Technology

Latviskotāji

Protams daudzi ieraugot Windows latviskojumus gandrīz nogāzās no krēsliem, un sāka diskusijas par to kas būtu, ja paši nonāktu tulkotāja krēslā, un cik labs viņu variants būtu salīdzinoši ar windowsisko. Protams, kā jau varēja gaidīt – linux ubuntu latviskotā vide nu ir pieejama apskatei – un latviešu censoņi ir turējuši vārdu 🙂 Tiesa, es nevarēju iedomāties latviskojumu sliktāku kā windowsā, bet nu šis … šis ir beyond my wildest dreams 🙂
edit: žēl, bet izrādījās ka skrīnšoti taisīti kādā vecākā versijā un tagad kļūdas ir labotas 🙂

sviests.png

sviests2.png

24 Comments on “Latviskotāji

  1. kaa jau teicu, tad parbaudot darbaa kautkadu jaunako ububtu – tur tulkojums ir kartibaa. jautaajums – kur tehnikas listes daliibnieks izraava tadu sabojaato variantu (bildes no lists.latnet.lv)

  2. cilveeks sudzejaas pirms desmit minuteem, bet taa kaa mees te arii parbaudijaam, un bija tas pats kas tev – pieljauju ka vinjam bija kads vecs builds vai kas taads.

  3. Ok, drusku vēstures un paskaidrojuma.
    Kritika ir pamatota, bet tā ir jāveltī nevis latviskotāju virzienā, bet gan Cannonical tulkojumu pārvaldīšanas sistēmas Rosetta virzienā, kurai sākot ar Dapper izlaidumu bija ļoti nopietnas problēmas – augšupielādētie tulkojumi tika acīmredzami sabojāti veidojot dīvainus “apkopojumus” – rezultātā iegūtais latviešu valodas tulkojums bija drausmīgas kvalitātes. Šajā sakarā tika veikti daudz glābšanas darbi, bet joprojām daudzi tulkojumi ir zem katras kritikas.

    Varu tulkotāju vārdā apgalvot, ka Ubuntu Feisty izlaidumā būs viss kārtībā.

  4. Post Scriptum: lai iegūtu priekštatu par GNOME tulkojumu kvalitāti, vēlams izmantot citu distributīvu, piemēram, Debian vai Gentoo. Tur šie tulkojumi ir orģinālajā kvalitātē.

  5. Tikko iepētīju Mandriva One Metisse LiveCD ar GNOME 2.16 – tajā viss ir korekti. Jātiek galā ar to, no kurienes Ubuntu izrauj savus tulkojumus, jo mēs visus GNOME tulkojumus pa tiešo uz GNOME sūtījām, lai tiek visiem distributīviem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.