvarā vizuālas, visādas sīkas fiškas, fīčas un odziņas, bet principā – tas ir XP ar smuku dizainu. Un pat ne TIK smuku.

4 Comments on “the Windows Vista story

  1. es varu arii pastaastiit kaa meginaaju piedabuut kautkadu wireless karti pie dziiviibas ieksh debian 🙂 no ndiswrapper pa gabalu. vai arii vienu interesantu printeri/kombainu kuram tur nav draiveru pat cupsaa. katrai sisteemai ir savi miinusi un plusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.